Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 02.06.24 
Музикални
   >> Електронна музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Гоа и психеделик транс  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано17.01.01 10:56



Така и не се разбрахме как точно да разделим гоата от психеделика. Според мен те са си неделими. Аджеба, защо X-Dream да са пси-група, а Astral Projection - гоа, след като имат толкова много общо? И не са ли някои песни на една група по-гоа, а други - по-пси? Или пък "психеделик" е малко по-общо понятие от "гоа"?

Можем да пуснем и нещо като класация на най-добрите песни от тоя най-висш стил :)))

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата мисъл...


Тема Ето ме!нови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано20.01.01 01:04



Прочетох ти отговора в "Метрополис" и тутакси се преместих - сигурно си имал/а основателна причина да го предложиш.
И ти си елексир за моята душа!:) Понеже на тема електронна музика се чувствам доста самотна...повечето ми добри приятели, които са интересни хора, не я обичат. А пък повечето ми познати, които я обичат, не са интересни хора...Да не говорим, че средната техно-популация е на средношколска възраст, а пък аз след две седмици ще навърша 30 - истински техно-ветеран съм, сиреч.:)
Досега бях тук някъде - просто ходя в други клубове, затова не сме се засичали досега. А пък тук не съм идвала по-рано, защото не съм допускала, че ще се натъкна на съкровища като теб...
По въпроса за разликата между транса и сайкъделика - лично аз не правя съществена разлика. Де да знам...може би някои хора наричат "сайкъделик" този транс, за който не са сигурни че ще е уместно да го нарекат "гоа"...хе хе - глупости говоря...просто сега ми хрумна...:)
Имай предвид, че аз съм толкова луда на тема "гоа транс", че общо взето, доста слабо познавам останалите стилове...
Леле, така ми се говори с теб, че не ме свърта на едно място...




Тема Класациянови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано20.01.01 01:14



1.Mesmerisa - Transmigration of souls
2.Radiotrance - Plasma
3.Astral Projection - Mahadeva
4.S.U.N. Project - The saw
5.Unitec Reverse Psychology - Witch

Shiva Space - "Technology Israel" - целия диск!!!

Ми това е...на прима виста. Ако се напъна, ще ги докарам до 10 - 20, ама засега спирам на "Топ 5"

Редактирано от Rama на 20.01.01 01:16.



Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Автор Borg (новак)
Публикувано21.01.01 01:17



Zdravejte :)), ako pozvolite da se namesham v klasaciata, iskam da predloja dve parcheta - moi ljubimi sa :))

1) Astral Projection: Kabalah
2) Hallucinogen: Alpha Cenrtauri

A za Goa i Psy ste mnogo pravi (pone spored men) - te sa edno cjalo :))

Znaete li: imam svobodno mjasto na edin surver, ako imate jelanie shte se radvam da napravja klasaciata v Web. Ako ste suglasni, kajete, za da podgotvja stranicite, i da mi pratite predlojenia. Obrushtam se kum vas, zashtoto javno dosta znaete v tazi nasoka, a puk az sum malko bos, no mnogo mi haresva tazi muzika.
Shte chakam otgovor :)) Bye



Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Авторкрис_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 17:07



Гоа-трансът е по-старо наименование на психеделичния транс - използуваха го много около 93-95 година.
Понеже името се свързва с Гоа - провинция на Индия, бивша португалска колония, курорт и свято място за битници, хипари и т.н., се считаше, че в гоа-композициите трябва да има голяма доза индийски мистицизъм. Психеделичен транс си е имало и преди това и след това, разбира се. Затова фирмите счетоха, че гоа-транс е ограничаващо понятие и започнаха да използуват по-общото понятие - психеделичен транс.
Почти по аналогия с т.н. психеделичен рок от 70 - 80-те (виж Доорс, и др.) .

За мен гоа-трансът е доста еднообразен. Имам десетина албума и съм престанал да купувам такива.
Харесвах компилациите на TIP-Records, а също Astral Projection, Hallucinogen, Juno Reactor, Man With No Name и др.

Всъщност електронната музика е едно много голямо направление и психеделичния (гоа)-транс е едно
много малко течение.
Има много други подстилове на електронната музика,
които за мен са доста по-интересни - ambient, chill-out, drum&bass -




Тема Крис, кажи ми...нови [re: крис_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано21.01.01 17:20



каква точно е разликата между ambient и chill-out? Тук ти явно си по-вещ/а, а на мен наистина не ми е ясно. Имам един двоен диск обозначен като chill-out и, честно да ти кажа, не ми звучи много по-различно от ambient, освен, че сякаш изглежда мааааалко по-...комерсиален и не толкова мистичен.
Досега смятах, че ambient-а е вид сайкъделик транс, но по-бавен...или поне повечето компилации, които имам, обикновено се състоят от два диска - съответно първият е dance trance, a вторият ambient.
Моля те, ако бъркам нещо, просвети ме!



Тема Отг: Крис, кажи ми...нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 17:52




С удоволствие. Chill-out понятието възникна с денонощните партита (all-nighters) в началото на 90-те. За да могат да си почиват танцуващите, обикновено се оборудваше една зала в която се
пускаше по-спокойна музика, обикновено ambient.
Понятието ambient е по-старо, свързва се с Брайан Ино и албума му Music for Airports.
По-късно в групата chill-out почнаха да включват парчета с лек, ненетрапващ се бийт, с морски звуци, и др. - т.н. Балеарски стил, с представители компилациите на Jose Padilla - Cafe del Mar (1-7 част). Характерно е използуването на китари, флейти, пиано, морски прибой, хубави мелодии и т.н.
- въобще музика за релаксация ( за уморени интелектуалци, както се казва)







Тема Отг: Крис, кажи ми...нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано21.01.01 18:04




Пропуснах нещо.
Добра ambient и електронна музика се прави в Германия, а моят предпочитан label e FAX (имат над
250 албума издадени от 1992г досега).
Това са Pete Namlook, Klaus Schulze, Bill Laswell i dr.

Техни mp3-ta могаt да се свалят от emusic.com





Тема Значинови [re: kris_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано21.01.01 21:38



...ако съм те разбрала правилно, chill-out е по-общото понятие, а ambient е нещо като вид chill-out, така ли? Пък аз досега си мислех, че е вид транс..:)
Ама ти си радост за душата! Жалко,че я/го няма Goa...вече толкова дни я/го чакам да се появи...Иначе се събрахме страхотна дружина...



Тема Отг: Значинови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 00:20



Да, така е. Или, по-скоро, chill-out e
търговско наименование на бавната, релаксираща
електронна музика. Това се вижда и от наименованието
- chill-out означава охлаждане, успокояване.
Ти го възприемаш като транс, защото обикновено има бийт, който обаче не е доминиращ, не се налага. Докато при танцувалния транс бийта е силно
изявен.




Тема PsyTechnoнови [re: Goa]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано22.01.01 01:46



Здравейте,
искам да ви попитам: има ли според Вас такова нещо като психеделично техно?




Тема Отг: lud-fenнови [re: Borg]  
Авторastralev76@abv.bg_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 03:11



Zdraveite.
Az sum lud fen na astral projection.Kabalah,virtual booster,noises i drugi gi slusham vseki den bez da mi omruznat.Pochti e nevazmojno da si nabavia trans muzika pomognete.Hodih na partito na astrala i imam avtograf i za vas moje da ne e koi znae kvo ama az otkacham ot kef.Bih se zaradval na vsiakakvi novini za novi albumi saitove za teglene i drugi razni.(icq96048434)



Тема Отг: lud-fenнови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Авторkris_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 11:11




по сергиите за дискове в софия продават една компилация - Goa Trance, 2CD.
Продава се също един mp3 диск, озаглавен почти
по същия начин - Psychedelic /Goa/ Trance. Има в него много неща от фирми като Dragonfly, ...
Не съм ги слушал, но може да има нещо интересно
за вас там ....



Тема Отг: PsyTechnoнови [re: Borg]  
Авторkris_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 11:17




Според мен няма. Поне не съм виждал да го използуват. Използува се Psychedelic Trance.



Тема Отг: Ето ме и мен!нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 12:34



Леле, колко народ дошли тука :)))

Това, което казваш, е много интересно. Тези твои познати, дето обичали електронната музика и не били интересни хора, навярно са в средношколска възраст? Или не? А защо не са интересни? Впрочем, аз избягвам да деля хората на интересни и неинтересни - ако го направя, автоматично ще се поставя на дъното на втората група, което няма да спомогне за доброто ми настроение :)
Хе-хе, ставаме двама техно-ветерани :))) Аз съм на 28 и отгоре. От снимката ти обаче не личи да си "ветеран" :) Да не си (боже опази) фотомодел? :)))
Аууу, най-после някой да ме нарече "съкровище" :))) Разтопих се в локвичка :)))

А, това за гоата не е глупост - точно така си е на практика. По-надолу в тая тема някой (Kris? След малко ще видя) беше разказал съвсем накратко историята на гоата и беше споменал за това, че творците и продуцентите не искат вече да използват името "гоа" - много тясно им се виждало. Аз съм писал по тоя въпрос в Метрополис, май ще взема да си пейстна глупостите и тука.
И аз съм горе-долу като тебе - минах през всякакви стилове, докато един приятел ми даде да слушам гоа. И край, това беше - всичко останало сякаш се изпари... Та затова съм изостанал по другите стилове. В тая връзка се сетих отново за приятелите: аз имам поне двама, луди като мен на тема гоа/пси и много интересни отгоре на всичко :))) Ще взема да им кажа да подрепят идеята за отделен клуб :)))

Ох, дай да мина и през другите мнения от тая тема, че има ужасно интересни работи...

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 12:37



А, това е наистина много интересна класация. Слагаш на първо място Mesmerisa? Нали знаеш, те са поляци. Верно тая им песен е много яка :))) Обаче... Аз бих ги поставил наравно с още доста народ, а над тях бих сложил други неща :)
А петото парче не ми е познато - откъде е? Също и Shiva Space не са ми познати, но щом са израелци, представям си какво е :))) Откъде да ги намеря?

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Класациянови [re: Borg]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 12:41



Да, това са супер парчета :)))
Това с класацията е екстра идея, само се опасявам, че няма да има много хора, които ще дадат вот - просто много са малко такива хора :( Все пак може да стане. Имам всякакви списъци с албуми и песни, може да се подредят и да се публикуват. (Де да имах и самата музика зад заглавията...)

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: крис_anon_anon]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 13:36



Горе-долу и аз това знам. А що се отнася до личното усещане, смятам, че това е най-богатата и дълбока музика. Може на пръв поглед да изглежда еднообразна, но това е на повърхността. Всъщност под нея всичко непрекъснато се променя. Успееш ли да се потопиш както трябва, разкриват ти се цели вселени... Просто това е музика, която не може да се разгърне за 3-4 минути, затова някои губят търпение. Пък и си мисля, че трябва човек да притежава съответното "сетиво", за да я "разбере". [То така е и с всичко друго всъщност.]
Що се отнася до chill-out, ambient, drum&bass и т.н. - сигурно са интересни, но не ми дават оная енергия и воля за живот, която ми дава гоата. Бавните ритми рядко са в синхрон с настроението ми, а дръм-енд-бейсът е прекалено "дръм" и прекалено немелодичен, за да ме вдъхнови. Е, за всеки влак си има пътници и всеки пътник се движи по различни маршрути :)

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Е, зависинови [re: kris_anon_anon]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 13:40



Впрочем да - като цяло. Но има ембиънт, в който все пак доминира ритъмът. Total Eclipse например имат страхотен втори диск от албума си Violent Relaxation, в който песните са с изявен бийт.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема О, чакай малко...нови [re: kris_anon]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 13:43



не си купувай двойния диск Goa Trance. Той е от ония неща, дето не са за ценители. Има в най-добрия случай 2-3 песни, които що-годе стават за слушане.

А тоя mp3-диск... къде го има? На Славейков ли?

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: PsyTechnoнови [re: kris_anon]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано22.01.01 13:45



Може би става въпрос за техно, но с вкарани пси-мотиви. Де да знам, има доста голям хаос в наименуването на направленията, пък и не може да се разграничат добре (и слава богу де).

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Класация ли?нови [re: Rama]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано22.01.01 18:33



Такаа. Нека и аз да кажа нещо(разбирай напиша-бел. на писателя). Ами първо здравейте на всички. Много се радвам, че най-после се намериха хора да отворят дума за тази музика. Друго си е да си приказваш само с Goa(:-) например, а така има и други - направо си е кеф. Ами нека Rama не се сърди, ама и аз имам една топ 5. Пък и мога да я осигуря на тези, които я поискат.Ето я:
1. Astral Projection - Let There Be Light
2. Man With No Name - Teleport
3. Astral Projection - Mahadeva
4. Astral Projection - People Can Fly
5. Man With No Name - Cairo
Изкам да кажа, че класацията е само условна, защото има още много други песни, които мога да сложа в нея.Уф, този постинг стана много голям, затова продължавам в друг.

Everything is wrong


Тема Отг: Класация...и още нещонови [re: Rama]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано22.01.01 18:48



...Аз да продължа. По класацията ми може да се помисли, че любимците ми са Astral Projection, но не - това е другият участник - Man With No Name или Martin Freeland(това е истинското му име, доколкото знам). Сега, понеже имаме(разбирай с Goa) някъде около 70 касети и 8-9 CD-та MP3-йки само с goa и psyhedelic, затова ми е трудно да направя класация. И така написах първите 5 парчета, които ми дойдоха наум.

Everything is wrong

Редактирано от TauMaster на 22.01.01 19:05.



Тема Отг: Класация...и още нещонови [re: TauMaster]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано22.01.01 19:04



Та, ако искате можем да си чукнем една срещичка - с Rama, с Крис(между впрочем ти същата Крис ли си - от Кино), с Borg и с всички, които поискат. Да си побъбриме това-онова face to face, а? Само кажете кога и къде.

Everything is wrong


Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 20:19



Относно drum&bass

Мелодичния и релаксиращ drum&bass понякога се нарича intelligent drum&bass.
Типични образци са следните албуми:
1. Goldie - Timeless
2. LTJ Bukem Presents - Logical Progression
3. T Power - Waveforms

Понеже тези албуми не се намират у нас, ще ви препоръчам и една компилация
излязла у нас преди 2 год. (полска): Hypnotic Drum'n'Bass
Чуйте само третото парче : Moody Alien - Time Warp.




Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано22.01.01 20:24



Относно гоа-трансът:
Всяка музика си има своето предназначение и естетика.
Гоа-трансът е музика типично със 144-160 BPM, т.е. това е
музика за танцуване, за партита. На нея не може да се работи,
програмира, почива, яде, и т.н. А повечето време ние
работим, а не купонясваме. Не може да се слуша само транс.
Не можеш цял живот да слушаш само гоа-транс. Човек се насища
и пресища. Аз слушах 1 година такъв - през 1995, и му се наситих.

Привлекателността на гоа-трансът вероятно се крие в
това, че той е музика - наркотик (музикален наркотик).
Затова и е наречен Psychedelic Trance. Синонимът на psychedelic
е hallucinatory, т.е. свързан с халюцинации, с LSD, fungi и др.
Пример: на кутийката на албума на Hallucinogen - Twisted, има едно
кръгче, и на него пише - "Contains LSD" - разбира се, не в прекия
смисъл, просто в албума има една композиция, която се нарича LSD.
Оттам до истинските наркотици има една крачка /идете на някое
такова парти - Метрополис, например, и ще видите, че не може да се
диша от миризма на марихуана, а дрогирани има на всяка крачка/.
Тази опасност е по-голяма за новаците, които отскоро
слушат гоа-транс, и си мислят, че това е върхът.

Според мен:
1) не трябва понятието електронна музика да
се отъждествява само с психеделичен транс.
2) не е вярно, че психеделичния транс е " най-висш стил :)))"
Може би на някои той да им допада най-много, но това най-вече
е въпрос на вкус и на информираност. Проблемът
е, че в България има малко информация за съвременната електронна
музика, липсват подходящи радиопредавания (където ги има,
те са откровена самореклама на партита от рода на Метрополис и
техните диджеи).

Е, накрая, ако ви трябва повече информация за психеделичния транс,
вижте на адрес:
http://www.third-eye.org.uk/trip/

А ако се интересувате по-сериозно от съвременна електронна музика,
тръгнете от:
http://www.hyperreal.com








Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: kris_anon_anon]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано22.01.01 22:59



Zdasri Kris,
za rabotata i muzikata ne si mnogo prav/a. Kogato sum pred PC-to, naj-dobre rabotja (dokolkoto moeto hobie rabota) tochno na takava muzika, vupreki che edin ot ljubimitye mi stilove e minimal Techno. Tazi muzika prosto mi dava idei (zanimavam se s design), dava mi energia i jelanie za rabota, dori i ako trjabva da pisha HTML (neshto ne osobeno prijano za men). A za omruzvaneto i az mislja taka. Ako slusham samo Psy naistina shte mi e rpijatno, no shte mi pisne. Predi vreme (kogato si vzeh Astral Files) samo tova slushah i nakraja mi se gadeshe samo kato chueh Astral. Obache naposleduk pak si gi slusham. Vsichkoe vupros na nastorenie.



Тема Отг: lud-fenнови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано22.01.01 23:02



V

ima njakude kum 12 parcheta na Astral, edin cjal album na Hallucinogen, i njakolko parcheta na Juno Reactor



Тема Отг: PsyTechnoнови [re: kris_anon]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано22.01.01 23:05



Vjarno, ama vijdal li si reklamata na edna kompilacia, izdadena v BG - Goa Trance i Psychedelic Techno !? I az mislja che najma takova jivotno. Ima Techno s Goa elementi, ama PsyTechno...



Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Borg]  
АвторKris_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 00:51



Borg,

Може би си прав за себе си. Обаче минималистичното
техно е по-друга работа, не ангажира толкова много
сетивата, не ги претоварва както психеделичния транс
с неговия wall of sound, многопластови композиции и т.н.
Поне аз работя най-добре на ембиънт, и то когато работата е по-механична. Ако изисква пълно съсредоточаване всяка музика ми пречи.



Тема Ами...нови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 00:54



...петото парче е от една компилация, подобна на Shiva Space - казва се Astral Trance Trip 2.
Как да я намериш ли? Ами аз съм го презаписвала диска - беше ми го дала моя позната. Значи единият вариант е аз да го дам на теб да си го запишеш.
Другият вариант е да се обадиш на един мой много добър приятел - той е също техно ветеран, самият той пише електронна музика (прекрасна!), както и програмите, които използва - с две думи гений! Та той има огромна колекция от мр3-ки и прави записи на хората - това е част от работата му. Този диск, за който питаш, почти със сигурност го има, защото той ми го е презаписвал...а не вярвам да го е изтрил после. Можеш да се свържеш с него на адрес studiox@otel.net или телефон 206664 - Влади.



Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Авторkris_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 01:15




Без претенции да съм актуален, ето една класация и от мен:
1. Man with no Name - Floor-Essence
2. Hallucinogen - Orphic Thrench
3. Hallucinigen - Fluoro Neuro Sponge
4. Astral Projection - Enlightened Evolution
5. Shpongle - ... and the day turned to night
6. Juno Reactor - Feel the Universe

привет на всички !



Тема Отг: Клубнови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 01:26



Значи, ако решиш да направиш отделен гоа-клуб за такива като нас, моментално дай знак, та да се преместим! А мисля, че е редно точно ти да го направиш, защото идеята си е твоя.
Хе хе...вече сме двама ветерани.:)
Това за фотомодела ще се направя, че не съм го чула...
Ами съкровище си - знаеш ли откога си мечтая да мога така да си говоря с някого за любимата ми музика! И то точно за гоата, и точно по този начин!



Тема Не е баш така..:)нови [re: kris_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 01:58



Аз мога да слушам гоа наистина впечетляващо дълго време, без да се наситя...Добре, вярно е, че понякога ми е идвало в повече...тогава си пускам нещо друго, за да си почина...например Massive Attack или Faithless...понякога Scooter...Освен това аз не съм чак толкова фанатизиран гоа-маниак - слушам и други неща - всъщност почти всичко без чалга.:) Очарована съм например от новия албум на Sade, дни наред въртях "I deserve it" на Madonna, кефи ме "Няма как" на Антибиотика, обичам да слушам автентична индийска музика...Нали разбираш, open minded съм...
Не знаех, че гоата минава за музика-наркотик, но не се учудвам...така си е...Лично аз не се дрогирам, на техно-партита дори избягвам да пия алкохол, защото най-добре усещам музиката на бистра глава. Но самата гоа може да ме доведе до състояния, в които ни приемам, ни предавам...губя звук и картина, както се казва...:)))))
Предполагам, че Goa би ме разбрал.:)



Тема Отг: Ето ти...нови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано23.01.01 11:01



Има няколко магазина, които записват касети с такава музика. Аз знам два - ОЧЗ и Vision, но ти препоръчвам втория, защото е по-евтин и има повече работи. Намира се близо до Лъвов мост в една пресечка, успоредна на "Мария Луиза". За повече информация - пиши ми на email-а.

Everything is wrong


Тема Отг: Клубнови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 16:59



Ами трябва да си дадем вота в "Предложи фен-клуб" и да се надяваме, че ще стане :)

Ти май си нощна птица :) Аз пък съм само денем :(

[М/у другото, в мъжки род съм :)]

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Не е баш така..:)нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 17:35




О, Massive Attack правят чудесен трип-хоп. И трите им албума са много добри. Portishead са също много добри, те и DJ Shadow са ми любими. Много атмосферична музика, обгръща те като кадифе.
Sade слушах някога, новият и албум не съм слушал.
Madonna има някои много добри работи - Ray of Light
беше голяма стъпка напред за нея - личи си ръката
на ембиънт майстора William Orbit като продуцент.
Между другото, по сергиите може да се намери албумът му Hinterland - чудесен chill-out, а и някои албуми от сериятa Strange Cargo ( 3 е най-добрият за мен)



Тема За всички дотук :)нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:48



За да не отговарям поотделно, пиша наведнъж за всичко.

Rama, естествено, че те разбирам :) И на мен (много рядко) понякога ми идва в повече. И аз слушам почти всичко без чалга. Онзи ден например пак си слушах втория албум на Моби "Everything is wrong". Ами гениелен си е! Вчера и днеска пък съм на по-старичък техно-рейв - Raver's Nature, Scooter (от по-старите неща) и прочие. Често си превъртам целия Iron Maiden, части от Metallica, Faith No More, Offspring, Nirvana, български песни и какво ли още не (дори едно-две неща на Мадона :)). Тия, другите, обаче ги слушам предимно по радиото.

Неведнъж съм го казвал - и според мен гоата е музика-наркотик, но без вредното влияние на истинските наркотици. Най-голямата идиотщина е да се дрогираш и да слушаш гоа - имам си сравнение за това, като пейстна някои стари мои "изказвания" (хах), ще го видите. Като слушам гоа, изпадам в (за да го опиша с една дума и да не се повторя с Рама)... ами, ТРАНС :) В тая връзка мисля, че точно това е смисълът на написаното от Hallucinogen: слушаш ли това, нямаш нужда от никакво LSD (впрочем едноименната песен е страхотна :)).

Вярно, това е музика за танцуване. На някои парчета просто не мога да стоя на едно място, дори когато съм във влака :) Но когато не танцува тялото, танцува душата - затова мога да слушам тази музика на всяко място и (почти) по всяко време.

Естествено, че не може да се слага равенство между пси-транса и електронната музика. Все едно да сложиш равенство между Булгаков и литературата :) Никой не се и опитва да прави това.

Това за "най-висшия стил" естествено си е моя трактовка. А за предаванията какво да говорим - слушах Експрес в понеделниците, но вече...

Вярно, че това е ангажираща музика. Напоследък наистина забелязвам, че ми е трудно да чета книга, докато слушам транс - музиката "иззема" вниманието ми от книгата. Сигурно остарявам...

А, междувременно Крис е отговорил на Рама. William Orbit - какво да говорим, той си е класик. Старата кранта Мадона знае какво да направи, за да зариби още фенове...

[И едно въпросче към Рама: Ако позволиш, защо ще се направиш, че не си чула онова...? (Занасям се :))]

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Тая компилация е от серията...нови [re: Borg]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:53



"Менте" - хич не се връзвай на това.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Astral Projection да искаш :)нови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:56



25 песни има в mp3.com, а по разни сървъри има и всичко останало :))) Влез например в http://free.techno-link.com/ma3x/mp3z/ и ще видиш, че има почти всичко от тях.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Ами... Хмнови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 18:03



Разбира се, аз предпочитам ти да ми го дадеш, за да не притеснявам и друг с това, но не знам дали ще ти е удобно. Ако да, можеш да кажеш кога и къде.
А твоят приятел има ли артистичен псевдоним? Може да съм чувал за него. Щастливец е той, щом има възможност да прави музика :) Изпитвам към такива хора чиста бяла завист :) Щото на мен непрекъснато ми звучат сто неща в главата, но нямам възможност да ги претворя в звук :(

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Клубнови [re: Goa]  
Автор Rama (член)
Публикувано23.01.01 18:08



Не знам за какъв вот говориш...явно си по-навътре в нещата от мене. Направи каквото трябва и ми кажи аз какво трябва да направя. Колко души трябва да гласуват, за да има нов клуб всъщност?
Да, нощна птица съм. И денем се появявам, но по-рядко - все пак, с цифров телефон съм и дневната тарифа ми излиза солено.:(



Тема Отг: Ами... Хмнови [re: Goa]  
Автор Rama (член)
Публикувано23.01.01 18:12



Да, има артистичен псевдоним - Влади Бади.
Разбира се, че мога и аз да ти го дам, но аз нямам записващо устройство и трябва сам да си търсиш начини да си го свалиш. Затова е много по-удобно и бързо да се обадиш на Влади - на него част от работата му е да прави записи - прави го ежедневно за десетки хора. Освен това, аз предварително го попитах дали възразява да ти дам координатите му и имам изричното му разрешение и даже поощрение.:)



Тема Отг: За всички дотук :)нови [re: Goa]  
Автор Rama (член)
Публикувано23.01.01 18:17



Като ти чета постингите, ми се оправя настроението. Ти си човек-лекарство...
Не се майтапя...Много се изкефих...
Сродна душа си ти...



Тема Здрасти :)нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 18:21



Засякохме се най-после :)

Ами отиди в клуб "Предложи фен-клуб" (намира се непосредствено след "Метрополис") и пиши в темата Goa Trance. Трябва няколко човека да си дадат мнението, за да отворят такъв клуб.

М/у другото, сега се опитвам да изтегля Vostok-5 оттам, където ти си го теглила (предполагам, защото го намерих чрез Audiofind) - някакъв руски сайт. Това явно е друга версия (така и пише), затова искам да си го сваля. Обаче току-що ми прекъсна връзката - много е лоша, вярно. Well, We'll do it again...

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Е, това е ясно...нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 18:25



като небето над Гоа :)))
Ах, как ми се иска един ден да отида там...

[Малко уточнение: често използвам символа :))), което за мен е еквивалентно на "много ми е гот", а не примерно на подигравателен смях. ОК?]

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Добре :)нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 18:28



Благодаря ти предварително. Ще му се обадя :)
А дали има и други дискове с гоа? (Моля те, кажи "да" :))))

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Kris_anon]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано23.01.01 22:42



Imah predvid, che rabotja naj-dobre na Psy :))
A minimalizma trjabva da ti kaja, che spored men poveche angajira setivata, po-tvurd e, i ti se nabiva. Spored men Goa-ta angajira mnogo poveche uma, otkolkoto setivata. Useshtash muzikata s dushata si, poluchavash ja chres sluha, no ja usheshtash vutre v sebe si :))) Kara te da se zamislish, vodi te v drugi svetove, nerealni, mistichni, tajnstveni. Nikoga neznaesh kakvo mojesh da ochaklvash. :)) Kato edno puteshestvie izvun nashiat svjat :)))



Тема Отг: Не е баш така..:)нови [re: Rama]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано23.01.01 22:44



Ne samo Goa :))



Тема О, даааа!!!нови [re: Goa]  
Автор Rama (член)
Публикувано23.01.01 23:19



Фрашкан е с гоа и е голям фен...въпреки че подходът му е малко по-професионален (като на Крис) и не е изперкал на тема "гоа" като нас със тебе.
mp3.com/RadioActivity
На този адрес можеш да намериш и да си дръпнеш негови композиции - специално ти препоръчвам Terra Trance, въпреки че не е в стил гоа (да!) - това е едно от най-гениалните парчета, сътворявани през изтеклия век, според мен! Слушала съм го над 1 милиард пъти...просто няма как да не го оцениш, ако сетивата ни са толкова подобни, колкото изглежда...Но на всяка цена го чуй през нощта...тогава някак си се усеща по-добре...




Тема Отг: Astral Projection да искаш :)нови [re: Goa]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано24.01.01 11:11



Izvinqvam se, 4e pisha na latinica, no typata mashina nqma kirilica(Pfu!). Taka - zna4i v mp3.com ima 27 par4eta na Astral-a. Mojete da namerite pylni albumi na Juno Reactor - 2 broq i edin na Hallucinogen - "Twisted", kakto i dosta pesni na adres mp3-bg.com v razdel "lektronna muzika". Zasega e tova, shte 4akam da se osvobodi kompa s kirilica.

Everything is wrong

Редактирано от TauMaster на 24.01.01 12:44.



Тема Отг: Astral Projection да искаш :)нови [re: Goa]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано24.01.01 11:31



Така, освободи се! Ако искате други сайтове, ето няколко:
www.trancegirls.com - 109 парчета.
www.mp3.warezbg.com - 5 парчета в един от албумите
www.audiogalaxy.com - тук има и от пиле мляко, но преди да можете да теглите трябва да си дръпнете audiogalaxy satellite от самия сайт, да си го заредите и после посредством него да теглите. Иначе това е най-якият сайт, който съм виждал. Има направо невероятни работи.

Everything is wrong


Тема Отг: Аз така, иде ми отвътре...нови [re: Goa]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано24.01.01 12:21



Искам да изразя моето чувство от гоата. Ще го направя, като цитирам една от любимите си песни:
When you dream, there are no rules.
People can fly, anithing can happen.
Somethimes there's a moment that you're awake and become aware of the real world around you,
but you'll still dreamin'.
Познахте я, нали?
Еех, да.

Everything is wrong


Тема Отг: Аз така, иде ми отвътре...нови [re: TauMaster]  
Автор !\/a (член)
Публикувано24.01.01 14:20



Astral ve4e i malkite beb4eta go znaqt -



Тема Отг: А знаят ли...?нови [re: !\/a]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано24.01.01 14:29



...малките бебчета Overlord, Man With No Name, Prana, The Infinity Project, Ayahuaska и да не казвам още кой?

Everything is wrong


Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано24.01.01 23:08



Eto vi i ot men edin dosta gotin sait:

http://www.2look4.com/cgi-bin/mp3/allfiles?site=31-mp3:mp3@24.156.52.61:2000&start=1&d=4

Ot vsichki sajtove koito sum poseshtaval, tozi e edin ot naj-pulnite. Ima strahotni raboti i mnoooogo albumi (el. razbira se)



Тема MP3нови [re: Goa]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано25.01.01 01:20



Zdravejte,
mojete li da mi kajte kakvo mislite za tova parche:



Samo ne obrushtajte vnimanie na imeto, oshte ne sum mu izmislil istinsko. Mnogo shte mi e prijatno da chuia mnenieto na ceniteli na Goa-ta. Priemam vsjakakvi kritiki.



Тема Отг: MP3нови [re: Borg]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано25.01.01 14:03



Абе нещо не може да се изтегли тази песен. Емнайсе пъти ми прекъсва. Но няма да се откажа, затова чакай мнения.

Everything is wrong


Тема Отг: Гоа и психеделик транснови [re: Borg]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано25.01.01 17:45



Да, да :)))

Щастието е в това да преследваш щастието.


Тема Отг: О, даааа!!!нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано25.01.01 17:51



Изтеглих го, сега ще си го прехвърля вкъщи... Аз също съм до голяма степен нощна птица, така че утре ще ти кажа какво почувствах...

Щастието е в това да преследваш щастието.


Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Автор laik (минаващ)
Публикувано26.01.01 14:20



най-после някой да оцени "Mahadeva" :))



Тема Отг: MP3нови [re: Borg]  
Автор TauMaster (член)
Публикувано26.01.01 14:24



Най-после го изтеглих. Чакай отзиви, ама в понеделник.

Everything is wrong


Тема Отг: А знаят ли...?нови [re: TauMaster]  
Автор laik (минаващ)
Публикувано26.01.01 14:25



не се прави на голям





Тема Отг: Ми аз съм си...нови [re: laik]  
Автор TauMaster (член)
Публикувано26.01.01 14:35



...голям, бе. Е по-точно голям почитател на гоата, голям играч на баскет, тенис на маса и голям читател на фантастика.

Everything is wrong


Тема Отг: Ми аз съм си...нови [re: TauMaster]  
Автор laik (минаващ)
Публикувано26.01.01 14:56



дано да си прав





Тема Re: Мнениенови [re: Borg]  
Автор TauMaster (член)
Публикувано31.01.01 12:09



Извинявай, значи, за закъснението, ама имах много работа напоследък и затова така. Та, по отношение на парчето: мисля, че основният мотив е добър, но...според мен липсва малко многообразието от звуци. Абе вкарай още няколко мотива, насложени един върху друг. За пример може да ти послужи Man With No Name. При него примерно едновременно бяха насложени 5-6 различни мотива, и то майсторски. Което не е много лесно. А, да - опитай да вкараш повече високи честоти, в смисъл по-мелодични. И ако можеш да направиш парчето на 128 kb/min. Иначе е кофти качеството.
Ами т'ва е засега. Надявам се, че ти бях от полза. И дерзай. Аз съм с теб.

Чао.

Everything is wrong


Тема Мнение и от меннови [re: Borg]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано31.01.01 17:56



С това парче спокойно можеш да се регистрираш в mp3.com и ще си по-добър от поне половината съществуващи там, които пишат гоа :)
Бийтът го има, пауърът го има, мотивите се сменят, абе хареса ми. Ако ти е първи опит, бих казал, че е успешен. Наистина можеш да поработиш още отгоре му, защото, както каза ТауМастър, е еднообразно и няма собствен стил. Малко повече мелодика, макар че ти може да обичаш по-твърдите неща. И някакъв по-въздействащ мотив. Оф, знам, че пиша без много да мисля, но ми се струва, че имаш мегдан за напредък :)))

Щастието е в търсенето на щастието.


Тема Re: Мнение и от меннови [re: Goa]  
Автор Borg (минаващ)
Публикувано01.02.01 23:22



Mersi za mneniata :))) I moeto suvpada s vasheto :)), a kakto kaza Goa, padam si po po-tvurdi neshta (da ne kaja naj-) ;)))) 10x
A, tova mi e tretoto Goa parche, koeto stava veche za slushane, inache techno - mnoooogo :)))



Тема Видяхте ли го??? :))))))))))))нови [re: Goa]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано02.02.01 14:03



Новият клуб отвори врати :))))))))))))))))) Елате, о, Мен, о, Астрал, о, Космозис, о, Етника, Прана, Дууф, Електрик Юнивърс, Байът, Инфинити проджект, Зодиак Ют, Рейдиотранс и всички останали творци на красота :))))))))

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.


Тема Re: Гоа и психеделик транснови [re: Goa]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 09:18




3 Doors Down - Here Without You (Lyrics)



Тема Re: Не е баш така..:)нови [re: Rama]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 09:19




3 Doors Down - Here Without You (Lyrics)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.