Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 18.04.24 
Градове
   >> Елхово
*Кратък преглед

Тема Акваристиканови  
Автор мakpo (непознат )
Публикувано01.02.09 07:46



Здравейте!
В тези трудни времена и тази криза май забравихме за дребните си прищевки и удоволствия, но все пак, ако има акваристи, или желаещи да станат такива, пишете - да обменяме опит и да си помагаме!
Успех на всички!



Тема Re: Акваристиканови [re: мakpo]  
Автор Maceto-pk (dobri4kata)
Публикувано03.02.09 10:54



Драги ми Макро, ти като четеш тия прастотии, не се ли сещаш, че самия клуб е пълна боза.Тия инджани освен злоба, ненавист, клюки и селски сплетни друго не знаят да правят.Надявах се нещо конструктивно да има, но уви!Вместо да се обръща внимание на сериозните теми, за да се помогне на града да стане по-привлекателен вие се захващате с клюки и интриги/това е по-лесно/. Млади хора, направете нещо, защото след още някоя година Елхово ще се превърне в едно СЕЛО. Много е жалко, но е факт!





Тема Re: Акваристиканови [re: Maceto-pk]  
Автор мakpo (непознат )
Публикувано03.02.09 21:07



Ами Маце, опитвам се да вкарам нещо различно тук - засега безуспешно, но няма да се отказвам! Току виж нещо се получи! Най-малкото един добре уреден аквариум ще е в противовес с всичката кал и мръсотия, която се хвърля тук! Пък и рибките са по-мълчаливи!





Тема Re: Акваристиканови [re: мakpo]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано03.02.09 22:36



Макро, на какво ниво си в акваристиката.
Мисля ,че любимите ти са лабиринтовите,кои по-точно?
Какви съдове използваш,като вместимост?



Тема Re: Акваристиканови [re: guld]  
Автор мakpo (непознат )
Публикувано04.02.09 08:02



Е, не съм професионалист, но поназнайвам някои неща!


Относно любимите ми питомци си прав(а) - лабиринтови (бети, трихогастери, макроподи), скаларии и анциструси. Пък аквариуми колкото си щеш, но сега ползвам само общия (180л.) и един малък (30л.), в който даниото ми хвърли хайвер - излюпиха се около 50-60 броя.
При теб как е? Радвам се, че все пак не съм сам с тая краста тук!



Тема Re: Акваристиканови [re: мakpo]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано04.02.09 21:57



В момента съдовете направо са се разсъхнали,образно казано.Като ги видя по някога и се сетя колко тръпка е имало около тези тон и половина вода,замислям се дали да не напълня поне един от 400 литра, но пре много ми са ангажиментите днес,пък и нишата е запълнена с нещо по - професионално.
Последната риба която съм отглеждал с успех бе чифт разкошни дискуси змийска кожа и два-три гибицепса .
Определено ,ако това някога се върне и се реша ,ще бъдат огромно ято воални кардинали в огромен 800 литров панорамен съвременен съд.
Между впрочем анцитрусите колко са ти и с какво храниш.
Другият ми блян са прекрасните кои,но разбира се само мечти .......как да построя 50-60 квадрата басеин само за тях пък и зимата в Елхово е студена и дълбочина от един метър ,сещаш се не върши работа.



Тема Re: Акваристиканови [re: guld]  
Автор мakpo (непознат )
Публикувано05.02.09 06:25



Анциструсчетата са само 3 и почти не ги храня - при толкова риби в 180л. вода си намират достатъчно храна. Все пак, от време на време им давам по 1 - 2 дънни таблетки и няколко зрънца сърце или черен дроб, и се развиват добре - стъклата и растенията са чисти, а рибите - доста жизнени. Ще взема още 2 - 3, да видя ще станат ли 2 чифта, но по принцип държа повече на лабиринтовите - сега търся мъжки златен трихогастер, както и женски макропод с цел развъждане.
А ти не се колебай, пълни аквата и пускай рибоците вътре - кой знае, може да запалим някой да се занимава с нашите любимци!





Тема Re: Акваристика [re: мakpo]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано06.02.09 14:52



Колкото до запалването в Елхово има доста такива ,дори навремето имаше и професионално насочени акваристи,имена няма да споменавам.Успешно за онова време с подръчни материали и препарати вадихме с голям успех скаларии,пелматохромиси, юлидохромиси ,лабиринтовите също,а това за онова време преди 25 години направо си бе алхимия.Днес има готови консумативи ,комплексни препарати и индикатори.Не вар така,и тръпката полека изчезва.Пък и с тази твърда вода при нас ,царство за живородките и всичките му там шаранови -каракудести риби,които никак не са безинтересни,напротив една добра колекция от златни породи направо си е бижу и атракция.
Та сам можеш да си направиш сметка какво чудо е в елховска пречупена вода и филтрирана през борова кора ,какво чудо е да видиш в два посред нощ как величественните дискуси танцувайки любавният си танц ,грациозно отлагат хайвера си върху лист на криптокорине или т.н. лимонче.Вдигаш всички домашни ,за да видят чудото и се наслаждаваш!Кеф и тръпка от всякъде.
Днес народа е обезверен и обсебен от нет пространството и кой е луд да дава луди пари за такива неща.А и другият основен проблем ,че днес още повече в Елхово народа не обича да чете и да се образова , а всичко трябва на готово да се взаимства ,а също липсват и контакти с напредналите в бранша,да не говорим че тук всичко си е на посредствено ниво дори и под елементарното.Някога да си чул за клуб по интереси!?!Няма и да чуеш,тук който тръгва да се занимава с нещо мисли първо колко би могъл да изкара от това ,а дали е запознат с тънкостите ,никой не се замисля.Давам ти пример с отглеждането на кучета,пак с пазарна насоченост,а не първо от любов и в последствие евентуална някаква реализация,което не е лошо дори напротив. За това и цените им на продажби давам пример с Ротвайлерите ,при 250лв. на едро тук започнаха на максимум 130 та до днес перфектно изгледани кученца се търгуват и на 70 лв. Това какво е!?Бих казал невежество.Така и ще бъде с всичко и за напред,защото тук и звезди да му свалиш,той пак ще гледа настрани и няма да е искрен в отношенията си.В Елхово на думичката хоби се присмиват!
Та във връзка със запалването,отчайваща работа.Навремето Живко Гаджев дори и магазин им направи на Елховлии с прекрасна жива стока и какво,продължиха да купуват Ямболските заразени водни твари и птици,но както и да е от мен имаш поддръжник в любимото занимание,майната им на невежите,всичко си е за тяхна сметка.



Тема Re: Акваристиканови [re: guld]  
Автор мakpo (непознат )
Публикувано06.02.09 15:17



Не се коси, ще става все по-добре!
Все някога простотията ще стане отживелица, (в нашето градче последно разбира се) , все някога хората в ши....козния ни "град" ще станат европейци, или поне московци - и те са 100 пъти по-добре от нас. Пък, зарибявка ще има - поне двама се запалиха, след като ми видяха аквариумите! Сега ще пусна мухата и на още 2 - 3 места - данио и бети имам мънички, като порастнат ще ги раздам! Хелери също. Скалариите ми едва сега оформиха чифтове, ама и от тях като извадя, ще жертвам за каузата! Винаги съм казвал, че един добре уреден аквариум е половин холова гарнитура и си е така! Действай и ти по въпроса! Дай да направим нещо хубаво в иначе хуйбавия ни градец!
ПОЗДРАВИ!!!


пс. Дано темата не остане диалог между нас двамата само!
ппс. Пък, и така да е, кво да ти пука?!?

Редактирано от мakpo на 06.02.09 15:19.



Тема Re: Акваристиканови [re: мakpo]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано06.02.09 20:37



О,няма такова нещо при мен,за хорска глупост хамалин не ставам,но и цял живот учител не мога да бъда.Нахъсвам се особено много от постиженията на колегите и винаги се възхищавам на изследователите и почти винаги еднократно обръщам внимание на попивателната хартия.Надявам се ще ме разбереш какво искам да кажа.Едва ли ще се върна към старото си хоби,но винаги ще ми е приятно да комуникирам със сродни души.В момента мястото им е запълнено с нещо по-голямо,но основната тръпка от селекционерството си остава и дори развивам с пълна пара.
Сега по същество ,един интересен факт, нашата вода тук не става за специална акваристика, но по интересното навремето колеги от югозападна България, занимаващи се основно с дискуси идваха от тук да си взимат вода за да могат да развиват живородките.Кой каквото си няма !?Пъстър свят.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.