Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 16.04.24 
Градове
   >> Елхово
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Проекти, общинари,секс и мъгла......нови  
Автор emo64 (непознат )
Публикувано20.04.08 17:59



Съграждани отварям тази тема силно притеснен от някои факти. Преди две седмици под егидата на нашата община е бил проведен семинар за подбрани групи експерти от петте общини на Ямболска област в партньорство с турски бизнесмени и експерти. По този повод аз влязох в сайта на община Елхово и пуснах коментар под съответната новина да се публикуват снимки от въпросния семинар за да се види кой са турските бизнесмени, които са били там. А поисках снимки, защото мое приятелче, което работи в Галина Палас каза, че е имало някакъв семинар през почивните дни на който представителите на общините само яли пили кафе иначе имало нещо като официално откриване, ама после нищо конкретно. Вечерта си правили дискотека общинарите и все в тоя дух. След мене някакъв явно от друга община и вероятно експерт, който е присъствал там, беше написал обаче, че елховския кмет направил откриването и отишъл да спи, а всички го ударили на купон, а през нощта на други работи с турците. Една мадама след това беше написала, че в другите общини за такива проекти се правят сайтове публикуват се материалите и т.н С две думи нищо лошо никой не беше написал .На следващата сутрин обаче всичко беше изтрито.А на мненията за този семинар е сложена забрана и не се допускат влизания. С две думи пълна цензура. След това си направих труда да се поровя в нета и попаднах на един форум в dir.bg/ клубове/ градове/ Ямбол/ Какво става в областна администрация/ И там някой беше написал за някаква елховска експертка на име Катя, която била организатор на този семинар, но защото имала лични интимни отношения с накакъв турчин експерт от друга община и за да не съм голословен ви слагам линковете към това което е написано там. Естествено аз също се включих със запитване и са завърза много интересен коментар за целия този Проект и семинар. Ето и линковете, а ако искате влезте и прочетете целия форум много интересни неща пише;
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948753053&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948755570&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948757110&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948761030&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948761048&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948761141&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948761182&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948761226&page=0&view=collapsed&sb=5
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948762546&page=0&view=collapsed&sb=5
След като прочетох много внимателно всичко написано от уважаемата госпожа"АЗ" и понеже аз съм този, който повдигна темата за въпросния семинар и мъглата в която тъне у мен като "прост селянин от Елхово" както ме обижда другия господин възникнаха следните логични въпроси:
1.Защо един такъв важен според уважаемата госпожа АЗ” семинар за цялата Ямболска област по проект е бил проведен на такова луксозно и скрито сред горите хотелско място каквото е Галина Палас. Ако не е имало какво да се крие, защо този семинар не е бил проведен например в хотел Дияна, който се намира на главната улица на Елхово. Значи пак тази Катя като главен организатор по някакви си причини е забутала семинара на по- скрито от погледите на Елховлии място.
2. В същия този хотел Дияна в центъра на града преди около месец е била проведена среща с господа от Одрин по друг проект на общината изготвен от същата тази Катя и на който отново е превеждал същия този Ашиков, който както разбирам от целия този форум е общински експерт в Ямбол, а не в Елхово. Важното обаче в случая е, че на сайта на общината има материали и снимки за тази среща и те бяха качени още на следващия ден. От тези снимки ясно се вижда кой са партньорите по проекта, как се прави презентацията на проекта и т.н . И за да не бъда обвинен в изопачаване на истината копирам тук линкове/ макар с риск да предизвикам ПР на общината да свали и тях от сайта/ с някои уточнения.
Тук виждате ПР на общината, която представя проекта:
http://www.elhovobg.org/g/displayimage.php?album=49&pos=0

Тук виждате Вашия експерт дето превежда:
http://www.elhovobg.org/g/displayimage.php?album=49&pos=1

Тук виждате въпросната експертка Катя седи вдясно до ПР и се вижда малко в полускрито състояние:
http://www.elhovobg.org/g/displayimage.php?album=49&pos=6

Тук вече тази Катя се вижда много ясно и се вижда също така как гледа в посока на Вашия експерт и му се усмихва
http://www.elhovobg.org/g/displayimage.php?album=49&pos=7

3.Защо са положени толкова усилия да се направи и спечели проект под егидата на общ. Елхово за обслужване на експерти от другите общини и то за обучение ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ; Изготвяне на маркетингов профил на община” за мен това са на халост изразходвани средства, които можеха да бъдат заложени в Проект за подобряване на инфраструктура и др. неща. В крайна сметка не сме длъжни да печелим пари от ФАР по проект за обучение на експерти от други общини. А и темата на обучението и уменията които то развива би трябвало всеки, който е на общинска служба да е усвоил още в университетите и на тази база да бъде назначен на работа като експерт в една общинска администрация. А то какво излиза , ЧЕ НАШАТА ОБЩИНА ПЕЧЕЛИ ПРОЕКТ ЗА ПАРИ / И ТО МНОГО ПАРИ / ЗА ДА ХРАНИ И ПОИ НАШИ И ДРУГИ ОБЩИНСКИ ЕКСПЕРТИ ЗА НЕЩО КОЕТО Е ПЪЛНА БУТАФОРИЯ И ОТ НЕГО НЯМА ДА ТРЪГНАТ ИНВЕСТИЦИИ КАТО ПОТОК ЗА НАШАТА ОБЩИНА. Не можеше ли да се изработи от общината ПРОЕКТ за обучение съвместно между турски и елховски бизнесмени на който да се опознаем с тях да влезем в контак да създадем съвместна дейност която да отвори работни места в нашия град .
4.Логично за мене възниква следния въпрос: Защо въпросната Катя за период от три години от както е БИЛА назначена на тази длъжност изготвя проекти само по линия на трансграничното сътрудничество с Турция, при положение, че има отворени 5 оперативни програми по Европейските фондове от които наистина влизат пари за инвестиции в икономика и работни места. И защо тези всички проекти винаги включват въпросния Ниязи Ашиков като преводач, след като той даже не е наш общински експерт.За сведение на наша територия се намира Гранична полиция в която работят около 10 човека с отлично владеене на турски език и бившия кмет Димитър Димитров през своите два мандата за всичките си срещи с турците за митницата ползваше тях.На мен лично няма как да не ми намирише на личен интимен интерес. Още повече, че от хора в общината разбрах, че тази Катя за всичките тези години е ходила многократно с този Ашиков на разни семинари в различни градове и на обучения в Турция. Не казвам че този експерт е лош или коцкар това хората в Ямбол го твърдят в техния форум и посочват достатъчно доказателства за това нито му вменявам някаква вина. Ама съгласете се, че има нещо гнило в цялата история. При толкова много експерти и преводачи от турски, защо все този Ашиков?
4. Защо въпросната експертка Катя, която е финансиска по образование и е работила преди това като счетоводител в общината след всичките тези писания за нея в Ямболския форум не се прехвърли да работи като финансист в община Елхово понеже в момента там има недостиг на Финансисти и счетоводители. Масово хората напускали и отивали в училищата, където били въвели някакви правила за собствени финансисти. Ако тя беше толкова невинна както е влязла в онзи форум и твърди под Псевдонима АЗ” и и пукаше за нейното собствено семейство и деца, а не за тези на тия който пишат в този форум , не е ли логично за да докаже на цяло Елхово, че няма нищо общо с този експерт точно като си хвърли молбата и поиска преназначение като финансист в общината, вместо да продължава да се натиска на този пост и да работи точно по тези проекти. Явно момичето е доста увлечено по него щом е готово да жертва собствения си авторитет и семейно спокойствие за него.
5.Аз доста обстойно разгледах всички писания за този ямболски експерт заедно с препратките и към други форуми и стигнах до следните констатации:
а/ първо бил експерт в областна управа обаче от там го изгонили или казано по учтиво го помолили да напусне заради любовна история с някаква Руска Йовчева.
б/ После имал любовни отношения с някаква учителка от Багерите.
б/Бил е протеже и вероятно любовник на настоящата ямболска зам.кметица която също я коментират, но в Ямболските форуми на Ямбол нюз и която вероятно за да се отърве на свои ред от него по линия на ГЕРБ го лансира в Елхово.
в/ А този Ашиков явно е усетил, че му изстива мястото и във община Ямбол и сега си постила за работа в нашата.
В заключение мога да кажа следното: Аз исках само снимки от този семинар, за да добия представа тъй като съм бизнесмен и ме вълнува въпросното сътрудничество. Вместо това ПР на община Елхово тръгна подред да цензурира. Ако като кадърна и компетентна ПР беше публикува снимки в сайта ,пълна и обективна информация за трансграничните бизнесмени и фирми, ако поне като доказателство бяха качили въпросния изготвен маркетингов профил на нашата община за който се твърди, че уж били правили, така както се прави навсякъде в другите градове, а и в целия свят никой в тази община нямаше да нададе глас и нямаше да се стигне ни до връзките на тази Катя с този Ашиков, ни до разсъждения за това, кой какво е правил на този семинар и всичко останало.И никой нямаше да обръща внимание на подобни изявления в Ямболския форум за този експерт от рода Вашите курви и нашите коцкари. Просто всичко се дължи на една лоша ПР акция, която вместо да изпише вежди избоде очите на маса народ. Ако аз бях кмет на Елхово тази ПР щеше да е изхвръчала от местото си още на следвашия ден.
Защото това, което тя създаде с цялото си поведение беше една огромна интрига, която стана достояние на цялата област.
А ето и в заключение линк към написаното от една юристка в същия този форум : която поставя много по значими въпроси от юридически характер относно дейността по тези проекти в нашата община.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=iambol&Number=1948765314&page=0&view=collapsed&sb=5



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: emo64]  
Автор elhovliika (непознат )
Публикувано20.04.08 18:55



Здрасти готин! Направи страхотна услуга за Елхово. Във връзка с това което си написал ето какво свалих сега от Ямболнюз в подкрепа на твоите думи:

Христо Дянков открива хотел и в Кабиле
20/04/2008 13:04
посещения 55
На 20 април 2008 г. в с. Кабиле, община “Тунджа” ще отвари врати единственият в Ямболска област обект, реализиран по мярка “Селски туризъм” на програма САПАРД и -семеен хотел, изграден от “РИГО ИНВЕСТ” ЕООД , съобщи пресаташето на община “Тунджа” Жана Николова Хотелът разполага с шест спални с общо 12 места, хол, трапезария, кухня, басейн и барбекю. Инвестицията, направена от фирмата, е в размер на 250 000 лв., благодарение на която е налице един действителен оазис на спокойствието и приятния отдих. Близостта на обекта до гр. Ямбол, както и до разкопките на древния тракийски град Кабиле, ще го превърнат в едно любимо място за гостите на града и региона. Собственик на “РИГО ИНВЕСТ” ЕООД е Христо Дянков. Този проект станал възможен благодарение и на ръководството на община “Тунджа”, както и на кмета на село Кабиле.

КАКВО ПРЕЧЕШЕ НА ЕЛХОВСКА ОБЩИНА ДА ПОДГОТВИ И ДА КАНДИДАТСТВА С ЕДИН ТАКЪВ ПРОЕКТ ЗА ДА ИМА ПОЛЗА ЗА ГРАДА. ДА ИМА И КЪДЕ ДА ХОДИМ НИЕ МЛАДИТЕ ХОРА НА ГРАДА ПРЕЗ ПОЧИВНИТЕ ДНИ. МЕСТА ЛИ СИ НЯМАМЕ ИСТОРИЧЕСКИ ИЛИ КАКВО? ТВОИТЕ РАЗСЪЖДЕНИЯ СА МНОГО ПРАВИЛНИ. НЕ МОЖЕ ЕДНА ЕКСПЕРТКА / КОЯТО Е МЕЖДУ ДРУГОТО И ЕДИНСТВЕНАТА ЗА ОБЩИНАТА / ДА СИ ПРАВИ ПРОЕКТИ В ИНТЕРЕС НА ЛИЧНИТЕ СИ ИНТИМНИ ИНТЕРЕСИ И В ПОЛЗА НА ДРУГИ ОБЩИНИ. АЗ СЪЩО СЕ ЗАПОЗНАХ С ТОВА КОЕТО Е НАПИСАЛА ПР НА ОБЩИНАТА. ЗА МЕН Е АБСОЛЮТНА БЕЗСМИСЛИЦА ДА СЕ ПРАВЯТ И ПЕЧЕЛЯТ ПРОЕКТИ НА КОИТО ДА СЕ СЪБИРАТ ОБЩИНАРИ ДА ЯДАТ И ПИЯТ И УЖ ДА СЕ УЧАТ ДА ПРАВЯТ МАРКЕТИНГОВ ПРОФИЛ. БЕШЕ ДОСТАТЪЧНО ДА СЕ РАЗРОВЯТ В ИНТЕРНЕТ И ДА НАМЕРЯТ ВСИЧКИ КАЧЕНИ ЛЕКЦИИ ПО ТОЗИ ВЪПРОС. КАК СЕ ПРАВИ КАКВО ВКЛЮЧВА И Т.Н. ЯВНО ОБАЧЕ ЧЕ НА ТЯХ ИМ ОТЪРВА ДА ПИШАТ ТАКИВА ПРОЕКТИ ЗА ДА СИ ИМАТ ОФИЦИАЛЕН ПОВОД ДА ХОДЯТ ДА ПИРУВАТ И ДА СПЯТ ПО ЛУКСОЗНИ ХОТЕЛИ ЗА СМЕТКА НА РАЗНИ ПРОГРАМИ. КАКВА Е ВСЪЩНОСТ ПОЛЗАТА ЗА ХОРАТА КОИТО ЖИВЕЕМ В ТАЗИ ОБЩИНА . ОТГОВОРА Е НИКАКВА. МЕН ЛИЧНО НЕ МЕ КАСАЕ ЛИЧНИЯ ЖИВОТ НА ТАЯ КАТЯ . КАТО И ОТЪРВА ДА СИ ХОЙКА ДА СИ ХОЙКА АМА ДА ГО ПРАВИ ЗА СМЕТКА НА СОБСТВЕНИЯ СИ ДЖОБ, А НЕ ЗА СМЕТКА НА КОМАНДИРОВЪЧНИТЕ ОТ ОБЩИНАТА ИЛИ ЗА СМЕТКА НА ПРОЕКТИ.КАТО ГО ИСКА ТОЛКОВА ТОЯ ТУРЧИН ДА ИДЕ И ДА СИ ЖИВЕЕ С НЕГО В ЯМБОЛ, ТОЙ И БЕЗ ТОВА СИГУРНО ВЕЧЕ ЖЕНА МУ МУ Е ДУХНАЛА ПОД ОПАШКАТА, ТАКА ЧЕ ДА СЕ СЪБЕРАТ С НЕГО ДА ИДЕ ДА РАБОТИ ПРИ НЕГО . ЗАЩО ТРЯБВА ОТ НАШИЯ ДЖОБ ДА ИЗЛИЗАТ ПАРИ ЗА НЕЙНИТЕ КОМАНДИРОВЪЧНИ.ЧЕ ТЯ МОЖЕ ПОД ПРЕДЛОГ ЗА ТИЯ ПРОЕКТИ ДА СИ ХОДИ ВСЕКИ ДЕН В ЯМБОЛ И ДА СЕ СРЕЩА С НЕГО. ДЛЪЖНА ЛИ СЪМ АЗ И ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ДА ПЛАЩАМЕ ОТ НАШИТЕ ДАНЪЦИ КОИТО ПОСТЪПВАТ В ОБЩИНАТА ЗА НЕЙНИТЕ КУРВЕНСКИ ИСТОРИИ.



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: elhovliika]  
Автор K9 (член)
Публикувано20.04.08 21:58



Тази тема няма край



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: elhovliika]  
Автор K9 (член)
Публикувано20.04.08 22:00



Истината е ,че община Тунджа и Стралджа доста проекти спечелиха и ги реализират...



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: elhovliika]  
Автор Nick Fox (непознат )
Публикувано20.04.08 22:41



Малко яснота да внеса по отношение на проекта за хотела в Кабиле.
Инициативата е часта. Община Тунджа просто подкрепи проекта на човека дотолкова, доколкото е позволено по закон.
Иначе е истина, че в Община Тунджа се набляга на инфраструктурните проекти. Казвам го като човек, който е в кухнята на нещата. Все пак съм един от експертите в отдела, който се занимава с разработването и подготовката на проекти в общинска администрация Тунджа.
И ние имаме проекти по трансгранично сътрудничество - единият е приключен, а другият е в процес на изпълнение. Резултатите от първия са видни - има заснет филм, издаден музикален албум с песенно и музикално творчество от регионите, състоя се концерт в залата на НТС. В общи линии вторият надгражда първия проект.
Но тези проекти са само два и като стойност са едва 2-4 % от всички привлечени средства по проекти от 2004 г. до сега.
Само за първото тримесечие привлечените средства са на милион и половина - за училища, водопроводи, канализации и др.
Сега подготвяме 4 проекта по оперативните програми на обща стойност около 22 милиона лева за пътища, училища, читалища и канализации с пречиствателни станции.
Миналата година подменихме уличното осветление на всички 44 села.
На път е да се пристъпи към реализацията на Индустриален и технологичен парк Тунджа.
Важно е да се знае какво е важно и какво е полезно за всички хора.
Проблемът е, че заплатите на тези, които се занимаваме с разработването на проекти са ужасяващо ниски. Съжелявам, но за мен например вече не е привлекателно да правя проекти за милиони и да получавам цифром и словом основна заплата 340 лв. Ако смятате, че е нормално това, нека да е така, но за мен и колегите ми не е. И такива са заплатите на ескпертния състав в 90% от общините.



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: Nick Fox]  
Авторлeлe мaлe (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 11:07



Аз пък открих ето това съобщение за друг вариант, който се използва за разгласяване на значимостта на проекти:

Започва престижен трансграничен форум
20/04/2008 18:04
посещения 82
В понеделник от 14.00 часа в бизнес залата на хотел "Тунджа" започва организираната Ямболската търговско-промишлена палата международна трансгранична конференция "Информационните технологии в помощ на фермерите от трансграничния регион - Ямбол- Одрин", посветена на популяризиране на възможностите, които информационните технологии дават за развитие на ефективен агробизнес в трансграничния регион на България и Турция..
В нея ще бъде направена презентация на проект и на брошура "Информационните технологии и е-услугите" в помощ на агробизнеса".

По тематиката на ще бъдат направени доклади на научни работници и експерти от България и Турция.
В конференцията ще вземат участие депутати, областни управители, генерални консули на Р. България и Р.Тупция, кметове на общини, държавни ръководители и служители, бизнесмени, представители на НПО, експерти...

Тематиката на форума включва:
* Перспективи за развитие на селското стопанство в транс-граничния регион на България и Турция;
* Новите технологии в подкрепа за повишаване на конкурентноспособността на агробизнеса в региона на международния пазар;
* Информационните технологии и спазване на изискванията на Европейския съюз към селскостопанското производство;
* Развитие на селското стопанство и на селските райони – тенденции и политики на ЕС за периода 2007-2013 г.

Форумът е в рамките на проект BG 2005/017-453.02.01-11 "Е-ФЕРМЕР – новите технологии в подкрепа на селското стопанство в транс-граничния регион". Програма ФАР "Трансгранично сътрудничество България-Турция"

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Европейския съюз. Цялата отговорност за съдържанието на съобщението е на Ямболска търговско-промишлена палата. При никакви обстоятелства
не трябва да бъде приемано за позиция на Европейския съюз.

А ето и хората са направили сайт в който са качили всичко по този проект.
http://www.e-fermer.com/catalog.php

Така се правят проекти на светло и с полза за обществото, а не като тия в Елховска община, която между другото доколкото зная е замеделска. Вашата експертка да беше се научила да ползва Нета за тия цели, а не за да пише проекти без смисъл и полза за обществото.



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: лeлe мaлe]  
Авторkiki1974 (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 15:01



Аз също намерих един перфектно направен сайт за проектите на ЯТПП за които ти говориш. Катя Димитрова, ако си беше направила труда да порови в интернета щеше да я намери и да види как се защитава значимост на проект. Ама то момичето е било заето повече да съветва Нас елховлии как да ползваме Интернета за полза на града ни. Че тя тогава за какво да взема заплата , за да си развява тоалетите в по симпозиуми и семинари с разни турчаля за личния и кеф, а пък аз да й върша работата и да мисля проекти в полза на общината. Боклук пчелски, тъй щеше да седи на село, ако мъжа и не беше се оженил за нея да я направи гражданка.
http://yambiz.com/e-fermer/1project.htm



Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: kiki1974]  
Автор kalasun (непознат)
Публикувано21.04.08 17:00



В нашата община просто няма подготвени кадри за това. Катя я набутаха там , за да не остане без работа, след като закрика нейния щат в общината. Истината е че каквито и кусури да има, тя си остава единствения дето се занимава с тази дейност. Друте две дето са с нея само седят и чакат на готово. Това което мене ме хвърля в недоумение е следното. Коя е тази истеричка Дияна, дето го раздавала шеф дирегент както беше писал този чужд общински експерт на сайта на общината. Ама после някой му го изтри.
В нашата община няма такъв експерт на щат. От къде се пръкна и по каква линия я сложиха да отговаря за проекти. Пак ли е налице назначаване тихом мълком на наш човек на общинска работа? Ако някой има информация в Елхово коя е тази Дияна и каква се е явявала на този семинар и по каква линия е назначена на работа в общината и чрез какъв конкурс да ми остави информация, Моля!

Истината винаги излиза наяве.


Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: kalasun]  
Автор haripotar12 (demokrat)
Публикувано21.04.08 18:40



И аз не съм чувал да е имало обявено място в общината за проектите. А пък тая Дияна беше едно време на митницата, ама нещо я издухаха от там заради контакти с англичаните. Сега май има фирма за имоти, ама не твърдя със сигурност само съм чувал.
А па то иначе за общинските експерти о проекти е така. Който го може го може , който не може гледа от страни. Така че какво го дъвчете момичето, намерило му цаката на общински командировки любов да върти. Не е виновно то, виновни са тия дето го пращат и му позволяват. И накрая и плащат.

Чрез словесен онанизъм към здрав демократизъм.


Тема Re: Проекти, общинари,секс и мъгла......нови [re: лeлe мaлe]  
Автор bomba_com ()
Публикувано22.04.08 19:00



Е то се разбра вече, че е ползвала нета за да пише под псевдоним оправдателно слово за своя любовник. И за самата себе си. Ти какво чакаш от нея да се зарови да търси линковете дето сте ги сложили, за да се научи как се прави ПР на проект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.