Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 27.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: neznaiko22]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано12.04.17 23:49



Както вече ти препоръчаха, вземи един ТЕС на старо, например от

и не се занимавай с глупости.

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!

Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: 2N3O55]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано13.04.17 09:18



А аз си мисля, че незнайко ако си вземе ТЕС, ще вземе да му откачи мостовете за обратната връзка, и ще има да се чуди откъде му е дошло. Като погледнах линка и видях снимката си спомних в училище какво правехме. На един съученик му се бяха разхлабили връзките на ОВ и му "светна" схемата, а той викаше 100 волта! 100 волта! И после му излезе прякор - високоволтажника.





Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: F14Tomcat]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано13.04.17 09:23



Може да си прав за ОВ. Изпатил човек ме посъветва да ги дублирам вътрешно...

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!


Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: 2N3O55]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано14.04.17 15:52



Да но пък тогава няма да можеш да се възползваш от великолепната възможност, която дава уреда - да компенсира пада на напрежение в проводниците до консуматора и да поддържа точно зададеното напрежение на клемите на консуматора. Е, това не се ползва често наистина.
В момента точно нямам такъв ТЕС пред себе си, но може би шунтовете за ОВ могат да се стегнат с отделна гайка, с малка височина, върху която да се завинти пластмасовата такава (не помня дали беше със запресована метална гайка в нея, но би трябвало). Така ще можеш да ползваш кабелни обувки или дори да стегнеш набързо гол проводник, освен ако не ползваш бананщекери.

Така ще си спокоен, че ОВ няма да се откачи, а в същото време в случай на нужда няма да трябва да отваряш ТЕС-а за да му откачаш вътрешната връзка към ОВ.

Редактирано от F14Tomcat на 14.04.17 15:56.



Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: neznaiko22]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.04.17 00:01



Не исках до давам акъл но за мен най важното нещо е в една работилничка да има въздух (компресор) да си почиствам платките преди да почна каквото и да е и не на последно място осветление и лупа (или камера) от там на татък зависи с какво се занимаваш ще ти дойде на акъла какво ти трябва. От какво имаш нужда и от какво да се лишиш понеже никога не е достатъчно. Толкова боклуци съм насъбрал и все се лишавам да си купя от тези пластмасовите чекмеджета за джаджи понеже все ми се виждат скъпи. ;) най важното е да ти е подредена и почистена за да имаш фронт за работа иначе си е инквизиция.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Идеи за работното мястонови [re: Timo]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано06.05.17 15:24



Така си е.
Ще го мисля и ще действам :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.