Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 26.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано23.02.15 13:37



Искаш да кажеш, че немското работи ли?
На мен ми звучи като ала бала цялата тая работа.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Timo]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано23.02.15 13:39



Мен ми направи странно впечатление, че по информация в Интернет (

) от американската флота изпитвали устройството, като по време на изпитанията обаче то не успяло да засече половин тон експлозив на няколко метра. До тук добре - менте е излязла работата.

След тези изпитания, обаче, същите тези хора купуват 8 бройки за по $50К парчето. Тука вече моята логика тотално издиша. Защо ще купиш 8 бройки от нещо, което за нищо не става според самия теб?

Иначе аз мисля, че подобно нещо е теоретично възможно да се направи, като това ми заключение е изцяло базирано на факта, че куче може да бъде обучено да открива безпогрешно взривни вещества. Щом куче може, значи има начин. Друг е въпросът дали досега е направено или всичко е шменти-капели, или - най-вероятно според мен- истината е някъде по средата.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано23.02.15 13:45



Не бре! Едно и също е. Просто има две представителства. У нас ги правят и собствениците са двамата българи.
Германското представителство е за авторитет и прикриване на нашите хубавци.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.02.15 17:58



Има

да го купят след като гледаш клипа ще ти се изясни.

А за кучето винаги съм твърдял че е по умно от жената, и то лае ама поне с причина!



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Alenadrow]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано23.02.15 18:18



Куче може, но кучето има зверски силно развито обоняние, и може да усети единични молекули от дадено вещество, които се реят във въздуха.
За да се направи такова устройство, не знам какво трябва да е за да има такава чувствителност. Но вероятно има начин, както казваш. Физически е възможно.

Понякога биологичните достижения трудно се постигат технологично. И много често се учим от природата, и копираме нейни решения, като най-ефективни при дадени условия, макар и примитивно изглеждащи на пръв поглед.
Обаче ако с куче може, за чий дедов им е такова устройство? Кучето може би ще излезе и по-евтино освен всичко друго. Или поне няма да е по-скъпо. И вероятността от заблуждаваща информация ще е по-малка с куче. 50К в долари си е сериозна сума.

Аз обаче наистина се чудя защо нашите от НСО си го ползват това с най-голяма сериозност.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано23.02.15 18:30



Хаха, това беше готино.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано23.02.15 19:12



Кучето е по-скъпо. Излиза към 100 000$ и освен това може да работи максимум 2 часа.
После трябва да почива няколко часа преди пак да го пуснат да работи.
Пък и си има ограничен ресурс години. Такова устройство без батерии, дълъг живот и възможност за 24-часова работа е много примамливо.
Те онези не са прости. Проучили са кое колко струва.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано24.02.15 00:56



Имах предвид, че щом имаме доказан сензор (кучето), то значи нещо влияе на сензора. От тук нататък е въпрос на време и технология.

А щом го ползват хора, които твърдят, че работи сигурно има нещо - няма дим без огън. Моето предположение е, че в идеални условия работи приемливо и оттам нататък работата започва да се влошава според условията, докато стигне до нулев резултат.

Хайде да речем, че арабите са тъпи, ама флота на САЩ да му прави изследвания, не малко пари потрошени и от европейски държави - просто няма начин вътре да няма хич никаква идея вложена. Едва ли хората по службите и войската всички до един са абсолютно невменяеми.

Другата възможност е което споменах и в началото - плацебо ефекта. В крайна сметка е по-важно джихадистът да е убеден, че устройството работи, а не толкова то действително да работи. В ИД или Ал Каида едва ли електронните инженери с познания по химия са някакво значимо мнозинство.





Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: Alenadrow]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.02.15 10:40



Имах предвид, че щом имаме доказан сензор (кучето), то значи нещо влияе на сензора.

Ами не знам защо се самонавиваш че такова нещо е възможно? Естествено че нещо влияе на сензора - миризмата бре.
Сега трябва ли да обяснявам как действа обонянието? И при кучето, и при човека принципа на "помирисване" е един и същ.
Само дето при човека носът "сензора" е доста по-слабо чувствителен. Това обаче не ми пречи да помириша как ми вони пистолета от половин метър след като скоро съм стрелял с него.
Е ами и кучето го прави същото ама по-добре. И все пак трябва да е в непосредствена близост до експлозива и самия експлозив да не е много добре опакован.
Демек трябва да има възможност да отделя във въздуха молекули от взривното вещество, наркотика или каквото там търсим.
После тези молекули кучето ги вдишва през носа си и попадат на рецепторите там. Нищо свръхестествено.
Ето ти да видиш как се търсят експлозиви с куче. Отбележи от какво разстояние ги открива.


Я сега ми обясни една такава антена за руски ВЕФ на какво точно ще реагира? И кое ще задвижи тая метална тояга?
На всичкото отгоре е заявено откриване на поне 100 метра разстояние като разните му там прегради нямат значение.

Бива ли такова голямо момче, пък още да вярваш в Дядо Мраз и че един мармот завива шоколадите в станиол.



Тема Re: Усилвател в звуковия диапазоннови [re: FM STEREO]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.02.15 23:21



не съм. Темата сериозно ме вълнува. Мислех да купувам дори уред за биорезонансна диагностика но като гледам ще ме откажете

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.