Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 20.04.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови  
Авторcъвeтниk (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 18:59



По предложение на кмета на община Елхово Петър Киров общинските съветнци предоставиха сумата от 2 000 лв. за изграждане на паметник на Атанас Чунчев. На 23.06.2008г. се навърши една година от смъртта на Атанас Чунчев.
Атанас Чунчев е почетен гражданин на Елхово. Званието му е присъдено посмъртно за принос в изграждане на икономиката, техническата инфраструктура, на обществения и политически живот. Чунчев е бил депутат във Великото народно събрание, кмет на община Елхово два мандата, един мандат общински съветник, пет години председател и от 1979г. до 1985г. зам. председател на Изпълнителния комитет на Общински народен съвет.
Като признание за заслугите му към Елхово, с желанието и съгласието на семейството му, Инициативна група набира средства за издигане внушителен паметник на признателното гражданство. Изпратени са писма до фирми и граждани за подкрепа на инициативата. За целта е разкрита и банкова сметка в “Банка ДСК” ЕАД.

Дянка Андонова



Най-после нещо умно в общинския съвет и постигнат консесус.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: cъвeтниk]  
Авторpeфopмaтop (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 20:12



Един достоен Човек и достойно изживян живот.Вечна памет на почетния гражданин на Елхово и негов дългогодишен кмет.Приветствам решението на ОС Елхово за тяхната гражданска позиция.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: peфopмaтop]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 20:20



Чух за това, но мисля, че идеята е малко по различна. Точно защото познавам добре Чунчев ще споделя. Пари за паметник се набират на сметка. Паметника ще струва доста над посочената тук сума. Идеята в решението на кмета е да се помогне в този момент, а след събиране на средства сумата от 2000 лв. да се възстанови. Предполагам, че много от хората, които не харесваха Чунчев ще реагират на идеята за паметник с общински пари. Има и такива. Точно за тези споделям, че паметник на който и да е наш съвременик с общински пари няма да има.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: 6666]  
Авторeлxoвлийka (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 22:32



Мисля, че съветник (реформатор) сгреши - не трябваше да вкарвате Чунчев в тази клоака тук. Защото идеята за самия паметник още не е "изчистена", в смисъл къде, как и какво. Сега ще падне едно мазало....



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: eлxoвлийka]  
АвторPOHИ (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 18:54



ТО МАЗАЛОТО БЕШЕ ДОСТА ПРЕДИ ТОВА,НО АЗ КАТО СЪВЕСТЕН ГРАЖДАНИН КАЗВАМ , ЧЕ НЯМА ДА ДАМ И СТОТИНКА ЗА ТОЗИ ПАМЕТНИК, ЗАЩО?
ЩОМ ОТ БСП СТЕ ТОЛКОВА ОТВОРЕНИ, ЗАЩО НЕ НАПРАВИТЕ КАМПАНИЯ ЗА НАПРАВА НА ДЕТСКА ПЛОЩАДКА /сигурно сте я видели в какво положение е/ ,ДА ДАДЕТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА КМЕТА МАЛКО ДА ПООПРАВИ ГРАДИНКАТА ДО ЦЪРКВАТА /че всички гости на Елхово минават през центъра/,защо не предложите да се задължат собствениците на сградите - паметници на културата в центъра с помощ/парична/ от съвета да бъдат възстановени ами се рушат и т.н.......
Според мен дали си кмет или работник ти получаваш определено възнаграждение за туда си и това е всичко,няма ГЕРОЙ в Елхово ВСЕКИ СИ ИЗПЪЛНЯВА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ЗА КОИТО Е НАЗНАЧЕН/ДОРИ НЯКОЙ СИ НАПЪЛНИХА ГУШКИТЕ ЗАРАДИ ТАЗИ ДЛЪЖНОСТ КМЕТ/
Та това е моето мнение може и да греша ,но съм прав според мен
Всичко друго е подмазване или някой няма работа и измисли това



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: POHИ]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 19:16



Рони, относно паметника си 100 % прав. Паметта на хората пази добрите или лошите, почетните или мизерниците. Камъните няма да направят никой по или най...
Относно сградите в централната градска част си в пълно заблуждение. На мен също не ми харесва и ще се радвам да са поне измазани и да се запази стила им, но това е само и единственно ангажимент на собствениците им. Общината може да се намеси само при опасни саморазрушаващи се сгради и после трябва да съди собственика за да и върне парите. Няма начин да се инвестира в чужда собственост. Това не е позволено със закон и сметната палата ще го проверява. Единствено при инициатива от собствениците на сгради общината може да помогне със съвет за търсене на финансиране, но пари не може да се заделят за това дори и да ги има.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: POHИ]  
Автор shopov62 (непознат )
Публикувано27.06.08 20:00



Сега чувам за това.
Какъв паметник? Откъде идва намерението?
Чичо Чунчев, че го знам още като директор на фуражния, ще е последния поддръжник на това.
Какво общо има БСП с това? Не ми е безразлично, когато се говори за БСП.
Ако ще има паметник, защо забравяме Недка Ракаджиева? Лека й пръст.
Тя е Апостолът на града ни.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: shopov62]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 20:05



Ми не мога да не призная - една свястна приказка от теб Юри. Наистина всеки, който познача Чунчев знае, че той не би желал дори да се споменава за паметници и т.н. Надявам се, че поне тези, които го познаваме ще му направим това добро и ще спрем да пишем по темата.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: POHИ]  
Авторreformator (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 21:47



Не знаех че в града ни са останали симпатизанти на разбитото СДС но да послушаме съвета на 6666 и да спрем по тази тема аз лично ще внеса средства по набирателната сметка а времето ще покаже кой е прав.



Тема Re: Гласуваха за паметник на Атанас Чунчевнови [re: shopov62]  
Авторpoни (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 12:32



прав си shopov62 за РАКАДЖИЕВА и тя беше от БСП ,но честна жена за нея бих дал парички, но за тези след нея дето се нагушиха с пачки ,дето си купуват апартаменти извън Елхово ,а да искат населението в града да им прави паметници НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Та близките им нямат ли 1000.00лв. да им направят паметник ,че ще просят?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.