Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 24.04.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: 6666]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано08.06.08 13:25



Мисля с разни репеленти и дезифектанти нямя да се решат нещата.
Колкото и идеалистично да прозвучи ,нещата трябва да започнат с добра кампания 1.Да бъдат запознати хората ,чрез подходящ филмов материап по медиите с плюсовете и минусите свързани със съвместното съжителство между хора и месоядни.2.Пълно обхващане на всички стопани на кучета, последвано от покана за регистрация.3.Осъвременена такса и предназначение на любимеца.4.Кастрация на дом. любимци и висока такса за разплодник. И най-вече повишаване културата на хората ,но не трябва да се спира да се тръби за коварството на Бяса и Тенията.
Има възможности, има ,въпрос е на добра програма ,действие ,пропаганда и постоянство.
Най-малките пропуски водят към посоченото преливане.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 13:48



Хубаво, но защо ли не вярвам на програми и хартии. Аз мисля малко по първично и надявам се реалистично... ако трябва да има гора е нужно да се засади първото дърво. Нека да греша, но на семинари и обучителни програми ще присъстват, тези които са отговорни и се интересуват от домашните си любимци и задължителните общински служители. Момиченце, което не е гледало и един месец куче ще прочете нещо, което го пише на хиляда места... хубаво и какво от това?
Това, което аз предлагам зависи от мен и от вас, общината може да хареса идеята и да помогне, но от там пример не чакайте. Вярвам, че от моя контейнер куче няма да се храни...



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: 6666]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 19:35



Мен също ме притесняват бездомните кучета много. В нашата махала ги има страшно е вечер, когато трябва да се прибираш по тъмното. Не смея да закъснея. А има жени който работят на смени и излизат по тъмни нощи за да ходят на работа. Трябва да се направи нещо от общината по този въпрос.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: Mepи]  
Авторkoмшия (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 18:22



В нашата ги гърмят ловните дружинки.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: koмшия]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано25.06.08 21:29



И аз мисля че трябва да ги гърмят ловните дружинки.Само това е изхода.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: Aни]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 17:05



Съгласен съм с това да се гърмят. От такива скопени бездомни помияри, сутрин Елхово прилича на боклиджииска кофа/само че обърната/



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Авторdj (Нерегистриран)
Публикувано01.07.08 23:22



Искам да започна с това, че цял живот съм работил на смени и доста съм си патил от бездомните кучета. Бих искал обаче да ми обясните - защо аджеба трябва да плащам такса на общината затова, че имам куче? Вероятно, защото общината се грижи за него, осигурява ми безплатно лечение или какво? И освен това какво сте ми го заподмятали това кастриране на ляво и на дясно, нима смятате че е ваша работа дали моето куче ще е кастрирано , защото, ако правилно ви разбрах, вие предлагате това за домашните любимци на хората.



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: dj]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано03.07.08 15:09



Чудя се как да ви отговоря?
Половината от въпросите не трябва дори и да си ги задавате ,но това е въпрос на интелект и възпитание,за да знаете ,че в съвремието ни трябва да има правила, които всички да спазваме.
Мисля регистрацията е задължителна, а относно таксите ,поради потенционалната опастност от зоонози, все пак всичко е пари в този живот.
Всичко зависи от това какъв статут ще дадете самият вие на любимеца си.
Въпросът е в това , че редица хора не подозират общественно-опастният характер на този ви животни, и си мислят -Какво тък толкоз? Кучета винаги е имало.
Да, но времената се менят,а традициите не са това което са били!



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: guld]  
Авторdj (Нерегистриран)
Публикувано03.07.08 23:00



Сори, господин интелект стерилитет, явно съм сбъркал форума!
Кучето ми е с месечен бюджет 150 лева, с редовни ваксинации и обезпаразитяване. Не виждам как ще влезе някой в къщи и ще реши да го кастрира - нека пробва!!! Между другото, защото не кастрираш баща си, че да не вземе да се пръкне някой подобно интелектче стерилитетче, пази боже!!!
Бау!



Тема Re: Бездомните Кучета и какво прави Общината по този внови [re: dj]  
Автор guld (иноватор)
Публикувано05.07.08 14:01



Благодаря за квалификациите,по принцип съвестта ми се бошува точно срещу такива нахакани дебили ,и смятам че именно това са вечните комплексари и консерватори ,чиито умна мисъл произхожда от по-долните отдели на висшата им нервна система ,която най-вероятно е от ганглиев тип.
Уважаеми консерватор,смятам,че повечето хора разсъждават толкова безумно колкото теб и иминно в това се състои нищожеството и тесногръдието на един цял народ.
А доклкото до кучешката злоба,ако желаеш да ги зборим с моя пес.
И не мисли че ако нещата се подредят както трябва ,някой ще те моли .Сам ще го предложиш , и надявам се дори и вежливост ще лъха от вас.
Любопитно ми е за каква порода става въпрос и кой е личният ви вет. лекар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.