Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 26.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано29.11.17 19:58



Безплатни кебапчета никога не е имало, няма и няма и да има.
Сънувала кокошката просо...





Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: neznaiko22]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано29.11.17 20:02



Да, точно така - след не знам си колко години... В някой друг свят, на някоя друга планета.
И ще си караме тогава електрокарчетата.
Ма тогава няма да има колици втора употреба щото ще е безсмислено.
И Незнайко ще трябва да се бръкне дълбоко в празния си джоб за нова колица.
Иначе ще се вози на влак или с метрото. И основно пеш...





Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.11.17 08:36



Напротив, батериите ще паднат скоро под 20 хил. лева и ще е изгодно електрокарче на старо.



Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: hidrazin4o]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано30.11.17 08:39



На***ват се КРЪЧМАРИТЕ и дори **ането ще стане безплатно!





Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано30.11.17 22:11



Па ще се бръкна.
То обаче в бг не стават така нещата.
Нали имаше идея мисля още от миналата
година да забранят отоплението на дърва
и въглища. Така като гледам всички си
се топлим по този начин.
Нивото на ФПЧ расте в пъти над нормите.
Да сме живи и здрави да ги пречистваме, като
полепват по белите ни дробове :)



Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано30.11.17 22:15



На пловдивският панаир имаше някви с нарочно изкривени сметки за мисля "моторетка" на акумулатори.
Просто им изхвърлих смешната брошура и нямам как да
я покажа, а и не ми се рови в нета да им намеря сайта.
Та там изкарваха как за някакви жълти стотинки можеш
да минеш 1км.
Даваха колко приблизителни цикъла има батерията и колко км долу-горе можеш да минеш с едно зареждане.
Ама не посочваха после цена на нова батерия.



Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: neznaiko22]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано12.01.18 21:49



9/10 от територията на съвременна Германия да е покрита с соларни паркове и ВЕЙ-та добитата ел енергия не ще е достатъчна да захрани автомобилите дори и само по немските пътища ако бъдат направени всички да са електрички... Това е немска констатация на базата на немско проучване публикувана в немската преса.
Без ядрена енергетика и петрол днешният свят е невъзможен.Невъзможен, независимо дори и да има дори и теоретична възможност да се повдигне КПД-то на соларните батерии 300%. па и 500%....
Написах това защото съм го видял някъде Но съм го видял и това е важното.
Така че, не се чудете за съкращенията в заводите за ел. автомобили.
Но и да не ми повярвате ще ви разбера.
Както разбирам и тези които твърдят че до 10 години с Русия- абсолютен лидер в производството на газ щяло да бъде свършено.Газопроизводството е решаващо за икономиката на милиарди хора. След следващата грозна война който остане жив ще се научи да живее без газ. Но днешните хора не!



Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: stillpigi-166243]  
Автор Heoбoгoмил (ХЕРМАФРОДИТОЛОГ)
Публикувано13.01.18 07:02



100% да е кпд-то, достатъчно е.

И е постигнато отдавна!





Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: Heoбoгoмил]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано13.01.18 11:31



Пак твоите измишльотини. 100%КПД няма и особено пък за соларни панели, при които КПД е много нисък.
Колкото до това дали 100% КПД е достатъчен - въпрос на сметки е. А за сметките трябват поне някакви статистически данни и то верни.

При соларните панели проблемите са на първо място ниско кпд на самите панели, загуби при съхранението на енергията в акумулатори, както и загуби от преобразуване на dc в dc и от dc в ac. Отделно вече останалите загуби при пренос, които не са специфични само за соларните.

Но основното е нисък КПД на панелите плюс висока себестойност, ограничен живот, енергоемко производство, замърсяване на околната среда при производство, и т.н.

Редактирано от Quai dOrsay на 13.01.18 12:24.



Тема Re: Малко за излъчвателите:нови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано13.01.18 18:10



Бързам но ще го пиша: КПД на соларен панел е около и не много над 15% да речем 18%. А 500% увеличение на 15% означават 75% ефективно преобразуване де факто.Прав си за проблемите за околната среда при производството на солари, високата цена и краткото им време на живот. Аз поне, не оспорвам това. Въпросът беше друг обаче - за неспособноста на метода да задоволи нуждите от електричество на икономиката в Германия и в Уганда и в Урал и където и да е. Не се вживявай толкова в чувствата си към мен и не изкривявай думите ми. По твоята логика аз, защото не сме приятели, какво сега да пиша - че си казал че планината Урал се намира в Уганда ли? Е, няма да пиша такова нещо. И още нещо все по рядко ще пиша тук. Не ми се занимава с обсебени от лични отношения и вманиячени от чувството за некомпенсираност и твърде голямо его , нестабилни характери.На тебе може да ни ти е по вкуса, но на мен не ми е в стила. Вкуса е априори, а стила се изгражда! Писах ти случайно и това си отбележи ...ако искаш.
Необогомиле, сега на теб: При отражателните слънчеви панели /огледалата де/ може и да се достигне до 90%-97% КПД има и техники за усилване на потока светлинния чрез радиоактивни елементи - прилага се например в междуконтинентални оптики - Лондон -Ню Йорк, Ню Йорк - Сидней, Сидней - Претория. Много скъпа техника но работи без засечки.Но дори и да се използва такава "химия" все пак става въпрос за оптика, чиста оптика.
Що се отнася до електросоларите най високият КПД за който знам че е постигнат е 23%. Не че много знам, но поне това знам. Физиката на процеса не позволява по високо КПД. Няма как просто. Дори чисто химическото преобразуване на светлина - фотосинтезата не се отличава с кой знае какво КПД - Ако не греша 6%-8%.Естествено има причина да се работи върху усвояване на фотосинтезата и се работи упорито -Доколкото знам японците са постигнали определен прогрес но сведенията ми са стари. Сигурен съм обаче че Нобела няма да му мърда на този който се справи, така че няма как да не научим ако/когато това се случи.За сега се ползват Паладий и Родий ако не греша или не Рений май беше забравил съм, но все пак не е ли странно как природата се справя и без супер лаборатории, а този именно похват не е ясен на учените много.Знае се само че хлорофилът има една линия в спектъра повече и то живият хлорофил... от което и да е негово подобие сътворено от човека. Невероятна е майката Природа в могъществото си...Наистина трябва да спирам а и то няма какво да се пише повече надолу пак кавги и крамоли предполагам ще се сипят- Кой е по по най и прочее. Е, ми не съм аз "По по най" и какво от това? Дреме ми на жилетката.

Редактирано от stillpigi-166243 на 13.01.18 18:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.