Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:02 24.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За електромагнит.нови [re: The cursed]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано25.07.16 22:04



...Лелее, изгубих се в тея писаници!( Я по-добре кажи каква ти е целта, та белким успеем ти помогнем!

Весела и ползотворна година!


Тема Re: За електромагнит.нови [re: Origo]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.07.16 13:28



Проблемът не е нито у мен, нито у администрацията.
Проблемите са два:
1. Този клуб е в раздел 'Наука', а по някаква причина, всички изучили се се надпреварват кой от кого да е по-умен и умишлено усложняват нещата, а аз съм 'простак' (което НЕ означава 'глупак', а човек който се стреми към опростяването (което всъщност, на Земята се брои за престъпление)). Това е едната причина да не смея да кажа за какво ми трябва това за което питам.
Другата причина е:
2. Всички кавате "За да получиш точен отговор, трябва подробно да обясниш точно какво ще правиш и за какво ти трябва". Да, ама когато обясня резултатът е, или някой ти задига идеята, прави го преди теб и въпросът си остава без отговор,или иска само да се посмее на идеята ти, а не знае отговора, или темата се отклонява в друга посока (примерно, питам в клуб 'Физика' как да наелектризирам целофан, накрая ми писна и си изсмуках от пръстите, че искам да сложа целофан под чаршафа на някакво бебе... обаче се свлича и искам да залепне... Резултатът от моето обяснение 'за какво ми трябва' беше, че темата се превърна в "Как се отразява статичното електричество на здравето на едно бебе?", но аз никога не съм адавал такъв въпрос - пак не разбрах как се наелектризира целофан.
За гела от водата казах, че ще си правя прическата с него и ме пратиха на пазара да си купя гел за коса... не разбрах как да гелирам водата.

За това така се получава.
Въпросите ми са крайно прости и 'недостойни' за тези клубове (тук юзърите разсъждават по сложния научен начин).

И не исках водата сама да се превърне в гел, а само разсъждавах каква е причината това да се случва понякога в бита и как може да се предизвика.
Въпросът ми беше как да я направя на гел (без значение гелът дали ще си остане H2O или ще има примеси. Останалото бяха разсъждения с цел да насоча нечии мисли към точния метод...

Редактирано от The cursed на 29.07.16 15:08.



Тема Re: За електромагнит.нови [re: The cursed]  
Автор bat.goiko (непознат )
Публикувано29.07.16 15:26



Добре де! А аз да питам:
След толкова писаници, какво не ти стана ясно? Направата на електромагнит,
или наелектризирането на целофан???



Тема Re: За електромагнит.нови [re: bat.goiko]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.07.16 18:43





Е, разбрах как се прави електромагнит въпреки, че имам още въпроси от рода на:
Вярно ли е (щот си го измислих преди малко), че колкото е по-тънка жичката, толкова е по-силен електромагнита?
И... какво е съотношението на дължината на жицата към силата на тока?
Ако подам 4.5V на тънка намотка и същият волтаж на по-дебела, кой ел.магнит ще е по-силен (това и на мен ми прозвуча тъпо, ама като бе знам практическия отговор...)

А за целофана си мисля друго. Всъщност ме интересуваше как да направя ел.стат.-я генератор без в него да има движение (просто кутийка от която да бълва стат. е-во - като погледнеш в отвора на кутийката, косата ти да щръква). А това с целофана дойде от опитът ми да обясня каква цел искам да постигна.

Редактирано от The cursed на 29.07.16 18:47.



Тема Re: За електромагнит.нови [re: The cursed]  
Автор bat.goiko (непознат )
Публикувано29.07.16 20:55



Тези ти въпроси, аз лично ще ги оставя без отговор, за да може да минеш по стъпките на хора като А. Ампер и Г. Ом, ако ти е интересно, а не си "чешаш" просто клавиатурата, и както ти бях писал по-горе, най-ценни са знанията добити, чрез собствен опит





Тема Re: За електромагнит.нови [re: bat.goiko]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано29.07.16 23:12



Не ми трябва да минавам по ничий път и нищо не ми е интересно.
Трябва ми електромагнит за да го ползвам веднъж и да забравя какво беше това животно!



Тема Re: За електромагнит.нови [re: The cursed]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано29.07.16 23:59



Е кой ти пречи да го използваш тоя електромагнит?
А онова с електростатичната машина какво беше?
Струва ми се и на други места си питал, и хората дори са ти отговорили и са ти дали схеми.



Трудно ми е да повярвам, че може да има повече от един такъв идиот, който да задава едни и същи въпроси.

Та, кое те човърка пак, че реши да дойдеш тук отново и да разръчкаш същите въпроси, при положение, че и тук не за пръв път ги задаваш?

Какво още очакваш да ти се каже? Май скучаеш и се чудиш с какво да се забавляваш по форумите.



Тема Re: За електромагнит.нови [re: Tom_cat]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано30.07.16 10:53



Благ9даря за линка (темата не е моя)!
Колкото и странно да ти звучи, по света има повече от един 'идеот' който се интересува ор неща които теб не те засягат! 'smeq se]



Тема Re: За електромагнит.нови [re: The cursed]  
Автор bat.goiko (непознат )
Публикувано30.07.16 11:04



Ами-и-и-и-...... ползвай си го





Тема Re: За електромагнит.нови [re: bat.goiko]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано30.07.16 11:25



Първо ще ми трябват отговорите на последните въпроси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.