Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 24.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Timo]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано30.07.15 16:50



Сравнението ти на националното радио и телевизия с циганите е нагло! Ами като е безсмислица да разкараме цялата си държава, то и тя е безсмислена в този си вид да продължава да агонизира, ама я има нали? БНТ го гледам, и е единствената телевизия по която се излъчват КАЧЕСТВЕНИ предавания и филми! Единствената телевизия по която филмите които се излъчват не се намират в НИТО един торент тракер. Ако на теб не ти харесва си говори зле за теб. Няма печалба да, защото на 1 час програма има 3 минути реклами, докато по останалите телевизии дето са „много хубави“ и печеливши за един час има над 25 минути реклами и под 35 минути предаване. Националното радио и телевизия се различават от частните именно по това, че излъчват винаги независимо колко човека ги слушат и независимо колко печалба реализират. То и по улиците след 12 часа през нощта има малко коли, ама уличното осветление не го гасят нали? Никой не иска да закрива хубавите, печеливши и с интересна програма частни радиа и телевизии, но държавните трябва да си ги има, на никого не пречат. Всичко тръгна на зле с тия простотии кабеларки, сателити стотици канали, за какво?



Тролеите напред!

Редактирано от Origo на 30.07.15 16:51.



Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.07.15 18:46



Това че не ти харесва не значи че е така! Това е част прогреса. Национална телевизия, национално радио, национален онбуцман, национална служба за сигурност много национални търтеи. И не си мисли че са безпристрасни! Много детско мислене имаш посткумунистическо. Слез на земята, умират хора гладни в тази държава, селата безлюдни, цигани крадат а ти радиослушател. В магазините се предлагат отровни продукти, българина няма място на черноморието освен ако не е слуга или на палатка, българина няма място и в болницата а ти ми говориш че има държава. Тия ги разправяй на баба си, идват избори, ще имат нужда от нея.
Аз съм против да ти плащам за качествената държавна телевизия и радиото което слушаш както и за циганите в тази държава! А ти си за нали? Тролеите на пред само с мангали след време само радио да свири.
Изобщо не клони и към коментар.

Най-дългият път започва с първата крачка...


Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Timo]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано31.07.15 14:48



Е точно заради мисленето на такива като теб държавата е на тоя хал и няма да се оправи никога! Нещата които си изредил по никакъв начин не изключват факта че ПОНЕ радиото трябва да е както трябва, или поне минимума. Ти сам си помисли, всички неща които ги няма и на се наред в държавата, и отгоре на това няма и национално радио и телевизия, ми значи ням държава! В тази държава трябва да се произвежда, а не да се консумира само, това е истината! Няма да я бъде докато все още се чудят от къде кое нещо останало от миналото да бъде разглобено и съсипано. Когато започне да се изгражда и развива промишленост, тогава ще ни бъде, ама на никого не му се занимава, чака се на частната инициатива, е както се видя 25 години НЕ СТАВА! Очевидно народа ни е в състояние да вирее плодотворно само под диктатура, фактите сами говорят! Оправяй се по твоя начин, но да знаеш че си на грешен път! Както вече коментирахме спирането на един предавател на дълги вълни не може да промени нищо в описаната от теб обстановка в държавата. Все едно ти да закъсаш с парите и да си махнеш глимката от ключа в спалнята за да направиш икономия от ток, помисли си го дали ще ти промени с нещо положението махането на глимката? Май не, ама няма да свети и трудно ще си намираш ключа, ма ти не си ставал нощем и не ти трябвало да го намираш, да ама нищо няма да спестиш, тогава щом може да свети и не ти пречи нека свети!!!

Тролеите напред!


Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Chasing Rabbits ()
Публикувано31.07.15 15:03



Когато започне да се изгражда и развива промишленост, тогава ще ни бъде, ама на никого не му се занимава, чака се на частната инициатива, е както се видя 25 години НЕ СТАВА! Очевидно народа ни е в състояние да вирее плодотворно само под диктатура, фактите сами говорят!
Като цяло съм съгласен с теб, но с точно цитираното по-горе не съм съгласен.
То че не става, не става, но не защото частната инициатива не може да се справи, а защото през всичките тези 25 години е била спъвана и обезглавявана. Защото е била изнудвана от мутри и какви ли не още. Именно тези мутри, мафиоти, олигарси са си присвоили държавата, и от нейно име крадат и грабят, но за своя сметка. Не позволяват и задушават още в зародиш всяка истинска частна инициатива, която би могла да вирее у нас.
Не става, защото определени хора не искат и нямат интерес от това. Цял народ губи, но какво от това?
Трябва просто да се спре да се краде. И всичко ще се оправи много бързо.

И ще има пари и за радиопредаватели, и за сладолед на клечка.


Но това разбира се, никога няма да се случи за съжаление.

Редактирано от Chasing Rabbits на 31.07.15 15:06.



Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано31.07.15 17:42



и отгоре на това няма и национално радио и телевизия, ми значи ням държава!
Има радио има и държава, няма радио няма държава.


Абе ти малоумен ли си? Просто кинтите ги няма и всеки разход е разход а едно радио държавно няма как да се изхрани от реклами а и няма кой да рекламира, (то освен теб няма и кой да го слуша ама е друг въпрос) Има един Небогомилник във този форум и той даже гледа как да излезе всичко по евтино а ти ми рекламираш глимки. Естествено че съм ги разкарал та това са вампирчетата в апартамента. Кат си толкова прост махни всички ключове в апартамента и нон стоп всичко да свети. Бе ко споря с теб даже и не знам за какво си губя времето да ти пиша. Трябва да се позакърпят много дупки от където изтичат средства. Тези пари за детски градини за топла супа на бездомни е пак по добре от колкото да има 10 калпака на заплата и една камара разходи за да слуша Олигото радио при положение че ефира е бъкан с радиостанции .

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Timo]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано31.07.15 21:15



Ахаа, значи стигнахме до буквалния прочит на това да храним циганите (бездомните) а те нощем да ни обират....
Въпроса е далеч по-различен от това Олигото да си слуша радио. Ако беше така нямаше на дълги вълни все още да излъчват Румънци, Французи, Англичани, Араби и кой ли още не... ама какво съм тръгнал да споря с теб.
Ти сигурно и stand-by а на уредите гасиш за да не ти изсмукват джоба :) Държавата зле или не, предавателя ЗАЕДНО с поддръжката и заплатите на персонала е една глимка. Не ти е приятно че е така защото не си прав, но е така!

Тролеите напред!


Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.08.15 01:33



Бездомните не са циганите а тези които са изпаднали в немилост и те съветвам даже и стендбай да гасиш особено ако не си в къщи идея си нямаш колко пожари има заради това но и едни 3 Вата на ден са си разход, безсмислен. Разбира се че си правя сметка на разходите, само малоумник не го прави. Грубо казано всеки месец един вид черпиш енергото по една бира на уред! Но ти си тарикат нали?

Така може да се окаже след време топлата супа добър вариант и за теб.
Сега кажи че гласуваш за комунистите и си ясен от всякъде!

Най-дългият път започва с първата крачка...

Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано01.08.15 20:38



Румънци, Французи, Англичани, Араби

До тук изреди все нации, които са поне десет пъти повече като население. Много от изброените са повече от десет пъти по-силни като икономика. Някои са стотици пъти по-богати като ресурси. Пряко сравнение не може да се направи толкова лесно. А и лесно е да се изброят няколко старни, които имат излъчване. Защо обаче не изброиш тези, които нямат излъчване на дълги вълни?!

Истината е, че излъчването на дълги вълни е просто една скъпа екстра, която нашата държава не може да си позволи. Това ти казва Тимо - искаш или не, това една прищявка в съвременния свят, а ние не сме измежду страните, които могат да си позволят да задоволяват такива прищявки. Дори гърците, при всичките си четиристотин милиарда заеми, не за могли или искали да си го позволят.

И по-преди ти писах - готино е да си имаме всичко - и космодрум, и космически телескоп и силна армия и безлатно здравеопазване. Само че не става, няма пари. Въпросът не е до желание, въпросът е до възможности. Ако изработвахме сто пъти повече, отколкото харчим - защо не? Но ние харчем дори малко повече, отколкото изработваме, а в този случай глезотиите може да се окажат фатални за всички...



Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Alenadrow]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано02.08.15 20:57



Ами точно затова казвам че „демокрацията“ успя за 25 години да превърне държавата от добре развита технически държава с промишленост във всички сектори, перфектно здравеопазване и да не изреждам сега, в държава която не може да си позволи да поддържа един предавател на дълги вълни излъчващ програмата на националното радио. Държавата беше сравнима с много други държави по положителни показатели. Сега сме стигнали до там да нямаме здравеопазване, да нямаме транспорт, дори радиоизлъчване. Постоянно сме в криза и всичко за нас е лукс, затова скоро вичко ще изчезне. Това не е демокрация, нашия народ не е пригоден към такъв строй, показват го фактите. Не може това да е нормална държава в която престъпността си действа безнаказано и всички стоят и гледад безучастно. Дискусията за мен от тук нататък е излишна. Аз за кого гласувам си е моя работа, но и изобщо не ме интересува какъв е моят образ в твоите очи. Хайде да видим кога най-сетне ще се оправи тая държава, може би след като закрием радиото, телевизията, болниците, градския транспорт (те в много градове вече го закриха), топлофикацията, железниците и когато и хората измрат, вероятно тогава като остане голата земя ще се оправи държавата. А на теб само ще ти кажа нещо във връзка със спирането на предавателя, махането на глимките от ключовете и стендбая на уредите - икономията е майка на мизерията. Това е доказано, на теб ако са ти проблем по 5лв. на месец за стендбая на всички уреди значи ти скоро ще се окажеш в необходимост от топла супа, с парите спестени от Вакарел, но уви, няма да стигне до теб, малко пари са спестени от там. Да си правиш сметка на разходите означава друго а не да къдкаш някакви жълти стотинки.

Айде останете си със здраве!

Тролеите напред!

Редактирано от Origo на 02.08.15 20:58.



Тема Re: Естествено, че ще ги спратнови [re: Origo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано02.08.15 22:09



Като малките деца си, ти му казваш че няма пари за вафла а то пак вафла иска.
Всеки си прави сметката за разходите! И милиони да имам пак ще си правя сметката а ти предполагам си ларш, нямаш деца, мама и тати ти покриват разходите по глимките и стендбая. Действай само така и по някое друго кебапче на Бузлуджа всяка година и после реви в форумите че няма радио.
Всеки знае как трябва да бъде и на мен ми липсват много неща но заради разхищения и кражби сме стигнали дъното, това е един от начините " майката на мизерията"
Харчим повече от колкото изкарваме, работим по малко от това което изкарваме, износа ни е под всякаква критика а вноса е огромен и така парите от емигранти се стапят.(парите в Бг са главно акцизи, ДДС, емигранти) Чуждите инвеститори не са от полза било то заводи и магазини те не плащат нищо тук на практика и за това са тука да замърсяват и експлоатират.
Гласувай за другарите си и вземи и баба си, ще е много наред за напред ще се откажеш сам от глимките.

Най-дългият път започва с първата крачка...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.