Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 09.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано12.01.15 19:59



та, едно много симпатично и види ми се грамотно, автомобилно компресорче, чистак ново, ама с починали батерии. 9,6 волта, или инак - 8 батерии никел - кадмиеви.
Сега, няма да открия Америка, ако кажа, че са на цена около 4 лева парчето и ще ми стъпят къмто 40-тях лева.
Но, първо един дявол знае кога ще ми потрябва и баш тогава да го взема с мен. Че да е и заредено, на туй отгоре. Но за риболов - струва си да е в багажника.


И така, заскладих го за по после, или по точно, до когато реша какво да правя с него.
Ама а де, човек като си няма друга работа, та - от служебите лаптопи ми припадна една свършила батерия, която за спорта разкостих и се задомих с перфектните 3х2 литиеви батерии, свързани в двойки, успоредно и всичките перфектно заредени/така си бяха, де - явно чипът ги е забранил за повече цикли заряд/. На ампераж като ги мернах, над 12 - 13 ампера всяка, по спомен. И всичките на 3,8 волта, а не са работили дълго време, мисля.
Та, свързах двойките последователно и получих къде 11 и нещо си там, волта.
За място в касетата изобщо няма смисъл и да се говори - място бол. Отдоле двойнозалепваща Теса лента, отстрани и отгоре кубчета и ленти фибран и стана перфектната батерийката. Бачка си на 6 и пей сърце.
Да ама не - ми зареждането, а?
Всъщност, още не са клекнали, но до колкото попрочетох тук - там, не бива да падат под 2,6 и да се качват над 4,2 волта. Надоле умират, а нагоре гърмят! Че и при по голяма консумация или заряд - тоже се взривявали, казват.
Още повече, че и на винтовертът ми едната батерия почва да кляка, та съм си наумил и на нея да имплантирам подобна карантия. Само, че там отиваме на 18 волта. Такива са му касетите, че и той, също.
Идеята ми е, едната касета да е с никел - кадмиеви, а другата с литиеви - 18650 - без защитен чип или както там му се вика.
Защо ли - ми по простата причина, че литиевата държи ток доста по дълго в наличност и бойна готовност и мога да започна, каквото там съм започнал да правя, а през това време никел - кадмиевата да се зарежда за по тежката работа.
Дайте някаква идея за не много скъпа инвестиция за зареждане, въпреки, че ми е ясно, че кога решиш да сношаваш дявола, той Фръква.
Само за сведение - в тубата, братята руснаци са дали много лесен и практичен начин за пълното възстановяване на никел - кадмиевите и мога да ви уверя, че пробвах и вярно, истина си е!
Дупчиш във валцовката на пръстена под ринга на + под ъгъл надолу с 1 мм свредло, вкарваш малко дестилирана вода вътре със спринцовката и гледаш как волтажът почва да расте. После зареждаш и оставаш очарован и от резултата. Купешките от магазина - на 5,4, - 5,5 ампера, а рециклираните от мен - до 5,8 стигна едната. Това при второто зареждане. Запушваш отворът с каквото си щеш и това е.
Искам да внеса и леко уточнение, че да не станат грешки после - от електротехника що годе отбирам, ма в електроника съм почти кладенчова вОда.



Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: Silverado]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано12.01.15 22:20




Но е за една батерия или две, за серия трябва да се преизчисли...

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!

Редактирано от 2N3O55 на 12.01.15 22:23.



Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: 2N3O55]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано13.01.15 21:09



няма ли нещо със смяна на волтажите?
Ма така се отдалечавам от бюджета, разбирам.





Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: Silverado]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано13.01.15 23:27



няма ли нещо със смяна на волтажите?
За каква смяна на волтажите говориш?
Литиевите се зареждат със по-специално зарядно. Иначе се палят и правят пожари. Желателно е зарядното за литиевите да е балансирано.
Ако искаш да зареждаш и двата вида батерии, опредено ще ти трябва универсално зарядно.
Аз използвам едно такова и съм доволен. Зарежда всякакви модели акумулатори. Включително и тоя на колата.


Разбира се съм си го взел направо от китайците.



Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: hidrazin4o]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано15.01.15 19:11



не съм се изразил правилно, явно.
За смяна на волтажите имах наум, че ще направя с литиеви двата уреда - компресора и винтоверта - съответно 12 и 18 волтови.
Снощи зареждах с оригиналното зарядно на компресора и си го изключи от заряд/светна зеленият диод/, като не превиши волтажът. Предполагам е, защото в касетата е включен и термистор и го е ограничило по температура. А днес /поради свободно място/ добавих още една двойка, успоредна на последната клетка/за да не вдигам волтажа/ и пак го дозаредих и също си изключи като се дозареди.
И 18 волтовата е с термосинещо, защото е също с три електрода на касетата, та ще видим - в перспектива е още.
А за твоето уредче благодарско.
Да знаеш що стоп кадъра съм съм правил в ютюба за да му фиксирам марката и модела - мерсаж.





Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: Silverado]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано15.01.15 19:23



Само да ти кажа. С оригиналното зарядно на компресора и литиеви батерии може да постигнеш само някое от долните неща.
- да останат недозаредени
- да ги презаредиш и да им изключат вътрешните защити - пишеш ги заминали
- да направиш един малък или не толкова малък но хубав пожар



Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: hidrazin4o]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано17.01.15 16:07



разредих ги с помпене и пак ги заредих - за сега бива. Без защити са.
Именно от последното се страхувам и затова, а и благодарение на теб, IMAX B6 е поръчан.





Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: Silverado]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано17.01.15 16:35



Предполагам ще останеш доволен от него. Поне аз съм доволен де.
Изчакай да дойде и не ги зареждай до тогава. Може докато дойде да няма какво да зареждаш с него.


Аз миналата година разкостих 5-6 батерии от лаптопи и имам за разкостване още поне две.
Като гледам някои от тях са почти нови. Един ми ги мъкне от Германия.
Сладка работа са. И половин година да не ги заредиш, пак ще ти свършат работа.



Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: Silverado]  
Автор FM STEREO (admin)
Публикувано17.01.15 21:20



Сега остава да почерпиш hidrazina



admin

Тема Re: намерих си копче за балтон и си вързах здрав пръстнови [re: hidrazin4o]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано18.01.15 12:15



Сладка работа са.
Само като си представя, че първата батерия от лаптоп, която разколачих, не беше работила доста време а клетките не бяха мръднали и с отклонение от една десета от волта - средно 3,8.
Сещам се и за старият си телефон, който ползвах яко служебно и всеки ден. Вечер като се приберях, го включвах на зарядното и сутрин го вадех. 6-7 години и батерията му си е както си е била винаги. Сигурно има къде 2000 цикъла и си е жива и здрава. Прибрал съм го от сантименти в кутия и ай го включа, си разполага със заряд.Nokia 5140i.
Та се чудя защо ограничават циклите на мобилните компютри?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.