Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 19.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови  
Автор FM STEREO ()
Публикувано10.01.15 23:09



Преди дни беше изключен предавателят на LW261KHz излъчващ пр."Хоризонт" и "Парламентарният канал" на БНР,така всички извън България бяха лишени от възможността да слушат БНР,поредната малоумна идея за "пестене" на ген.директор на БНР!
Възможно ли е този предавател да бъде спасен или го очаква съдбата на средновълновите му събратя?



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано10.01.15 23:29



"...всички извън България бяха лишени от възможността да слушат БНР..."
Айде бе. Ама ти сериозно ли?

Те пък извън БГ хукнали да слушат на средни вълни. Ми да го слушат в нета.
Аз съм си наредил на компа над 100 български станции.
Пък средни вълни не съм слушал от ... абе поне десетилетие. И за какво да пилеят мощност и пари?



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: hidrazin4o]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано10.01.15 23:39



Да хидра,слушаха го извън България,шегата си е шега,но този предавател можеше да остане!



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано11.01.15 00:08



Спряха повечето средновълнови предаватели , сега обявяват обектите за продан.В Шумен Д.Дъбов (БСП) купи Средновълновият предавател (200 000 лева) на 963 Кхз-75КW с площ на земята 40 декара и ще продава всчико на скрап.Същата участ ще последва и предаватела в село Дибич 500Kw на 628 Khz. Най-трагично е ,че не продават апаратурата от лабораторийте.Всичко отива на вторични сурвини!
В монета се води борба да се запази Предаватела край Ихтиман (Вакарел).Войната е предварително загубена.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: ramzes1977]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано11.01.15 00:32



Е ами историята ми е до болка позната. Унищожава се всичко де що може. И някой на някого плаща за тази работа с определена цел.
Пък оня дето взима сребърниците хич не го е еня за хората и за България.
Само през моите ръце са минали над 2500 тона електроника, която съм унищожил по тая причина.





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано11.01.15 00:34



Ако толкова ти се слушат БГ радия - пиши на лични. Мисля че мога да помогна.





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.01.15 01:01



Мен пък ми дреме за предавателите

нали мангалите нямат новини на майчиният Даже и ТВ да няма още по добре, ще си забравят майчиният и от днеска разбрах че Украйна ще ги събира. Сигурно са за някой енергоизточник.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Timo]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано11.01.15 02:11



Яд ме е ,че не продават измервателна техника от лабораторйте. Ще изпотрошат всичко!



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: ramzes1977]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано11.01.15 08:37



Техниката е морално остаряла. Няма нищо ценно. Гледах какво се случва от РТВЦ след цифровизацията. Всички модулатори, усилватели, измервателна апаратура ... на сол. Медта в единия край, желязото в другия, ценните метали в третия край. Скъпи мощни СВЧ транзистори отиват за злато. В единия има злато за 7 лева. Много сериозно направена апаратура отива на боклука. Тъжно е но вече никой няма нужда от нея. Тя си е изпълнила дълга. Може да работи още но вече цивилизацията има повишени критерии. Много ми е мъчно за старата кола или стария компютър но като вече не ми вършат работа а само заемат място - какво да ги правя.
Сега има интернет, има сателитно радио. Няма смисъл от мегавати на дълги вълни. Достатъчно е замърсен ефира с всевъзможни глупости за да вкарваме и мегавати в дългите вълни.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: ramzes1977]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.01.15 09:54



Ти пък, като лешоядите.


Веднъж се ядосах и 9 чувала на контейнера, в следващите години ме беше яд де но аман от боклуци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.