Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 20.04.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови  
Автор doktoras (Dok)
Публикувано07.06.08 09:52



Здравейте
Наверно всеки се е сблъсквал с факта глутница КУЧЕТА ДЕНЕМ И ПРЕЗ НОЩА ИЛИ КОГАТО ОТИДЕ ДО КОНТЕЙНЕРА ДА ИЗХВЪРЛИ КОШЧЕТО СИ С Боклук
Дали има някакво предложение в Общината
И правилисе нещо по този въпрос





Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: doktoras]  
Авторkkkk (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 19:14



какво предложение да има в общината пък и да има кой ще го погледне.те от час маци не им остава време да си вършат работата за която им плащат.хората които отговарят за кучета,котки,прасета и тем подобни си въртят частния бизнес и не им дреме че тези твари завзеха града.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: kkkk]  
Автор guld (новак)
Публикувано08.06.08 08:19



Имам няколко въпроса.Знае ли се колко кучета има в общината?Какаъв е реда за тяхното отглеждане и развъждане, и в тая връзка относно таксите, домашен любимец и куче за разплод? Прави ли се разлика между тези категории?Знае ли се редът по който собствениците трябва да регистрират своите животни? Какво се прави в тая насока?
Не се ли крият в тези въпроси и отговорите, които ще решат проблема СВОБОДНО СКИТАЩИ КУЧЕТА.
В ТОЗИ РЕД НА МИСЛИ, СМЯТАМ ,ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЪВЕДАТ ДЕФИРИНЦИРАНИ ТАКСИ,В ПЪТИ РАЗГРАНИЧАВАЩИ ОТДЕЛНИТЕ КАТЕГОРИИ , КАСТРАЦИЯ НА ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ,ЗАПЛАТЕНА ОТ САМИЯТ СОБСТВЕНИК,А РАЗПЛОДНИТЕ ДА БЪДАТ ОБЕКТ НА КОНТРОЛИРАНА ЕФТАНАЗИЯ СЛЕД ТЯХНОТО БРАКУВАНЕ ИЛИ ЕСТЕСТВЕННА СМЪРТ.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Авторzen (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 08:49



нали с в общинския съвет, там го предложи, не на нас, ние не вземаме решенията



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: zen]  
Автор guld (medikus)
Публикувано08.06.08 09:00



Съжалявям ЗЕН, изпадналси в заблуждение.Не съм представител на тази институция, и може би никога няма да бъда.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този в [re: guld]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 11:06



Непознаването на нормативната база не е основание за нейното престъпване, но това по добре ще го обясни друг по знаещ от мен. Истината е, че има дифиринцирани такси, но въпрос на съзнание е тяхното плащане. За ловните кучета и тези, които имат специално предназначение не се плаща 5 лв. Всеки собственик е длъжен да регистрира кучето си и според това за какво го използва да си плати таксата. Мисля, че реално платените такси са не повече от десетина. Бездомните кучета в града не са чак толкова много. Дори в един момент да се унищожат всички пак няма да се реши въпроса. Празно място в природата няма. Кучета от други места ще заемат мястото на нашите. Пише го в учебниците. Неприятна гледка са бездомните кучета, но дори и хиляди левове да се вложат в изчистване на улиците от тях, мярката ще е временна и само след месец града пак ще е пълен с нови пълни с кърлежи и бълхи гадини.
Кучетата да са ни проблема.





Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: 6666]  
Автор guld (medikus)
Публикувано08.06.08 12:05



Всичко това до някъде е точно така ,но идеятя ми е в по-друга посока.Все някога трябва да се започне решаването и на този доста болезнен въпрос за защитници и управници.На ясно съм ,че тази тема е доста парлива за решаване ,но по-скоро става въпрос не само тук ,а където ида е в страната ,за прагматична идея за програма ,удовлетворяваща всички страни . Вярно всичко е пари,но мисля има начини за тяхното набавяне.
И мисля крайно време е да се обърнем към статистиката свързана с разпространението и забалеваемостта от Кучешка тения. Достна коварна паразитоза ! Процентите са доста високи, а нехайството на управляващите е доста защото им създава неудобства с изберателя,където ида е. Заболеваемостта е доста по-голяма у хора незанимаващи се с кучета , не поради факта ,че има много бездомни-скитащи, а по-скоро ниската култура на отглеждане и нехайството на редица стопани.
А, иначе от години се прилива информация/стъкмистика / между общини и ветеринарното дело.
А идеи и начини има ,нужна е воля!



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 12:16



Аз не съм защитник нито на новата нито на старата влас, но не мога да отричам, че се прави нещо по въпроса. Знам, че Димитров се беше ангажирал с проблема, има закупени съоръжения за упояване на кучетата. След изборите съм виждал поне десет акции за залавяне на бездомните кучета. В това отношение не бива да пропускам и един скандал, който беше предизвикан от пишман журналистка - защитничка на кучетата. Нямаше данните на Б. Бардо, но предизвика проверки. Трудно и сложно е един кмет да гони десетки кучета. Всеки от нас ако се грижи за кучето си и за потомството му ще е много по лесно.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: 6666]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано08.06.08 12:23



Не упреквам никого.Напротив,запознат съм какво е наравено и се прави по въпроса,но мисля нещата са по-скоро на спорадична основа. Това няма да реши нещата във времето.Не мислишли?



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 12:40



разбира се, че е така. Аз се опитвам да се разровя в същността на проблема. Доста по дълбоко от видимото. Там според мен вината не е на кмета, че не гонии кучета - бил той червен или син, а на хората, които не се грижат за любимците им и след като им се порадват малко, просто ги зарязват. Едно куче струва на стопанина си от 90 до 150 лв. на месец. Да се замислим първо може ли да си го позволим? Да ама се сещаме когато стане нужда да се купят лекарства, храна и т.н. Тогава най лесно е да развържем кучето или да го подарим на комшийчето... В този ред на мисли има много за писане. Ако аз бях кмет не бих направил нищо повече от сегашния. Сещам се за нещо малко и не чак толкова скъпо, което може да помогне... Едномесечна дизинфекция на кофите за боклук с препарат ще отблъсне бездомните кучета. Без храна те ще си намерят друго място за живот. Предполагам наситен разтвор на хлорамин ще свърши работа. Ще пробвам дори с моята кофа за боклук и ще обявя резултата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.