Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 09.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.02.17 21:07



Точно през NVR-а управлявам PTZ камерата. Мога и през облак да управлявам PTZ и 8 PTZ камери да имам всичките мога да ги управлявам през NVR без никакъв проблем. Правят се едни настройки и става номера. Отделно съм го вързал към домашна аларма. Когато се задейства СОТ-а всички камери започват да записват без прекъсване и ми се праща емейл а отделно на алармата имам дайлер който при пускане или спиране както и при задействане или падане на напрежението ми съобщава на ГСМ. При изключване на СОТ-а част от камерите се изключват които са в апартамента. Остана да си монтирам една шпионка на входната. Да спомена че едната камера я ползвам за скайп камера.


Ти си изкарвай парите както можеш но и ние не сме парашутисти.

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано21.02.17 09:37



Е то оставаше и да не можеш да управляваш PTZ камера през NVR.
Друг е въпроса доколко това е удобно без специализирана клавиатура с джойстик.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано21.02.17 10:01



Аз не се и натискам

.
Щом чорбаджията така е казал, да се оправя чорбаджията. Много ги обичам такива чорбаджии, дето са иначе голяма работа, но са стиснати, та карфица не им влиза отзад. Те повечето в тази държава са такива впрочем. Ама ти защо така свали гарда, нали разбираше много от електроника, и от 20 години се занимаваш? И занаятчия да си, пак трябва да знаеш как се правят нещата.
Точно от такъв занаятчия беше започнал да се оплакваш и да питаш как работи ДТЗ, но после каза, че си знаел и сам.
Нещо си ми доста странен. Не е като да не разбираш хич, но и май не си толкова наясно, колкото се опитваш да изкараш. Не че има нещо лошо в това. Всеки се учи, и всеки може да научи нещо, което е пропуснал. И тук би трябвало да е такова място на което човек да общува с хора със сходни интереси и да обменя опит. Аз например не се срамувам да си кажа, когато нещо не го знам. Има хора обаче, които никога няма да го признаят, а особено когато са тук, винаги първо ще проверят в гугъл, и естествено всичко им е ясно

Но аз даже се учудвам как ти се появи. Тук от години не се е появявал нов човек. Все едни и същи маймуни, повечето вече спряха да пишат тук. Доколкото знам, в сурат тефтера има някакви групи, подобни на форуми, където са отишли хората, но аз пък тоя тефтер не го ползвам, и нямам акаунт там. Нарочно.

П.С. Сега гледам, че си регистриран през 2012, но не помня да съм те виждал да пишеш тук.
Аха, първата ти тема е от тогава. Питал си в енергетиката за проблем със слънчев колектор, и повече не си се появил. Хем си получил и отговори. Какво стана с този слънчев колектор?

Редактирано от F14Tomcat на 21.02.17 10:12.



Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано22.02.17 16:52



"но и май не си толкова наясно, колкото се опитваш да изкараш"
Смятай, че хич не съм наясно. Сега вечер преправям в едно заведение инсталацията на една печка с шест плочи. Друг дето е наясно от трифазна я е направил монофазна. После плочите ги вързал само в едно положение Включено-Изключено на петтактови ключове. После като изгарял предпазителя го сменил с по-мощен, да ама и по мощния не издържал и написал на няколко плочи с тебешир"Не включвай", накрая изгорял проводника и всичко угаснало. Е такива са ни хората дето разбират. Шест ключа, ново опроводяване на плочите, нов кабел до таблото и ако всичко работи получавам 100 лева. Как Ви се струва? Струва ли си да разбирам?
А слънчевия колектор ... забрави. След куп рекламации се договорихме да си го вземат и да ми върнат парите.

Редактирано от tenko2 на 22.02.17 16:55.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано22.02.17 19:31



Е какво да ти кажа -хванал си се на хорото - играеш го. От теб си зависи как ще се спазариш. Защо не им поиска повече пари? Много ли е дълго и трудно трасето на кабела до таблото?
Ако не искат да дават повече пари, кажи им да си викнат онзи, който е поправял преди и резултатът от труда му е това, което описваш.

Аз съм правил какви ли не чудеса от храброст. Но не обичам да работя за без пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.