Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 18.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Мини камеранови  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано16.02.17 08:09



Дайте някаква идея за бюджетна мини камера, но да е водоустойчива!

На приятел заседна помпата в сондаж и не мърда на никъде. Добре ще е да се погледне, преди да се предприемат мерки за вадене, или набиване надолу. Дълбочината е около 20 метра, като 10 са под вода. Дали мога да лакирам някой модел, за да го направя водоустойчив? Дължината на кабела проблем ли ще е?

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: kikimor]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.02.17 10:21



Ендоскоп към 50 кинта е.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Мини камеранови [re: Timo]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано16.02.17 10:29



То това ясно, ама едва ли е IP68... Ако го промажа с лак или силикон има ли шанс да го докарам дотам?

Ако удължа кабела ще има ли проблем с изображението?

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: kikimor]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано16.02.17 12:33



Има китайчета IP68 с диаметър около 5.5-10мм със подсветка и вършат относително добра работа при изображение 640х480 мисля че ще ти пасне идеално. Проблема се явява че са на USB - ако телефона ти поддържа OTG директно с преходник за монитор може да ползваш самия телефон. Ако питаш защо е проблем - ами имаш ограничение на USB кабела мисля че беше 10 метра, преди време сме правили експерименти за замяна на кабела на камера с по-дебело сечение но пак нещо не се получи.
това е от сайта на щайнбергер:
http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=10920

разгледай по китайските сайтове има "удължители на USB " (USB extender) и удължаването беше с FTPкабел.:
http://www.banggood.com/Wholesale-USB-CAT5-or-CAT5E-or-6-RJ45-LAN-EXTENSION-ADAPTER-CABLE-150ft-p-11682.html?rmmds=category
В интерес на истината не съм ги ползвал, пише че USB1.1 прехвърлят но не съм си играл с нещо такова да съм сигурен.

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"


Тема Re: Мини камеранови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.02.17 13:06



Аз имам такъв с 10 метра кабел. Взех си го като ходя за риба да се забавлявам ;) ИП67 е но като го ръгах в тръба ми се зацапа камерата от преде и ефекта никакъв. Вторият път се получи. Играчка си е. Моята е 5.5 мм но на таблета и телефона не бачка. С лаптопа става а и двете поддържат ОТГ

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Мини камеранови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано16.02.17 13:39



Благодаря!

Притеснява ме, дали китайчетата са наистина IP68, или само така пише...

Ще потърся и ще пробвам да видим...

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: Timo]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано16.02.17 13:42



Колко дълбоко си го пускал във вода? Как се вижда под вода? Ясно ли е изображението? Примерно на 20 см от камерата могат ли да се различават детайли?

Благодаря!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: kikimor]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.02.17 15:15



за сега най дълбоко съм го пускал в халба с бира. ;)
над 4-5 сма се вижда добре но под тях не се вижда. Има си автофокус като го въртиш из стаята се вижда всичко но качеството не е баш

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Мини камеранови [re: kikimor]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано16.02.17 17:47



Винаги може да и наденеш някой забърсан презерватив нали така? То става и да оставиш смазката ама мъглее много. Иначе за под вода не очаквай чудеса а и нещо като допълнителна подсветка трябва да измислиш.

\\\"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате\\\"


Тема Re: Мини камеранови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано16.02.17 20:11



Мисля да взема нещо с вградена подсветка, мисля че ще стигне...
Надявах се някой да е минал и поотъпкал пътя, но ще пробвам и все някак ще стане!

Благодаря още веднъж!

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.