Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 27.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема FM усилвателнови  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано26.07.16 09:00



Здравейте,
Купих си този усилвател:
http://www.aliexpress.com/item/Car-Radio-Antenna-FM-Signal-Amplifier-inline-Booster-DVD-player-Aerial/32579771715.html
Използвам го при фабричното радио на пежо 206 2003-та година.
Оказва се, че където на места сигнала се губи (примерно участък от 1-2км), пак си се губи и с усилвателя.
Нормално ли е да е така или просто е дефектен или просто тези китайски боклуци не вършат работа?



Тема Re: FM усилвателнови [re: neznaiko22]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано26.07.16 10:26



Е ти за няма и пет кинта какво очакваш? Чудеса ли?



Тема Re: FM усилвателнови [re: hidrazin4o]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано26.07.16 18:24



По магазините продават антена (нещо като плексиглас и тел по него), усилвател, кабел и букса за антена за 10лв.
Даже и работи. Та защо да няма нещо читаво за 4-5лв?
Те и трансмитерите са по толкова, че и с дистанционно....



Тема Re: FM усилвателнови [re: neznaiko22]  
Автор mitaran (непознат )
Публикувано27.07.16 01:12



А ти ползвал ли си такъв трансмитер да видиш какъв пълен боклук е. То са шумове ,изкривявания...и накрая вземе че изгори.



Тема Re: FM усилвателнови [re: mitaran]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано27.07.16 08:00



Ползвал съм.
Обаче го бях купувал 2009-та и направо му бях изкарал сигнал от
платката. Имаше доста добър звук.
Та ако може по темата....



Тема Re: FM усилвателнови [re: neznaiko22]  
Автор bat.goiko (непознат )
Публикувано28.07.16 21:00



По темата:
На времето правехме антенни усилватели за "сръбската" телевизия


имаха 2 особености:
1-во, използваха се малошумящи транзистори, и "доста" проста и "изцедена" схема.
2-ро, монтираха се на самата антена.

От тук си прави изводите, какъв ще е ефекта от "нещо китайско, монтирано в кутийка, и влкючено непосредствено преди радиото"



Тема Re: FM усилвател [re: neznaiko22]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано29.07.16 08:52



Тук има много "уловки" като за начало не знам дали си спазил условието да захраниш усилвателя "Working voltage:12-24V(give power to blue wire)" т.е. на синята жица "+12 волта" обикновено се ползва изхода за автоматичната антена ама оргиналното радио на пежо-то не знам дали го има. И отделно още нещо ме притеснява - за да работи адската машина освен +12 трябва да имаш и маса... корпуса на радиото дали ги има?

Друга уловка - това пежо дали няма вграден усилвател в антената? захранването е от към радиото и като сложиш китайчето го оставяш без захранване сам се сещай, оргиналния става като товар.

Друга уловка - колкото и да е добър един усилвател той усилва това което на входа, ако на входа е "0" на изхода ще има само шумовете на входа и собствения си шум. Т.е. ако си в някоя "дупка" или покрай теб минава някой "черен джип" на който собственика се притеснява да не го гръмнат и е включил заглушител... ще хванеш нещо ама друг път.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: FM усилвателнови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 22:58



Друга уловка - колкото и да е добър един усилвател той усилва това което на входа, ако на входа е "0" на изхода ще има само шумовете на входа и собствения си шум. Т.е. ако си в някоя "дупка" или покрай теб минава някой "черен джип" на който собственика се притеснява да не го гръмнат и е включил заглушител... ще хванеш нещо ама друг път.

Аз мисля, че това му е проблемът - минава по места, където просто е дупка и няма сигнал, няма какво да се усилва. Имам спомени, че като съм минавал по пътя около Ловеч, почти никакво радио не се лови, освен държавното, и то не навсякъде. Плюс че китайчето е много съмнително какво точно прави и дали наистина усилва нещо, и ако усилва, какви още бози вкарва и шумове.



Тема Re: FM усилвателнови [re: Tom_cat]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано30.07.16 00:34



Имам спомени, че като съм минавал по пътя около Ловеч, почти никакво радио не се лови, освен държавното, и то не навсякъде.





Тема Re: FM усилвателнови [re: hidrazin4o]  
Автор neznaiko22 (ентусиаст)
Публикувано10.08.16 18:06



Подал съм + от прекъсваеият +.
Маса има по корпуса на радиото, респективно по оплетката
на кабела за антената.
Иначе говорим за дупка, където радиото леко
заглъхва и шуми. Т.е има все някакъв сигнал, който
поне аз очаквах да го усили и един вид да не се губи.
Виждал съм кола, която идва от Сопот към Троян и е
спуснала почти половината от прохода (от троянска страна)
и все още ловеше Веселина или Вероника.
А този боклук (пежото) го губи няколко завоя след спускането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.