Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 26.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Глим лампи  
Автор potr (старо куче)
Публикувано26.12.16 14:52



Те под вакуум ли са? Какво ще стане ако им пусна 220 В?

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Глим лампинови [re: potr]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано17.01.17 22:06



Пич, не ги слушай тия. Глим лампите са стъклен балон и разреден благороден газ вътре, няма вакуум. При подаване на напрежение се получава катоден тлеещ разряд в оранжево-червено. Потърси в нета какви глим лампи се продават и ще разбереш за напреженията. Ето например: vikiwat.com/glim-lampa.html



Тема Re: Глим лампинови [re: tenko2]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано19.01.17 18:02



Ти откога взе да разбираш, че и акъл да даваш? Не си ли и малко нагъл?
В онази тема задаваш глупави въпроси за ДТЗ, тук тръгнал да обясняваш кой кого да не слуша, и кое какво представлява, само дето и на теб не ти е ясно.
В тези форуми наистина би следвало да помагаме на задаващите въпроси незнаещи, само че незнаещите нещо много взехте да наглеете.



Тема Re: Глим лампинови [re: Tom_cat]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.01.17 02:00



Чета глупостите и се убеждавам че този е с различни никове а стила все шантав.
Изобщо форума замря. Общо взето тука сме 5-6 човека които влизат а другите форуми се късът по шевовете. Проблема е че дира не си назначи адекватни модератори а само лапнимуховци. Чудя се защо го правят или по точно защо се самоубиват по този начин. Има в дира наистина добри форуми от които в даден момент попаднах на точните хора но определено от модератора зависи какви идиоти ще вилизат там и какви въпроси ще задават. Тука наистина имаше хора от които може да се учи човек но и те намаляха да не казвам че изчезнаха.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Глим лампинови [re: Tom_cat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано14.02.17 16:54



Е, и какво като съм питал в онази тема за ДТЗ? И откога разбирам ли?
Бавно ще ти напиша, за да прочетеш и дано разбереш. Много добре знам какво е ДТЗ, нямам време да си направя инсталацията на вилата и затова се доверих на майстор. Учуден бях, от убежденията му, че стотици е направил по този начин. После го изгоних и наполовина съм преправил работата му. Още работа остана. А това откога разбирам, миии 25 години се препитаван с битова(извън работно време) и промишлена(в работно време) електроника. И не се вземайте за големи специалисти!



Тема Re: Глим лампинови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано14.02.17 23:24



И не се вземайте за големи специалисти!
Че защо, до теб ли трябва да се допитвам? Ти за 25 години не разбра ли как работи ДТЗ, че от приказките на един "майстор" взе да се усъмняваш и да задаваш въпроси по форумите? Аз лично ако бях задал такъв въпрос, нямаше да имам сурат да пиша на хората това, което ти написа. Обидно е някак. Задаваш малоумни въпроси, че после се и сърдиш и претендираш, какъв си голям специалист, и как всичко си знаеш.

Нещо хич не ми звучиш убедително. За всички тук е очевидно, че не си много сигурен, и майсторът ти е наговорил някакви глупости и ти си почнал да се съмняваш в знанията си. Затова и пусна въпроса. А сега почна и да се държиш нагло.

Как какво като си питал? Хората не питата за неща, които знаят със сигурност. Ето това.

Хайде свий малко перките, и ако се държиш прилично, може и да се води диалог с теб.

Редактирано от F14Tomcat на 14.02.17 23:25.



Тема Re: Глим лампинови [re: F14Tomcat]  
Автор tenko2 (непознат )
Публикувано15.02.17 17:36



Я влез сега и с третия си ник tomkat.
В един друг форум този ник задаваше глупави въпроси относно ДТЗ и получи от Админа: :Айде стига толкоз.Панаира се разотива.Потребителя tomkat и той.:
Може и да не си ти ама стила на писане е много подобен.
Диалог с мен се води леко, с такива като Вас трудно се води.
Ако не бях видял "циганските" връзки на майстора в кутиите и при мен ДТЗ щеше да си отгърми така както е направена. Но не е от незнание. Но както прецените Вие сте героите на клуба!



Тема Re: Глим лампинови [re: tenko2]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.02.17 18:15



Не съм дискутирал в друг форум ДТЗ, а пък няма никакъв, дори теоретичен шанс аз да бъда с ник tomkat. Ако не схващаш разликата, Tomcat се изписва със c.
Както и да е, бъди здрав.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.