Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 26.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: hidrazin4o]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано20.02.15 16:27



и от там ранищваш историята. направо невероятна човешка глупост.

да, продавали ги по 20-60к паунда бройката, предполагам че генералите са направили гуша. та затова, единия генерал толкова разгорещено ги защитатвал ,че работят, защо ли не са му предложили да направи истински тест той лично :)

Редактирано от Milenn на 20.02.15 16:33.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Alenadrow]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано20.02.15 16:31



ама хора лежали с години в затвора , защото "молекулярния анализатор" показал че е пипал наркотици :) . а някаде четох за голяма паника в някаква болница, заради фалшив сигнал, със жертви. а в голяма част от случаите, понеже "детекторите" не показали бомби, и са олабили другит еметоди за проверки, като резултатът е бил много жертви в Тайван.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: OldWitch]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано20.02.15 18:51



Авторката е пуснала темата за забавление.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Milenn]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано21.02.15 12:27



Това за наркотиците много силно ме съмнява - по принцип не съм склонен да вярвам за "неввините" дилъри в затворите, които винаги са арестувани щото някой нещо си направил, пък те били вода ненапита. Освен това съм убеден, че има методи, които много точно показват дали някой е пипал или не е пипал наркотици, но не съм сигурен, че "молекулярен анализатор" са ползва в такива случаи, нито пък мисля, че фактът на пипането е решаващ за присъда.

Фактът, че въпреки детекторите понякога се случва някой да успее да вкара взрив въобще не означава, че детекторите са безполезни. Мисля, че е невъзможно да се измисли уред, който да е сто процента сигурен за всички случаи, а и никой производител на детектори не го твърди. Детекторите имат определени параметри, които са ясни и сравнително известни, особено за купувачите им. От там нататък си има още един куп методи, като се започне от обучени кучета, та се стигне до психологически анализ.

Това, че някой в Тайван не си е свършил работата хич не означава, че детекторът му е бил виновен. Същото се отнася и за болницата - имало жертви от паниката, макар да е нямало истински взрив - ами ако имаше истински взрив по-малко ли щяха да са жертвите? Просто някой не си е свършил работата и там и не е организирал добре рекацията в подобни случаи.

Хората често се оправдават, че не са си свършили работата с някакви недостатъци на някакви технологии, ама не са им виновни технологиите, а мързела и незаинтересоваността им. Специално в оръжейния бизнес рядко нападателното и защитното оръжие са на едно ниво - ако се измисли детектор, който да лови всички познати взривове, то скоро ще се измисли нов взрив, който не се лови от този детектор, после ще се измисли нов детектор, който да лови и новия взрив - и така до края на света.

Детекторите, както и взривовете, са просто инструменти - слава Богу тези, които си служат с детектори за сега печелят срещу тези, които си служат с взривове. А че след десет години ще има по-добри детектори е почти сигурно, но това не значи сегашните да не се ползват, само защото не са абсолютно съвършени.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Milenn]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано22.02.15 10:50



Не знам дали за същото става въпрос, но аз лично съм виждал как българските служби за сигурност ползват един много странен детектор за взривни вещества.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано22.02.15 13:05



Мммм даааа, и аз съм го виждал "детектора" кьорат се с едно огледало под колите.





Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано22.02.15 13:26



Нищо подобно. Не позна.
Това с огледалото го ползваха още преди 25, а може би и повече години в американското посолство в София, или по-точно в консулския отдел, където (не) издаваха визи.
А това за което говоря, се ползва сега, и от българските служби. Не че американците са се отказали от огледалата за оглед под колите.

Въпросното устройство е с антена и слушалки. На мен ми прилича на радиестезично махало, или с други думи пълен ташак, но си го ползват с най-голяма сериозност, и му се доверяват. Доколкото разбрах, за да може да работи някой с това чудо трябва преди това доста време да го обучават за да различава правилния звук. Човекът твърдеше, че вършело работа.
Май изобретателите му са го продали и на други служби за сигурност, от световно известните.
Все пак истинска и точна информация естествено никой не ми даде, те нали службите за сигурност са си параноични и нищо не издават. Даже и часа ако ги питаш колко е, пак няма да искат да кажат.

Редактирано от Chasing Rabbits на 22.02.15 13:36.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано22.02.15 14:12



Потвърждавам, че го ползват, но освен това е произведено в България. Познавам търговец на ... такива неща ... и съм гледал рекламните му материали, включително не лошо заснет десет минутен клип. И моят човек твърдеше, че хората които го ползват са изключително доволни и твърдят, че работи много точно. Технически подробности не знам, разбира се, но си имаше досто точно изброено какво може и какво не може да детектва, при какви условия, подробни параметри и т.н. Хич не приличаше на менте, напротив - изглеждаше много професионален продукт, чак се учудих, че е наша разработка.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано22.02.15 14:33







Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.02.15 14:42



И какво за багетите? Който им вярва, по-добре да си купи един такъв измервателен уред и да измери колко голямо лай...но е.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.