Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 09.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано17.02.17 13:57



Благодаря, нещо такова търсех, но не съм рибар.... Ще търся нещо по бюджетно...

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: kikimor]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано17.02.17 18:03



Отделно в България като си извикаш скъпа фирма, не значи непременно, че ще получиш качествена услуга....
Това, за съжаление е вярно. И важи не само за България.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано17.02.17 18:07



Не става ясно кабела какъв е. Коаксиален или някакъв друг? При всички положения и захранването минава през този кабел, та трябва да се държи сметка за дължината му, камерата най-вероятно се заахранва на 12 волта, което значи, че при по-дълъг кабел ще има повече пад на напрежение в кабела.
Освен това мисля, че това ще му е скъпо на човека. Той търси евтино решение.

Редактирано от F14Tomcat на 17.02.17 18:08.



Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано17.02.17 20:27



Знам ли как да ти отговоря. Ако сгреша нещо ще бъда освиркан.
Първо общия кабел е коаксиал плюс два проводника. Разделят се в горния край на коаксиал(жълтата букса) и захранване(черната букса). Консумацията на камерата заедно с осветителите не надхвърля 200 мА. Захранването е 12 волта. От камерата идва ПТС , с какво ще го гледате си е по избор. Няма проблем кабела да се настави с още 20 метра дори повече. Правил съм го. Ако искате по-надалеч става по UTP или FTP ама с едни балун трансформатори. Връзва се видеото през балуна на една усукана двойка а по останалите двойки се връзва захранването. На другия край пак се връзва балун на видеото и си готов. Пробвал съм другите двойки на захранването и няма значение как дали кръстосано или право са вързани, важното е да се увеличи сечението. По този начин съм пускал 300 метра кабел и има перфектно изображение. Мога и още да пиша ама няма смисъл.

По евтино решение може би има но аз не съм срещал,само повредените кабели на рибарските камери съм правил и то на доста по-скъпи. Камерите си ги купуват и не мислят за пари, същото като и с другото си оборудване.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано17.02.17 20:53



Трябва да си малоумен за да купиш нещо от този магазин със смешните и надути цени.
За 90$ ще си вземеш същата камера но с 12 диода, 7 инча монитор, рекордер, батрия и алуминиев куфар.
Тези шушляци наистина са доста тъпи за да искат такива цени.



Тема Re: Мини камеранови [re: hidrazin4o]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано17.02.17 21:05



Посочих я като пример. Не е задължително да бъде точно тази. Носят ми за ремонт правя ги. Колко струват не ме интересува, отде ги вземат също. Модели много, производители много, всеки си избира. Но някои рибари мяра на парите си нямат.



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано17.02.17 21:18



Определено няма да е тази нито някоя друга от този магазин...



Тема Re: Мини камеранови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано17.02.17 23:39



Добре, но тези 300 метра за които говориш, на мен ми се струват много. При положение, че захранването е 12 волта и токът от 200 милиампера трябва да мине през тези 300 метра. При камерата колко волта достигат мерил ли си?
За прекарване на захранване през подобни дължини хората са измислили решения като Power over ethernet например, при които обаче се ползват DC-DC конвертори.

Самият видеосигнал, ако е от стандартния да речем PAL 1V p-p/75 ohm - 300 метра са му множко за да има перфектно изображение.
Може би ползват HDCVI - HD Composite Video Interface - сравнително нова система, въведена преди няколко години предимно за нуждите на охранителните камери. Такъв сигнал минава спокойно по до 1000 метра коаксиален кабел.
Ето тук има малко информация -



Тази система дава предимството да могат да се сменят съществуващи стари камери с нови, HD, но без да се налага да се полагат нови кабели, а се ползват съществуващите коаксиални такива.

Но не можах да намеря сериозно техническо описание на системата, времедиаграми, структура на развивката и повече подробности. Не съм и търсил кой знае колко упорито.

За прекарване на обикновен видеосигнал по UTP кабел, има наистина разни пасивни и активни устройства, но не съм очарован от качеството.

Впрочем интересно ми стана как точно поправяш/възстановяваш повреден/прекъснат коаксиален кабел и доколко поправката ти се отразява на качеството на изображението. То не че за рибарски цели им трябва кой знае какво.

Редактирано от F14Tomcat на 17.02.17 23:43.



Тема Re: Мини камеранови [re: hidrazin4o]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано18.02.17 09:12



Обикновено магазините за 'краста' са с доста надути цени......

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Мини камеранови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано19.02.17 19:58



Сега по ред да ти отговоря.
На тези приблизително 300 метра не съм мерил колко е напрежението до камерата. Пуснах я и заработи, картинката перфектна. Лесно може да се сметне колко стига до камерата, но щом не са ме търсили значи няма проблем. Знам и за другите видове решения за захранване на отдалечена камера но само няколко пъти ми се е налагало и то на IP камери.
Една доста стара черно-бяла камера я пуснах по топче 100 метра коаксиал като захранването е взето от място до камерата и всичко работи. Пуснах го по вътрешната ограда на двора а остатъка го оставих аванс та човека да си го мести из кошарата. Гледа си животните в клетките. Осветява се с две лампи по 100 вата, с една е малко бледо изображението. Осветяването е много важно за изображението!
И малко срам за това как възстановявам прекъснат коаксиал. Ако е на сухо с две BNC и съединител. Ако е навън дебел флумастер, режа го да стане на тръбичка и в него скарвам снадката. Ако нямам от онази двукомпонентна смес за муфи тъпча болкит. Държи с години. Самодейна работа. Правя сгъвка откъм по-високата част та като се стича вода по кабела да не влиза до тръбичката. Виж ако ще се топи във вода задължително снадката е със смолата за муфи. Сега какъв вид е смолата, не знам. Донасят ми я, един вид е с цвят охра, имало е и с винен цвят, черна също. Ползват я за телефонните кабели когато им правят муфи зарити в земята.
А за линка дето си дал, то хубаво ама там си е за професионална употреба. PTZ, ДУМ и разни екстри, категории кабели и т.н. струват пари. Хората рядко дават над 1000-1500 лева за телевизионна система. Някои пък предпочитат малки системи по 250-350 лева. Монитори, втора употреба, рутери също и така.

Редактирано от tenko2 на 19.02.17 19:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.