Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 18.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Удря ток от Виваком!нови  
Автор TripSeeker (Учащ се)
Публикувано21.08.18 14:50



Здравейте! Налага ми се често да си местя приемника в 2 стаи и съм си пуснал кабели от конвертора на антената на Виваком и само развивам ф-конектора от приемника и го завивам на другия кабел в другата стая. Да ама всеки пък като го пипна тоя конектор стискам зъби превивам се едвам успявам да го развия и да го завия оттатък... (напоследък сякаш е съвсем нетърпимо). Вече си сложих едни изолирани клещи върху приемника и си ги разнасям с него иначе не става. Клещите са решение, но няма ли опасност да изгори приемника от това напрежение? Като докосна единия пробник на мултицета до кабела в режим 20v AC ми дава 10-12v. (другия пробник виси) ако докосна другия до нещо заземено предполагам ще е още повече... Няма ли някоя схема през която да прекарам кабела или някакъв начин да ги обирам тия токове?

Всичко е поток от електрони


Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: TripSeeker]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано21.08.18 18:20



Удря ток от Виваком!
________________________________
Ми върни им го тъпкано - удраяй и ти.
Бой, бой, бой ... да ев@ тяхната мамица.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: hidrazin4o]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано21.08.18 23:15



Работи с 1 ръка и гледай на какво си стъпил.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: TripSeeker]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано22.08.18 08:54



А какъв е проблема да се обадиш на линията им за обслужване и да обясниш проблема? Все пак това е техен проблем а не твой, някъде по линията някой приемник или телевизор "връща" напрежение по линията.

Иначе се поставя "разделител" т.е. последователно на ширмовката и активното жило се поставят кондензатори НО както казах не е твой проблем.

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"


Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Marechaux ()
Публикувано22.08.18 17:01



Диане, прочети хубаво пак какво е написал човека -
Налага ми се често да си местя приемника в 2 стаи и съм си пуснал кабели от конвертора на антената на Виваком и само развивам ф-конектора от приемника

За мен това означава сателитен приемник и антена, щом говори за конвертор.
Ако му сложи галваничен разделител, няма да може да захранва конвертора, нито да му променя банда и поляризацията.

Това, което ти си писал е вярно за кабелна телевизия. Правилното е който му е извършил монтажа, той да си оправи проблема. Или да си извика друг техник, който разбира и знае какво прави.

А питащия, щом го "бие ток" значи няма нужните познания по-добре да не пипа.

Редактирано от Marechaux на 22.08.18 17:03.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: Marechaux]  
Автор mitaka19 ()
Публикувано30.08.18 01:03



Абе щуротия ..голяма.При Виваком има (при DTH) антена(Чиния)и конверктор, който е за 1,2 или 3-4 приемника. Те се свързват с коаксиален кабел(все още) към телевизора(през приемник-дигитален,ако телевизора е аналогов). Захранването е 12V.Отвсякъдеееееееее.

Редактирано от mitaka19 на 30.08.18 01:06.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: mitaka19]  
Автор Marechaux ()
Публикувано30.08.18 11:29



Не можах да схвана смисъла на това, което се опитваш да кажеш.
Да, един конвертор може да се захранва от няколко приемника едновременно. И какво от това? Без значение дали е свиваком DTH или нещо друго.
По принцип разхождането на коаксиални кабели насам-натам често води до проблеми. Но не е задължително.
Може би намекваш, че от някой телевизор тръгва белята, възможно е, ако телевизорът не е изправен или в схемата му има някаква намеса. Особено ако е от старите кинескопни телевизори.
Но ако помислиш внимателно, ще се сетиш, че той мести приемника, следователно от другото място кабелът е откачен, няма пряка връзка с телевизор, защото връзката с телевизор я прави именно приемника, който се мести.

Без да се види на място, няма смисъл да се умува, проблемът е банален.

Редактирано от Marechaux на 30.08.18 11:31.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: TripSeeker]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано05.09.18 20:53



Аз съм на Виваком с два приемника и тая галимация съм я правил хиляди пъти и никога не ме е удрало ток от конвертора, вероятно имаш проблем с приемника, обади им се и обясни за проблема, да си проверят приемника!



Тема Re: Удря ток от Виваком! [re: FM STEREO]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано06.09.18 00:50



Глупости, на квадрат. И на куб...
Няма никакъв проблем с приемника.



Тема Re: Удря ток от Виваком!нови [re: Marechaux]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано21.10.18 20:50



"Да, един конвертор може да се захранва от няколко приемника едновременно. "
Как става този филм?
Телевизора започва да го играе камера, той предава (какво става във стаята) към приемника, а последният захранва конвектора, който конвектира сигнала и чрез чинията го
мята на извънземните?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.