Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 01.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Проблемче с ТВ-онови  
Автор potr (старо куче)
Публикувано25.07.16 22:13



Имам един 'София 82' мисля. Отвътре от кинескопа излизат 2 кабела и пише 'делител на напрежение 167 М Ома и 47 К Ома, обаче по-тънката жица накрая е у въздуха и излизат искри от нея. Къде трябва да е свързана? А не на всички телевизори има такова нещо(

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор mitaran (непознат )
Публикувано27.07.16 02:08



Знаеш ли как може да те шибне тока ,че ще ти хареса много. Забил си нос във високоволтовата част на телевизора.Там са 25кV(25000 волта).Няма да те пребие(защото напрежението е високо, но токът нищожен),но ще те излекува от ревматизъм завинаги.Този кабел, който казваш,че е т ънък и искри е от фокусиращият потенциометър, който ако знаеш как изглежда, ще го откриеш лесно и ще видиш къде му е мястото на кабела. Но за какво ти е да съживяваш един сандък, който е стар повече от 30 години и няма нищо общо със съвременните телевизори(знаеш...вече сме на цифрова телевизия и т.н.).



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: mitaran]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано27.07.16 22:09



Незнам как изглежда, а проблема е че и Гугъл не знае

Ама какво общо има това с фокусирането? Тия кабели идват от стъклото на кинескопа! Тука дали се вижда? http://picbg.net/u/48572/43894/575862.jpg

Редактирано от potr на 27.07.16 23:19.



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор mitaran (новак)
Публикувано27.07.16 23:20



Явно никога не си се занимавал с това. По-добре се откажи.С "Гугъл" ще поправя телевизори...



Редактирано от mitaran на 27.07.16 23:21.



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: mitaran]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано28.07.16 20:04



Явно и ти не си

Кажи как изглежда тая джаджа! На снимката вижда ли се?

Весела и ползотворна година!

Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор mitaran (новак)
Публикувано28.07.16 21:12



Аман от детиняци. Когато съм си вадил хляба с този занаят в сервиза, ти си бил още в "мЪдан". Тогава и интернет нямаше още. Вземи прочети някоя книга...няма да ти навреди чак толкова, а не да чакаш от "Гугъл"

Това днешната младеж сте свикнали всичко наготово и едва ли не сдъвкано да ви се дава.



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: mitaran]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано31.07.16 19:54



Абе то и в нета има книги, да знаеш, изчетох всички ръководства за експлоатация и ремонт, но нищо не се споменава за фокусиращ потенциометър. А не си спомнял да съм виждал такова нещо на други телевизори(

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор mitaran (новак)
Публикувано31.07.16 22:03



но нищо не се споменава за фокусиращ потенциометър. А не си спомнял да съм виждал такова нещо на други телевизори(

Ха ха....и врабчетата ще ти се смеят. Цветен телевизор с кинескоп без фокусиращ потенциометър ...няма такова животно. Само че при западните варианти този потенциометър е вграден в ТХО-то заедно с потенциометъра за ускоряващото напрежение, докато при българските и руските е отделно. Представлява пластмасова правоъгълна кутийка с три извода и стърчаща пластмасова ос. Два крайни извода са запоени на платката, а третият е отгоре.



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано31.07.16 23:55



Ти въобще какво ли си виждал...
За толкова години така и не проумя че тая работа не е за тебе.
И никога няма да бъде.



Тема Re: Проблемче с ТВ-онови [re: potr]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано02.08.16 12:10



Аз на теб мисля и друг път съм ти казвал, че простотията не ходи по гората. Този път нарочно си замълчах, като видях какви глупости пишеш, но ти както винаги си и нахален.
Няма нужните знания и квалификация да пипаш по телевизор и това е.
Бил прочел всичко, ама нямало нищо за фокусиращ потенциометър. Щом няма, не се занимавай. Беше ти казано повече отколкото заслужаваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.