Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 19.05.24 
Музикални
   >> Електронна музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Гоа и психеделик транснови  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано17.01.01 10:56



Така и не се разбрахме как точно да разделим гоата от психеделика. Според мен те са си неделими. Аджеба, защо X-Dream да са пси-група, а Astral Projection - гоа, след като имат толкова много общо? И не са ли някои песни на една група по-гоа, а други - по-пси? Или пък "психеделик" е малко по-общо понятие от "гоа"?

Можем да пуснем и нещо като класация на най-добрите песни от тоя най-висш стил :)))

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата мисъл...


Тема Ето ме!нови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано20.01.01 01:04



Прочетох ти отговора в "Метрополис" и тутакси се преместих - сигурно си имал/а основателна причина да го предложиш.
И ти си елексир за моята душа!:) Понеже на тема електронна музика се чувствам доста самотна...повечето ми добри приятели, които са интересни хора, не я обичат. А пък повечето ми познати, които я обичат, не са интересни хора...Да не говорим, че средната техно-популация е на средношколска възраст, а пък аз след две седмици ще навърша 30 - истински техно-ветеран съм, сиреч.:)
Досега бях тук някъде - просто ходя в други клубове, затова не сме се засичали досега. А пък тук не съм идвала по-рано, защото не съм допускала, че ще се натъкна на съкровища като теб...
По въпроса за разликата между транса и сайкъделика - лично аз не правя съществена разлика. Де да знам...може би някои хора наричат "сайкъделик" този транс, за който не са сигурни че ще е уместно да го нарекат "гоа"...хе хе - глупости говоря...просто сега ми хрумна...:)
Имай предвид, че аз съм толкова луда на тема "гоа транс", че общо взето, доста слабо познавам останалите стилове...
Леле, така ми се говори с теб, че не ме свърта на едно място...




Тема Класациянови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано20.01.01 01:14



1.Mesmerisa - Transmigration of souls
2.Radiotrance - Plasma
3.Astral Projection - Mahadeva
4.S.U.N. Project - The saw
5.Unitec Reverse Psychology - Witch

Shiva Space - "Technology Israel" - целия диск!!!

Ми това е...на прима виста. Ако се напъна, ще ги докарам до 10 - 20, ама засега спирам на "Топ 5"

Редактирано от Rama на 20.01.01 01:16.



Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Автор Borg (новак)
Публикувано21.01.01 01:17



Zdravejte :)), ako pozvolite da se namesham v klasaciata, iskam da predloja dve parcheta - moi ljubimi sa :))

1) Astral Projection: Kabalah
2) Hallucinogen: Alpha Cenrtauri

A za Goa i Psy ste mnogo pravi (pone spored men) - te sa edno cjalo :))

Znaete li: imam svobodno mjasto na edin surver, ako imate jelanie shte se radvam da napravja klasaciata v Web. Ako ste suglasni, kajete, za da podgotvja stranicite, i da mi pratite predlojenia. Obrushtam se kum vas, zashtoto javno dosta znaete v tazi nasoka, a puk az sum malko bos, no mnogo mi haresva tazi muzika.
Shte chakam otgovor :)) Bye



Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Авторкрис_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 17:07



Гоа-трансът е по-старо наименование на психеделичния транс - използуваха го много около 93-95 година.
Понеже името се свързва с Гоа - провинция на Индия, бивша португалска колония, курорт и свято място за битници, хипари и т.н., се считаше, че в гоа-композициите трябва да има голяма доза индийски мистицизъм. Психеделичен транс си е имало и преди това и след това, разбира се. Затова фирмите счетоха, че гоа-транс е ограничаващо понятие и започнаха да използуват по-общото понятие - психеделичен транс.
Почти по аналогия с т.н. психеделичен рок от 70 - 80-те (виж Доорс, и др.) .

За мен гоа-трансът е доста еднообразен. Имам десетина албума и съм престанал да купувам такива.
Харесвах компилациите на TIP-Records, а също Astral Projection, Hallucinogen, Juno Reactor, Man With No Name и др.

Всъщност електронната музика е едно много голямо направление и психеделичния (гоа)-транс е едно
много малко течение.
Има много други подстилове на електронната музика,
които за мен са доста по-интересни - ambient, chill-out, drum&bass -




Тема Крис, кажи ми...нови [re: крис_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано21.01.01 17:20



каква точно е разликата между ambient и chill-out? Тук ти явно си по-вещ/а, а на мен наистина не ми е ясно. Имам един двоен диск обозначен като chill-out и, честно да ти кажа, не ми звучи много по-различно от ambient, освен, че сякаш изглежда мааааалко по-...комерсиален и не толкова мистичен.
Досега смятах, че ambient-а е вид сайкъделик транс, но по-бавен...или поне повечето компилации, които имам, обикновено се състоят от два диска - съответно първият е dance trance, a вторият ambient.
Моля те, ако бъркам нещо, просвети ме!



Тема Отг: Крис, кажи ми...нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 17:52




С удоволствие. Chill-out понятието възникна с денонощните партита (all-nighters) в началото на 90-те. За да могат да си почиват танцуващите, обикновено се оборудваше една зала в която се
пускаше по-спокойна музика, обикновено ambient.
Понятието ambient е по-старо, свързва се с Брайан Ино и албума му Music for Airports.
По-късно в групата chill-out почнаха да включват парчета с лек, ненетрапващ се бийт, с морски звуци, и др. - т.н. Балеарски стил, с представители компилациите на Jose Padilla - Cafe del Mar (1-7 част). Характерно е използуването на китари, флейти, пиано, морски прибой, хубави мелодии и т.н.
- въобще музика за релаксация ( за уморени интелектуалци, както се казва)







Тема Отг: Крис, кажи ми...нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 18:04




Пропуснах нещо.
Добра ambient и електронна музика се прави в Германия, а моят предпочитан label e FAX (имат над
250 албума издадени от 1992г досега).
Това са Pete Namlook, Klaus Schulze, Bill Laswell i dr.

Техни mp3-ta могаt да се свалят от emusic.com





Тема Значинови [re: kris_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано21.01.01 21:38



...ако съм те разбрала правилно, chill-out е по-общото понятие, а ambient е нещо като вид chill-out, така ли? Пък аз досега си мислех, че е вид транс..:)
Ама ти си радост за душата! Жалко,че я/го няма Goa...вече толкова дни я/го чакам да се появи...Иначе се събрахме страхотна дружина...



Тема Отг: Значинови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 00:20



Да, така е. Или, по-скоро, chill-out e
търговско наименование на бавната, релаксираща
електронна музика. Това се вижда и от наименованието
- chill-out означава охлаждане, успокояване.
Ти го възприемаш като транс, защото обикновено има бийт, който обаче не е доминиращ, не се налага. Докато при танцувалния транс бийта е силно
изявен.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.