Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 23.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отключване на Huawei ETS3023нови  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано13.07.15 22:52



Здравейте, въпросния стационарен GSM апарат работи със SIM карта на БТК (сега Vivacom). Опитах се да му поставя теленорска SIM карта, включи се, поиска пин кода на картата, въведох го, прие го нормално и тръгна, но на дисплея пише ограничена услуга. Четат се телефонните номера записани в SIM картата но не могат да се осъществяват нито входящи нито изходящи обаждания от телефона. В менюто настройки на телефона има избор на GSM мрежа, от където може да се избира между BG Globul M-tel и някакво име на мрежа само с цифри. При избиране на BG-GLOBUL ми казва че не може да изпълни операцията по смяна на мрежа. Очевидно е заключен за употреба само със Vivacom-ска сим карта. Иска ми се дори с риск да го повредя завинаги да се опитам да го отключа. Просто за спорта, не че има някъв смисъл това да се прави. Та има ли някой който да ми даде насоки за отключването, някой който е отключвал този апарат Huawei ETS3023. Очевидно щом никога не ми иска код за отключване няма да стане по най-простия начин с генерарине на отключващ код по IMEI кода на апарата, а си трябва да се барне по EEPROM-а или FLASH паметта. Моля ако някой се е сблъсквал с такъв апарат да ми разясни евентуално как става номера. Гледам отстрани на апарата има женски USB порт тип A но за какво служи не е ясно, в описанието на апарата нищо не се споменава за този порт.

Тролеите напред!


Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: Origo]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано14.07.15 11:15



Сега намерих малко информация, в същност USB порта се оказва че е само буксата USB а в същност си е UART.


това до някъде започва да изяснява нещата. Остава да се помисли как да се отключи.

Тролеите напред!

Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: Origo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано17.07.15 21:16



Има едни "преходници" за сим карта:



Преди 2-3 години съм поръчвал за приятели ама поръчката беше от типа на "поръчваме от всички по 1, после пробваме и поръчваме само тези дето стават" така че не мога да ти препоръчам карта която да ти свърши работа към сегашния момент. Само ти се налага да изрежеш от твоята сим-ката парченце за да има място за чипа. Не се сещам за по-лесен вариант честно казано.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано18.07.15 12:41



Благодаря за информацията, това е интересно наистина, но дали ще помогне в моя случай - телефона не е заключен към една сим карта, приема си другата карта нормално, по-скоро е заключен към една мобилна мрежа, и не може да се логне към мрежа на друг доставчик. Дали в този случай ще помогне този преходник?

Тролеите напред!


Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: Origo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано20.07.15 14:34



Тези "чудесии" са за да се "заобиколи" когато даден телефон е заключен към дадена мрежа и да може да се ползва карта от друга мрежа. По спомени имаха и проблеми с някои марки/модели телефони - при едни сработваше само телефонията и липсваше 3G при други нещо имаше проблеми с данните при други изцяло не сработваше. За това ти казвам че се налага да се пробва с коя джаджа ще сработи за твоя телефон като определено цената не е фактор че ще проработи а това колко е алчен търговеца.

Монтажа е лесен - шаблон от хартия къде е чипа, после наслагваш върху сим-картата като внимаваш от коя страна трябва да е, оцветяваш парчето което трябва да се отреже и... рязането става с перфоратор за хартия - само гледаш през дупката да се появи само оцветената част.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор litlit (новак)
Публикувано07.08.15 13:18



Монтажа е лесен - шаблон от хартия къде е чипа, после наслагваш върху сим-картата като внимаваш от коя страна трябва да е, оцветяваш парчето което трябва да се отреже и... рязането става с перфоратор за хартия - само гледаш през дупката да се появи само оцветената част.


Не разбрах нищо.
Да помоля да уточним:
1. Вивакомска карта ползваме ли я изобщо? И за какво?
2. Изразът "... шаблон от хартия къде е чипа," ми идва малко неразбираем. Бихте ли пояснили какво имате предвид?
3. "рязането става с перфоратор за хартия ..." ?!?!
4. " гледаш през дупката да се появи само оцветената част." - къде да се появи коя оцветена част?

Много Ви моля, пояснете отново всичко. Моля, като на абсолютни лаици пояснете.

Благодаря.



Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: litlit]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано07.08.15 20:18



1.Вивакомската карта не се използва вече.
2.За да се ползва друга карта и да се „излъже“ телефона се ползва „преходник“ с чип на гъвкав материал (като лентовите кабели на някои принтери), целия преходник (даден е в линка) е много тънък и се поставя между новата СИМ карта и телефона. Само чипчето на преходника е по-дебело и не може да влезе. За щастие се пада върху пластвасовата част на сим картата, и част от пластмасовата част на сим картата трябва да се изреже. Диан е дал идея как да се маркира позицията на чипчето и как да се изреже с перфоратор за хартия.

Тролеите напред!


Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023 [re: Origo]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано08.08.15 12:35



Един хард ресет може и да свърши работа.



Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: Origo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано08.08.15 22:15



Остави го :)
Ако вместо да беше писал мнение беше драснал името на преходника в туба-та щеше да види поне 4-5 клипчета как се процедира. Аз просто споделих как съм го правил и е вършило работа, отделно шаблончетата ги имаше в някои комплекти. Споделил съм и подводните камъни с този преходник - не всеки става за всеки телефон и водещия фактор не е цената, само с проба можеш да си сигурен.

ти до къде я докара с отключването?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Отключване на Huawei ETS3023нови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано10.08.15 10:51



Засега до никъде. Не е много разговорлив по UART интерфейса, не намирам и много информация за отключване на подобни телефони, чиповете вътре макар и на TI почти не се намира информация за тях, вероятно са ментета. Та остава най-вероятно преходника, ще видя, ама именно лимитиращия фактор че може да се наложи да купя 5 различни докато най-накрая ако имам късмет стане също ме спира до някъде засега, ще видим как ще се развият нещата. Може да питам и в някой сервиз за GSM апарати дали ще се наемат със задачата и на каква цена.

Тролеите напред!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.