Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 23.04.24 
Градове
   >> Елхово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще санират болницата в Елхово по линия на.........  
Автор djondoy (член)
Публикувано26.07.12 13:05



Ще санират болницата в Елхово по линия на Международен фонд „Козлодуй“

Днес министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев връчи на кмета на община Елхово г-н Петър Киров споразумение за безвъзмездна финансова помощ по линия на Международен фонд „Козлодуй“ за изпълнение на проект „Строително – монтажни работи с енергоспестяващ ефект на сградата на МБАЛ”Св.Св.Иван Рилски”град Елхово и Медицински център-1 Елхово ”.

На церемонията по подписването присъстваха министър-председателят Бойко Борисов и министърът на здравеопазването Десислава Атанасова.

„По тези споразумения ще се финансират 243 обществени сгради в страната. Това е най-мащабната програма за енергийна ефективност”, каза министър Добрев.

Строително – монтажните работи, предвидени по проекта са свързани с енергоспестяващи мерки за топлинно изолиране и ще стартират в началото на следващата година.
http://www.elhovonews.info/?p=22027

Честито елховлии, кмета работи добре ще си имаме и обновена болница скоро ...



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: djondoy]  
Автор мakpo (от село...)
Публикувано01.08.12 17:09



Ще си имаме... грънци! Като няма достатъчно кадри, реагиращи адекватно и при положение, че една трета от парите ще потънат незнайно къде, каква обновена болница???
Със стари курви, нов бардак се не прави!
А и заслугата за отпуснатите пари е толкова на кмета, колкото аз съм художник...
Въпреки това, продължавайте да пишете - дори и глупавите твърдения са израз на някаква позиция! Пък и ме развеселявате, а нали смеха е здраве...



Най-сложните неща в живота са най-простите неща, за които никой, нищичко не казва...

Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: мakpo]  
Автор djondoy (член)
Публикувано06.08.12 23:28



Ами земи учи живопис и ставай художник.... Естествено че НЕ Е само заслуга на кмета , но както знаеш ,за да се кандидатства по тази схема се иска одобрението на съвета и съответно кметския екип да разработи проекта. Факт е ,че Киров работи и се вижда ! А за кадрите то с тях проблеми има в градове далеч по-големи от Елхово , камоли за нашия малък град , но ще стискаме зъби има способни лекари в нашата болница и вярвам че и в бъдеще ще има ! Ей виж Тополовград на какво дередже са идват тук да се лекуват!



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: djondoy]  
Автор мakpo (от село...)
Публикувано08.08.12 13:25



Късно ми е да уча още, пък и , кой знае какви ще ги нарисувам като се изуча.... Както и ти знаеш, неодобрението от страна на съвета представлява политическо самоубийство, а никой не иска "да изпусне комата". "Киров работи и се вижда!" - ами, ще работи щото, "Който не работи, няма да яде", а какво се вижда и чува е друг въпрос...
Че има способни лекари съм съгласен, но или ще ти предпишат безбожно скъпи лекарства (най-често няколко пъти с думите: "Вземи тези да видим какво ще стане!"), или директно ще те пратят в Ямбол, щото видиш ли "не си за нас".... Това последното от опит го казвам!
И в тоя ред на мисли, относно тополовградчани, дето идват да се лекуват тук - ами те са не с едно, а с три рамена пред нас, така че тези, дето се лекуват в Елхово, или са малоумни, или имат сериозни проблеми с централната, че даже и периферната нервна система...
Хайде, късмет от мен и дано не се разболяваш!


пп. Сега се сетих и за самото саниране - за какво ни е саниране, като и без това парно се пали най-много 45 - 50 дни в годината???

Най-сложните неща в живота са най-простите неща, за които никой, нищичко не казва...

Редактирано от мakpo на 08.08.12 13:30.



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: мakpo]  
Автор djondoy (член)
Публикувано09.08.12 17:12



Естествено ,че Елховската болница не е най-перфектната но добре че я има. Както казах има къде по-големи градове с проблеми и липса на лекари, няма начин и при нас да ги няма - я си представи човек живеещ в Лесово или Устрем да се хване да ходи да търси спешна помощ в Ямбол на 80км? Най-лесно е да се мрънка и хейти ! Ако според теб има добър специалист лекар къде ще предпочете да работи и практикува Елхово или Бургас или София ?
И за това ли няма заслуги кмета


и за ова ли няма заслуга и за това сигурно няма заслуга екипа на кмета . Абе изобщо нещата в Елхово се случват по неведоми Господни пътища , кмета само седи и чака !



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: djondoy]  
Автор мakpo (от село...)
Публикувано09.08.12 23:15



Добре бе, пич - мрънкам и хейтя. Ама не живея в Лесово или Устрем, а на няма и километър от болницата. Отивам в "спешното", отвън стоят Станко фелдшера и гинеколога д-р. Спасов. Излизам някакси от колата с ужасни болки в крака и Спасов се спуска да ме посреща с инвалидния стол, а Станко вика: "Остави го тоя, бе - той не е за нас - да ходи направо в Ямбол!". Ами, ако бях наистина от Лесово или Устрем??? На колко километра щях да получа помощ? Да предположим, че съм бил с фрактура (за щастие не беше така). Кой щеше да ми направи снимка? Чисто и просто, преливаме от пусто - в празно....
Относно кмета - вече ти казах: Не работи ли, да ходи на борсата - в цял свят пари се дават за свършена работа! Разбирам, че си му близък, но на пиедестал не може да го качваме - какъвто и да е, възможностите на кмет от неговия ранг са ограничени - големите риби определят правилата! Каквито и идеи, и мераци да има, скарат ли му се по партийна линия, ще клекне. Иначе, наистина работи доколкото му позволяват - признавам! Това, което не харесвам у него е, че е прекалено надут за изпълняващ ролята кмет на "селце" от ранга на Елхово, а това е дразнещо.... Вече почти съжалявам, че гласувах за него, но от друга страна, това (грандоманията де) май е черта на цялата партия, от която беше издигната кандидатурата му... Виж колко от сподвижниците му в началото, вече не са около него... Дано не съм прав и съгражданите ни му гласуват доверие на следващите избори! Това последното го казвам само защото, поне засега не виждам алтернатива за по-добър управник.
Хайде, със здраве!

Най-сложните неща в живота са най-простите неща, за които никой, нищичко не казва...


Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: мakpo]  
Автор djondoy (член)
Публикувано10.08.12 14:32



как разбра близък ли съм , далечен ли съм на кмета ? Да не си врачка ? Аз съдя по свършеното , и както казах нещата в Елхово НЕ се случват по неведоми пътища и с магическа пръчица. Вероятно и за пречиствателната станция на града заслуги има Бай Курти Пазача или Леля Гичка чистачката. Фатк е че Киров и екипът му правят доста за града и , факт е че са доста по-добри от тутманика и лична пионка на Мерджанов - Димитров ! Никога след 1989г. толкова хубави неща не са се случвали на града. Я ми кажи кой е привлякъл инвестиция в 50 работни места в града ? никой ! Когато фактите говорят и хейтърите мълчат .... а от друга страна ако си недоволен винаги можеш да се изнесеш от града .



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: djondoy]  
Автор мakpo (от село...)
Публикувано11.08.12 14:38



Искам само да си спокоен, пич - стреса е нещо ужасно, пък и почваш да ме нервиш.... Верно, че нашето се получи диалог, но погледнато отстрани не даваш да се отправи никаква критика към Киров, било то за това, или онова.? Е, не си ли му близък??? Гледам, си и компетентен в някои аспекти, но нали знаеш, че ние българите разбираме от всичко, дори и то да не е в областта, в която се изявяваме... Ха сега ми кажи, кой аджеба требе да се трепе, за да се получат "хубавите неща" за града ни: аз, ти, или кмета и общинския съвет??? Дай да говорим и за тия прословути 50 работни места! Де са, що са, за кой са и каквосе плаща на хората!?! Дай да видим, колко млади хора с желание за работа ще получат такава... Тия, или ония ни управляват няма значение - в "село" като нашето винаги ще има шуробаджанащина! Ей такива като теб, обаче най-много ме дразнят, щото, видиш ли - светлото бъдеще е пред нас, ама трябва да сме с вас.... Аман от от тия бре! Слушаме ги отдавна! Не, че предния е по-хубав, не и по-предния, но Елхово не беше град, в който се облагодетелстват трима за сметка на 13 000... Какви заплати взимат в Яница, бе защитнико, колко работещи има в Елхово??? Статистиката ли ще ми дадеш, или ще замълчиш, като омразен зет, дошъл да иска пари назаем? Смешен си, не смешен - смехотворен, ама да си жив и здрав - може да реализираш собствен проект в общината, та да намажеш и ти филийките (за задните говоря)! Относно фактите: ами - ето това са фактите, а ако замълча някога - то ще е завинаги! Викаш, да се изнасям от града, а? Че що? За да може такива г.зоблизци, като теб да останат ли??? НЕ! Прекалено дълго съм бил извън града, че сега някой маловерен да ми каже да се изнеса! Изнеси се ти, барабар с цялата сбирщина малоумници около теб! Ама не искаш налиии!
Хайде, да си жив и здрав, че много взех да ти се връзвам на и без това малкото акъл...



Най-сложните неща в живота са най-простите неща, за които никой, нищичко не казва...

Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: мakpo]  
Автор djondoy (член)
Публикувано16.08.12 23:03



Добре де ти всякакви странични глупости пишеш, ама не ми оговаряш на въпросите ! Хубу ся за това което е направено, се прави и ще се прави чия е заслугата ? Някакви неведоми сили , Мохамед, Буда , извънземните ....?
Или ремонта на Ал.Стамболийски е станал изневиделица сутринта хората са станали и всичко се е било случило , или проекта за ПОСВ е станал от само себе си - сам си се е написал , или ремонта на центъра някой фокусник го е направил ? Кмета и екипа му само стоят и лентички режат , неведомите сили вършат всичко.
Ми тогава защо си избираме кмет може да запалим една свещ в църквата и да се молим да се случват само хубави неща в Елхово... е !



Тема Re: Ще санират болницата в Елхово по линия на.........нови [re: djondoy]  
Автор мakpo (от село...)
Публикувано23.08.12 01:03



Като ти казвам, че ме нервиш, хич даже не те и лъжа!
Чия е заслугата питаш? Ами, на най важните хора в Елхово бре! Пък, нали знаеш, кои са най-важните в градче като нашето: Кмета, Полицая и Пощаджията!


Все ми е чудно, що трима взимат заплати за един?!?
Защо ли не ти отговарям на въпросите? (с това не съм съвсем съгласен)
Ми, отговори ми ти на един от моите, макар и зададени индиректно!
Споменах вече, че ми се чиниш интелигентен. Това е добре, но хайде отлепи езика и пръстите си от нечий чужд задник, и вземи, та използвай потенциала си в креативна насока! Мохамед и Буда явно са ти слабост, както и Астор като гледам, но както вече споменах, дори и малоумните брътвежи са по-добри от липсата на такива! Всеки, който е имал допирни точки с администрацията знае за какво иде реч. Дай да не идолизираме някой, за сметка на труда на друг!
А относно свещите - в църква влизам по празниците, но ще изпея една песен за теб и приятелите ти в някой от нароилите се сектантски параклиси! Със сигурност на три езика поне - да зная, че някой ми е чул молитвите... Повече не мога да сторя - сега уча и цигански, ама ми е много трудно без азбука...
Хайде - жив и здрав!

Най-сложните неща в живота са най-простите неща, за които никой, нищичко не казва...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.