Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 16.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано30.11.14 23:46



Здравейте, търся един по-специален ЦК 10А прекъсвач с 4 крачета за печатен монтаж. От една защита срещу пренапрежение, гръм и т.н за компютра ми е , но се повреди ключа и не мога да си намеря такъв. Дайте идея къде може да има такова нещо.
Това са няколко снимки





Благодаря !

Редактирано от sweep_1 на 30.11.14 23:48.



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: sweep_1]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано01.12.14 12:37



а бе имам 2 новини за теб:

1 - ключа хич не е странен а си е стандартен и в зависимост от алчността на търговеца е 1-2 лева, ако е прекалено нагъл до 5. Ето ти пример:


мисля точно това е твоя диаметър, за съжаление сякаш не попаднах точно на твоя модел, при малко повече търсене ще се намери.

2 - лошата новина - това хич не е ключ за печатен монтаж, това че някой "човек с велики идеи" (идиот на кратко) е решил да го запоява си е бил негов и след като ти го е продал вече твой проблем. С други думи пластмасата му се топи при ниска температура и се прецаква когато започваш да го запояваш, за това по принцип се закача с кабелни обувки или с пресова връзка. Не че не става да се запои ама не изкарва много след това.

Ако не ползваш ключа за изключване направо го давай на късо и си дърпай техниката от контакта или просто намери място да ашладисаш някой друг ключ ама си го хвани с кабелни обувки вече за да изкара повече.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: dian_dimitrov-60955]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано01.12.14 20:19



Въобще не е неговия модел. Тези при тпетров всичките са за прекъсване или превключване на една верига/жица. Демек с два или три извода. Диаметъра може и да е същия. Питащия не е уточнил какъв е.
Неговия си прекъсва и двете вериги и си е баш за монтаж на платка. И може даже пластмасата му да не като оная евтиния от китайските ключове на тпетров?
Както и да е. Решението е правилно - или на късо, или ашладисване.



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: hidrazin4o]  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано02.12.14 23:01



Диаметърът на прекъсвача е 20мм .
Може би не търся на правилните места, но все още не успявам да намеря такъв модел. Надявах се някой от форума да може да ме насочи къде мога да закупя точния прекъсвач , ако разбира се е попадал някога на такъв модел. Иначе вариантите за ремонт с нещо различно от търсеното са ми ясни., но към момента искам устройството да изглежда по начина, по който е изглеждало до сега. По тази причина направих запитване.



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: sweep_1]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано03.12.14 01:23



Е, изглежда ще е трудно ако не и невъзможно да намериш точно същия.
Остава варианта с ашладисването или да си оправиш твоя.
При тези уйни често се случва да не правят контакт заради изкривени пластини.
Оправял съм няколко подобни. Внимателно се разглобява ключето. Вътре ще видиш две пружинки и две пластинки. Необходимо е да почистиш както подвижните, така и неподвижните контакти. Ако е необходимо и леко да оправиш пластинките ако са се изкривили. После сглобяване и проба.
Може да се наложи да го отвориш и втори път. И се иска малко "ръчички".



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧ [re: hidrazin4o]  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано03.12.14 07:44



Да, май наистина нещата отиват към преработване. Отварях ключето , не подлежи на почистване понеже има стопена пластина. Не се сетих обаче,да опитам замяна с друга от нов прекъсвач.
Както и да е, мисля, че няма смисъл да я дърпаме повече тази тема.
Благодаря на всички за отделеното време.



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: sweep_1]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано03.12.14 08:26



Или си дал зор на тази шашма . Или е изделие тип "Капалъ черши". Според мен щом е 10А пък ти е умряло от един компютър. По добре го изхвърли цялото нещо другият път да не питаш как се ремонтира АТХ или АТ.

То бива то може ама чак толкова да бива не може



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: sweep_1]  
Автор fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано03.12.14 14:02



Дали, това няма да помогне: http://store.comet.bg/Catalogue/SW/Switches/SWCH/Rocker+Switches/#eyJpcHAiOiIxMCJ9
Поздрави!



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: fordesc]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано03.12.14 19:39



Няма.



Тема Re: СТРАНЕН ПРЕКЪСВАЧнови [re: sweep_1]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано03.12.14 20:31



Абе това ключе го има тук ама няма да го бъде.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.