Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 23.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано12.01.15 12:15



Е тука си прав, но този проблем няма да се реши със 75kW или дори с 200kW.

По принцип имаше някакви идеи - там където доказано няма цифрова телевизия да пускат от сателит без пари - какво стана не знам? В крайна сметка надали има страна 100% покрита от УКВ и DVB-T, което разбира се не ни оправдава за текущото дердже.

Моята вила всъщност е на място, където преди нямаше аналогова телевизия, а сега се радвам на цифрова с перфектно качество - т.е. аз съм пример, че и от новите технологии има полза. Лошото е, че примерите в обратна посока може би са повече, но това е пътя.

Това, което ме натъжава е, че децата ще бъдат лишени от първото "вълшебно" нещо в радиоелектрониката - детекторния радиоприемник.

Няколко поколения се дивяхме на "чудото", произведено с почти подръчни материали със собствени ръце и постигащо такъв впечатляващ ефект. Но младите ще си имат други "магии" - такъв е живота. Чак се натъжих...



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Timo]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано12.01.15 12:18



Няколко депутата могат да си изхранят семействата а и за образование и почивки да отделят.
Ето за това подскачам,защото паричките от спестяването ще отидат в тия хрантутници.Нека го спират но тези пари които ще се спестят от разходите за ел.енергия и поддръжка да отидат за модернизиране на БНРто а не да се украдът,като се демонтира предавателя и се рзпродаде за скраб,пак някой ще си напълни джобчето а целта е точно такава!



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.01.15 17:48



детекторния радиоприемник И аз така.

Първото ми творение.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Timo]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано12.01.15 20:26



На мен пък първото ми творение ми беше пиратски предавател на FM,що комшии пропищяха че не могат да гледат телевизия





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.01.15 22:26



И от там сме минали.





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано13.01.15 00:22



Е кой не е правил такива дивотии като малък, хехе. Моето си беше директно заглушител. Ама де бой де.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано13.01.15 02:12



заглушител за средни вълни в кибритена кутийка - една батерийка, феритна антенка и сфт353 :) побъркваше на братовчед ми ФЕВа, с който сваляше гаджетата :), докато ме набара един ден :)



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Milenn]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано13.01.15 12:05



Ще ви разкажа един интересен случай с този мой предавател,пуснал съм го и реших да поздравя едни приятелчета от квартала,те знаеха за това че лъча,та пуснал съм някакво сръбско парче беше и ги поздравявам и на другият ден един комшия казал баща ми:
"Абе пускам си телевизора и по едно време картина си има ама почна да се чува сръбска музика и гласа на сина ти с поздрав за всички в квартала,направо останах като гръмнат"
А то какво се е случило,някоя хармоница е попаднала в канала на звука на местния предавател,ама аз не съм проверил и така,даже си спомням че си бях дал домашният телефон за поздрави и по едно време той звънна и един женски глас каза:
Радио "Самоков" ли е?
Да-казвам аз
Чувате се по телевизията,оправете си радиото!
Абе луда работа,с един приятел така си лъчехме и си говорехме на УКВ-то,даже и в местният вестник имаше публикации че ни е слушал цял град,сега като си помисля пак са били добри хората,не се е намерил някой да ни натопи на КРС. Това беше преди около 20 години,тогава мисля че беше по строго ако те хванат.Абе спомени





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.01.15 12:25



Аз пък в казармата поздравих ротният за новата рожба по национален ефир на 250 км с радиорелейната станция.

Щяха да ни избесят.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Timo]  
Автор mx43-207333 (лаик)
Публикувано01.02.15 02:54



Много повече киловатсахати ще се спестят не само от предавателите, а и аку драстично се съкратят учебните часове в училищата, като ги сведат само до изучаване на магистрална и тротоарна проституция, диван-чапразно хотелиерство и бакшишно-сервилно ресторантьорство. Или-и-и..., ако изобщо се премахнат училищата! А баба Въта от село Връв Видинско нема к,во да слуша не,кво си радио, а да ,земе да слуша само блеенето на козътъ си, че веке цела Гълъбария само на таз козъ се нада!
"Българио мила, земя на герои, безспирен и мощен е твоят възход."


А бе-е-е,... той,... Радославчо Янкулов, май ще да е завършил ВИФ?!
Навремето, когато Ванката Костов станА седяща пред всички министерва (министър-председател), се опитА значи, да назначи за директор на Английската гимназия една физкултурничка (завършила ВИФ-ф-ф)!!! НадигнА се голем вой! И..., когато един от учениците и беше казал: "Госпожо, Рим се управлява от римляни!", тя беше отговорила на всеуслушание, че се гордее с висшето си образУвание!
Или в резюме, както беше казал небезивестният хелминт, - "К,во да се пра,и? Родина!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.