Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 27.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема По-добър дизайн  
Автор HackerMy (непознат)
Публикувано29.11.20 19:25



Здравейте!
Имам проект да управлявам 2 светодиода [яркост и кой от двата да е активен] с ATTiny13A. Имам на раположение 2-push бутона и не мога да добавям други [проекта е преработка на съществувщо устройство]. Целта е:
1. Да се пуска с който и да е от двата бутона.
2. Когато е изключено да не консумира нищо-да не се приема буквално(почти нищо е по-правилно)
3. Когато работи да консумира минимално.
4. Не мога да използвам SLEEP mode-контролера прави много повече неща от това да управлява 2 светодиода и няма място за повече програмен код.
5. Трябва да е направен с ATTiny13A задължително.
По първите 2 точки след доста ровене по интернет стигнах до следната


Но ми се струва, че се получи с прекалено много елементи. Електрониката ми е сравнително нова тръпка и не съм сигурен, че това е най-добрият дизайн. Въпросът ми е дали може да се опрости нещо от схемата- нямам в предвид просто да се махнат някои от елементите ами да се подобри дизайна така, че някои от елементите да отпаднат.

Благодаря предварително.
п.п. Моля ако индивида с име neznaiko22 чете този въпрос да не пише никакъв коментар по темата - мнението му въобще не ме интересува.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от HackerMy на 29.11.20 19:26.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от HackerMy на 29.11.20 21:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от HackerMy на 29.11.20 21:47.



Тема Re: По-добър дизайннови [re: HackerMy]  
Автор rien ne va plus (ентусиаст)
Публикувано24.12.20 13:07



Не ти е броят на елементите в схемата проблема, а това, че изобщо не си наясно с това, с което си се захванал.
Като за начало - ти искаш да управляваш светодиоди, а на схемата не видях нито един. После - по какъв точно критерий реши, че елементите са твърде много?
Ти нямаш никакъв дизайн, тръгнал си да търсиш по-добър.

Редактирано от rien ne va plus на 24.12.20 13:15.



Тема Re: По-добър дизайннови [re: rien ne va plus]  
Автор MyHacker (непознат)
Публикувано01.01.21 00:38



Благодаря за отговора, но вече намерих крайният вариант благодарение на друг форум....Дизайна си го има и вече има изработени и 30 прототипа на устройството и до този момент няма забележки. Ощо взето крайният вариант на схемата е в първият ми пост. Излишните елемнти за зачеркнати. Относно светодиодите...не съм ги сложил на схемата, защото връзването им не ме интересува. Въпроса ми беше за пускането не как да засветна 2 диода. Мо пък ако чак толкова някой не може да си представи 2-та диода-те са вързани директно на изходите D0 и D1 през 220 Ома съпротивление.

Редактирано от MyHacker на 01.01.21 00:43.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.