Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 24.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано12.08.14 06:21



Първо никой не е споменал поливане.
Второ акумулатор е нужен - може и воден да е. НЕ СЕ ПОЛИВА през деня а през нощта.
Относно вятърната енергия. Не знам как е уреден въпроса с вятърните помпи в населени места. За ветрогенератор обаче е ясно. Не може.


Аз предложих да се акумулира изпомпаната вода, а не ток!
Не може, но има поставени край населени места, в непосредствена близост до крайните къщи, може и да са извън населеното място де юре, но могат да разрушат къщи и убият хора при счупване, веднъж гледах клип при много силен вятър се счупи една от перките, разклати се и веднага се счупиха и другите две и дори кулата, всичко се разхвърча. Според мен не трябва да има разлика населено и ненаселено място, а земята в зоната около ветрогенератора до където може да изхвърчи при счупване на перка да е собственост на собственика на ветрогенератора, а тази зона е различна по размери в зависимост от размерите на ветрогенераторите, същото трябва да е и за ветропомпите, но такива големи няма или поне аз не знам.



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.08.14 09:08



Според мен не трябва да има разлика населено и ненаселено място, а земята в зоната около ветрогенератора до където може да изхвърчи при счупване на перка да е собственост на собственика на ветрогенератора

Както обикновено - пълно невежество по въпроса.

"Чл. 141. (1) Вятърните генератори се разполагат на разстояние не по-малко от 500 m от територията на най-близкото населено място."

Най-малкия проблем е този със счупването на генератора. Гледал бил филмчета... Таратанци.



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.08.14 09:21



Ха ха ха, обикновената помпа имала и стартов ток и не можела да се стартира, а АС с инвертор е изгодно, а DC скъпо!!!
Хубаво е да не четеш като папагал а да осмисляш прочетеното. Написал съм че и ДВАТА вида управление на помпите - с инвертор и DC контролер оскъпяват и без това безумно скъпото начинание.

12 волтов DC елмотор може да работи на 6 волта и дори по-малко като консумацията на ток е драстично по-малка при по-ниското напрежение
Така е. И драстично никаква работа няма да свърши. Целта не е да има сила да си завърти собствения ротор, а и да вади вода! За това си требе и ток.



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.08.14 09:28



като твоите господари и слугите им
Имаш големи проблеми. Твоите явно доста се гаврят с теб и те карат редовно да им ближеш задниците. Все слуги и господари са ти в устата.
Аз поне не съм зависим. Имам достатъчно доходи за да не работя въобще. Да ти кажа честно, май работата просто ми харесва. Не мога да ти помогна в това, че имаш кофти работа и кофти "господари".





Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано12.08.14 12:03



Те като им намалят изкупната цена ще видим колко ще ти плащат, май наистина ще продължиш да работиш само ако много ти харесва.





Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано12.08.14 13:07



Както обикновено - пълно невежество по въпроса.

"Чл. 141. (1) Вятърните генератори се разполагат на разстояние не по-малко от 500 m от територията на най-близкото населено място."

Най-малкия проблем е този със счупването на генератора. Гледал бил филмчета... Таратанци.


Невежа съм бил, та аз казвам че законът не е правилен, той ми казва, че не съм го познавал!!!


А има и на по-малко от 500 м, вероятно са монтирани преди законът.

Да знам, че има хора дето се заяждат за глупости, шумни били, пречели на птиците, дрън, дрън, не са чак толкова шумни, шумът на натоварена градска улица е много по-голям, ама не забраняват колите, а само се чудят колко повече пари да оскубят от собствениците им, а птиците ще свикнат след време.

А както казах по-горе законът въобще не е обмислен, 500 метра за всички, та те са с различна мощност, за малки без значение вятърни помпи или ветрогенератори с мощност 1 киловат и 20 метра са достатъчни, но за големите, сега , а те правят все по-големи и може да се окажат 500 метра малко!!!



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано12.08.14 13:24



Така е. И драстично никаква работа няма да свърши. Целта не е да има сила да си завърти собствения ротор, а и да вади вода! За това си требе и ток.

Ммм да, помпите които познавам, например центробежна турбина в зависимост от оборотите се променя не само дебита, а и напора дори повече. За целта ни трябва помпа която създава постоянен напор независимо от оборотите респективно консумираната мощност, а да се променя само дебита за да може да качва вода в басейна (акумулатор) независимо от мощността.



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.08.14 14:42



Направо ме разбивате бе хора по голямо тъподумие не съм срещал. Скучаете ли? Вървете на море или в Мизия.

помпите които познавам, например центробежна турбина в зависимост от оборотите се променя не само дебита, а и напора дори повече

Дрън дрън чи пляс.



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор mitaran (непознат )
Публикувано12.08.14 16:25



Нерде Ямбол,нерде Стамбол.

К,во общо има един мижав калкулатор с водна помпа?!



Тема Re: фотоволтаик, помпа и акумулаторнови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано12.08.14 17:20



Да знам, че има хора дето се заяждат за глупости, шумни били, пречели на птиците, дрън, дрън, не са чак толкова шумни...

Глупости четем само от теб. И ти как го измери тоя шум? Не е чак такъв проблем шумът а инфразвука. А той е вреден. Изключително вреден. Не случайно във ВСИЧКИ европейски (и не само европейски) държави има минимални отстояния от населени места вариращи от 300 до 500 метра, а в някои държави има зони определени за ветрогенератори. Извън тях не можеш да строиш такива. А във Великобритания, Германия, Холандия и Дания има приет закон и за ограничаване на шума (не инфразвука) до 45dB през деня и до 35dB през нощта като се запазва и ограничението за минималното отстояние до населено място.
А това че някъде има построени в разрез с нормите само означава че някой не си е свършил работата и да премахне тия боклуци.
Детска му работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.