Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 20.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Микровълнованови  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано21.09.14 01:25



Направи ми впечатление че когато се загрее водата в микровелето и изстине при повторно пускане на печката загрява по бързо. При охладена вода!
Защо се получава така и ако някой има дистанционен термометар да пробва и да каже температурата. Знам че микровелето прави прегрята вода но не знам колко градуса е.



Тема Re: Микровълнованови [re: Timo]  
Автор aladin.bg-33356 (търпелив)
Публикувано21.09.14 03:37



Това доста трудно може да се установи.
А и загряването е по време, освен това при първоначалното загряване си загубил част от водата поради изпаряване. При повторното загряване, за същото време, би следвало да има по-висока температура.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Микровълнованови [re: Timo]  
Автор fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано23.09.14 08:33



Какво е "прегрята вода"?



Тема Re: Микровълнова [re: fordesc]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.09.14 10:56



Защо не потърси инфо в нета а първо тука писа?
Ето инфо:


И клипче



Тема Re: Микровълнованови [re: aladin.bg-33356]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано23.09.14 12:49



По скоро става нещо със хим. състав на водата!Мрът бацили и т.н :) Я пробвай със обикновена вода и минерална дали има разлика във времето на загряване .



Тема Re: Микровълнованови [re: Timo]  
Автор fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано26.09.14 10:22



Това ми е ясно. Не ми е ясно как се постига прегряването при отворен към атмосфера съд. Тенджерите под налягане съществуват отдавна!
Поздрави!



Тема Re: Микровълнованови [re: fordesc]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.09.14 11:05



Елементарно. Виждал ли си бутилка с безалкохолно извадена от фризер и като речеш да налееш в чашата и тя вземе че замръзне? Същото е. Няма центрове на кипене.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.