Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 11.06.24 
Музикални
   >> Електронна музика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ами...нови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 00:54



...петото парче е от една компилация, подобна на Shiva Space - казва се Astral Trance Trip 2.
Как да я намериш ли? Ами аз съм го презаписвала диска - беше ми го дала моя позната. Значи единият вариант е аз да го дам на теб да си го запишеш.
Другият вариант е да се обадиш на един мой много добър приятел - той е също техно ветеран, самият той пише електронна музика (прекрасна!), както и програмите, които използва - с две думи гений! Та той има огромна колекция от мр3-ки и прави записи на хората - това е част от работата му. Този диск, за който питаш, почти със сигурност го има, защото той ми го е презаписвал...а не вярвам да го е изтрил после. Можеш да се свържеш с него на адрес studiox@otel.net или телефон 206664 - Влади.



Тема Отг: Класациянови [re: Rama]  
Авторkris_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 01:15




Без претенции да съм актуален, ето една класация и от мен:
1. Man with no Name - Floor-Essence
2. Hallucinogen - Orphic Thrench
3. Hallucinigen - Fluoro Neuro Sponge
4. Astral Projection - Enlightened Evolution
5. Shpongle - ... and the day turned to night
6. Juno Reactor - Feel the Universe

привет на всички !



Тема Отг: Клубнови [re: Goa]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 01:26



Значи, ако решиш да направиш отделен гоа-клуб за такива като нас, моментално дай знак, та да се преместим! А мисля, че е редно точно ти да го направиш, защото идеята си е твоя.
Хе хе...вече сме двама ветерани.:)
Това за фотомодела ще се направя, че не съм го чула...
Ами съкровище си - знаеш ли откога си мечтая да мога така да си говоря с някого за любимата ми музика! И то точно за гоата, и точно по този начин!



Тема Не е баш така..:)нови [re: kris_anon_anon]  
Автор Rama (минаващ)
Публикувано23.01.01 01:58



Аз мога да слушам гоа наистина впечетляващо дълго време, без да се наситя...Добре, вярно е, че понякога ми е идвало в повече...тогава си пускам нещо друго, за да си почина...например Massive Attack или Faithless...понякога Scooter...Освен това аз не съм чак толкова фанатизиран гоа-маниак - слушам и други неща - всъщност почти всичко без чалга.:) Очарована съм например от новия албум на Sade, дни наред въртях "I deserve it" на Madonna, кефи ме "Няма как" на Антибиотика, обичам да слушам автентична индийска музика...Нали разбираш, open minded съм...
Не знаех, че гоата минава за музика-наркотик, но не се учудвам...така си е...Лично аз не се дрогирам, на техно-партита дори избягвам да пия алкохол, защото най-добре усещам музиката на бистра глава. Но самата гоа може да ме доведе до състояния, в които ни приемам, ни предавам...губя звук и картина, както се казва...:)))))
Предполагам, че Goa би ме разбрал.:)



Тема Отг: Ето ти...нови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Автор TauMaster (минаващ)
Публикувано23.01.01 11:01



Има няколко магазина, които записват касети с такава музика. Аз знам два - ОЧЗ и Vision, но ти препоръчвам втория, защото е по-евтин и има повече работи. Намира се близо до Лъвов мост в една пресечка, успоредна на "Мария Луиза". За повече информация - пиши ми на email-а.

Everything is wrong


Тема Отг: Клубнови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 16:59



Ами трябва да си дадем вота в "Предложи фен-клуб" и да се надяваме, че ще стане :)

Ти май си нощна птица :) Аз пък съм само денем :(

[М/у другото, в мъжки род съм :)]

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Отг: Не е баш така..:)нови [re: Rama]  
Авторkris_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано23.01.01 17:35




О, Massive Attack правят чудесен трип-хоп. И трите им албума са много добри. Portishead са също много добри, те и DJ Shadow са ми любими. Много атмосферична музика, обгръща те като кадифе.
Sade слушах някога, новият и албум не съм слушал.
Madonna има някои много добри работи - Ray of Light
беше голяма стъпка напред за нея - личи си ръката
на ембиънт майстора William Orbit като продуцент.
Между другото, по сергиите може да се намери албумът му Hinterland - чудесен chill-out, а и някои албуми от сериятa Strange Cargo ( 3 е най-добрият за мен)



Тема За всички дотук :)нови [re: Rama]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:48



За да не отговарям поотделно, пиша наведнъж за всичко.

Rama, естествено, че те разбирам :) И на мен (много рядко) понякога ми идва в повече. И аз слушам почти всичко без чалга. Онзи ден например пак си слушах втория албум на Моби "Everything is wrong". Ами гениелен си е! Вчера и днеска пък съм на по-старичък техно-рейв - Raver's Nature, Scooter (от по-старите неща) и прочие. Често си превъртам целия Iron Maiden, части от Metallica, Faith No More, Offspring, Nirvana, български песни и какво ли още не (дори едно-две неща на Мадона :)). Тия, другите, обаче ги слушам предимно по радиото.

Неведнъж съм го казвал - и според мен гоата е музика-наркотик, но без вредното влияние на истинските наркотици. Най-голямата идиотщина е да се дрогираш и да слушаш гоа - имам си сравнение за това, като пейстна някои стари мои "изказвания" (хах), ще го видите. Като слушам гоа, изпадам в (за да го опиша с една дума и да не се повторя с Рама)... ами, ТРАНС :) В тая връзка мисля, че точно това е смисълът на написаното от Hallucinogen: слушаш ли това, нямаш нужда от никакво LSD (впрочем едноименната песен е страхотна :)).

Вярно, това е музика за танцуване. На някои парчета просто не мога да стоя на едно място, дори когато съм във влака :) Но когато не танцува тялото, танцува душата - затова мога да слушам тази музика на всяко място и (почти) по всяко време.

Естествено, че не може да се слага равенство между пси-транса и електронната музика. Все едно да сложиш равенство между Булгаков и литературата :) Никой не се и опитва да прави това.

Това за "най-висшия стил" естествено си е моя трактовка. А за предаванията какво да говорим - слушах Експрес в понеделниците, но вече...

Вярно, че това е ангажираща музика. Напоследък наистина забелязвам, че ми е трудно да чета книга, докато слушам транс - музиката "иззема" вниманието ми от книгата. Сигурно остарявам...

А, междувременно Крис е отговорил на Рама. William Orbit - какво да говорим, той си е класик. Старата кранта Мадона знае какво да направи, за да зариби още фенове...

[И едно въпросче към Рама: Ако позволиш, защо ще се направиш, че не си чула онова...? (Занасям се :))]

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Тая компилация е от серията...нови [re: Borg]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:53



"Менте" - хич не се връзвай на това.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...


Тема Astral Projection да искаш :)нови [re: astralev76@abv.bg_an]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано23.01.01 17:56



25 песни има в mp3.com, а по разни сървъри има и всичко останало :))) Влез например в http://free.techno-link.com/ma3x/mp3z/ и ще видиш, че има почти всичко от тях.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата Мисъл...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.