Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 01.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.02.17 20:49



Това със смолите, болкита ... са технологии от миналия век.
Хората отдавна са открили топлата вода и са измислили термосвиваемия шлаух с лепилен слой.
Бая кабели дето съм изолирал снадките така има не само в земята ами и на помпи в сондажи...



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано19.02.17 21:19



На тези приблизително 300 метра не съм мерил колко е напрежението до камерата. Пуснах я и заработи, картинката перфектна.
Трудно ми е да го повярвам, че картинката е перфектна, дори е цяло чудо, че е заработила камерата. А по 300 метра кабел, обикновен видеосигнал доста загуби и промени търпи, та може би е имало картина някаква, но чак перфектна...
Линкът съм го дал за да видиш за какво ти говоря - HD през обикновен коаксиален кабел, аналогово. И далеч не е скъпо. Тъкмо напротив, това е евтино решение за ъпгрейд на охранителни системи, при които се сменят само камерите и ползват вече положените съществуващи от старата система кабели.
Но явно не ме разбра. Такава една HD аналогова камера е доста по-евтина от IP камера с аналогично качество - резолюция и т.н.
А при IP камерите удобното е да се пусне захранването през POE.



Тема Re: Мини камеранови [re: hidrazin4o]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.02.17 12:20



Знам, ама и ние си живеем още в миналия век. Иначе съм ползвал такъв шлаух на ЛОКА.



Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.02.17 12:34



Е, може и да не съм те разбрал. Но за да пусна захранване по POE трябва да купя суич с POE или външно захранване за всяка камера и да го вкарам в кабела (има и готови модулчета които от едната страна е RG плюс вход захранване а от другата излиза RG със захранването). Хората търсят нещо по-евтино и ако може да се направи веднага. Всичко опира до пари, ако може да е добро и евтино. Дори наскоро ме питаха дали може в едно заведение да сложа поне четири управляеми камери за да могат да снимат и сватби. Ама цената да е под 2000 лева. Та си правете сметка за какви пари какво искат.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано20.02.17 14:05



Poe си е само за ip устройства, ако ще е за аналогова камера не е подходящо. И да, трябва си Poe суич, или инсъртър, ама инсъртъра да не подава 12 волта, а колкото е по стандарта - мисля над 37 волта е - обикновено 48-50 волта. И това ако самото устройство (камерата) е съвместимо с Poe захранване.

С 2000 лева бюджет може да се организира заснемане на сватба с 4 камери, при това професионално, с оператори, макар че всички ще мрънкат за ниското заплащане.
И не е невъзможно с този бюджет да се намерят някакви камери с PTZ, и с качество, задоволително за такъв тип аудитория. Пък и винаги може пазарлък да стане, ако им покажеш малко по-скъпото колко по-хубаво е.
Дет се вика - даваш им за каквото са си платили. Ако искат да им е евтино, няма да е хубаво.

Редактирано от F14Tomcat на 20.02.17 14:06.



Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.02.17 16:33



Ако имаш време да ровиш из нета събери ми една примерна конфигурация за четири PTZ камери комплект със всичко необходимо така, че в краен резултат да дам на клиента един-два записани DVD диска или голяма флашка. Човека иска пултче и като на филмите да джитка камерите накъдето си иска. Пък и местните обичаи са да се дават пари задължително и искат да виждат банкнотите за да няма обидени. Аз не мога да измисля нищо за 2000 лева.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.02.17 16:54



Не исках да се намесвам но на мен почти 2 к ми излезе DVD-NVR 16 канален хибрид с 8 камери за външен монтаж и една IP PTZ + още една IP камера (фоскам)
Харда ми е 3Тб, с кабели, с 2 Бр. УПС на 12 в. + 2бр. акумулатора и балуни.
Малко се по-изсилваш в твърденията си на специалист!

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано20.02.17 17:59



Може би не се разбрахме. Аз казах, че вероятно ще мога да ти организирам заснемането на една сватба за 2000 лева с професионален екип, с 4 професионални камери и оператори и режисьор на пулт.
Закупуването на система с пулт и 4 PTZ камери обаче може би ще ти излезе малко по-скъпо. Зависи какви камери и останало оборудване избереш. И резултатът няма да е добър, защото не се прави така заснемането на събитие. Трябва някой да се грижи и за звука. Звукът обикновено се подценява, а после като се гледа готовия продукт, и не се чува това, което трябва, тогава се почват "благословиите".

Редактирано от F14Tomcat на 20.02.17 18:01.



Тема Re: Мини камеранови [re: Timo]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.02.17 20:40



Аз когато трябва да работя нещо частно не съм специалист! Аз съм занаятчия!
Плюя и лепя!
Та като имаш NVR как през него управляваш PTZ камерата?
Деба само на мен ли се случва PTZ камера да я управлявам само през компютър!



Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано20.02.17 20:45



Ааааа, не! Чорбаджията каза аз снимам и вземам парите. Няма някакви плюнчовци с камери да ми се разкарват из заведението и да вземат пари за нЕма нищо.
Що ли Ви занимавам с моите глупости. Плюя и лепя и гледам нещо да пада в чекмеджето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.