Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 04.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ел. крушки  
Автор aladin.bg-33356 (търпелив)
Публикувано07.06.14 00:22



Преди време тук се коментираха енергоспестяващите крушки.
Интерсно ми е дали някой има същите наблюдения като моите?
Та, енергоспестяващите наиста имат дълъг живот (в повечето случаи), но според мен им пада интензитета на светлина. Кзвам го "на око" не съм го измервал със специализиран уред.
А в търговската мрежа забелязвам, че изчезнаха крушките които са с ниска мощност (нали щяха да ограничават само мощните?) и сега се продават като "специални" само по 75 и по 100 Вата.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Ел. крушки [re: aladin.bg-33356]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано07.06.14 11:41



Какво разбираш под "специални"?
75 и 100 вата в големите вериги няма.
Евентуално по някои апокрифни железарии може да има.
За намаляване на светенето си прав. Просто потъмнява балона отвътре. Пълни боклуци. Особено неподходящи са за бани, тоалетни и коридори, където изчакването за да светнат с пълните си възможности е неприемливо.



Тема Re: Ел. крушки [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано09.06.14 10:05



LED светват веднага, вече има и по-евтини, само в банята не съм сложил опасявам се влагата да не повреди електрониката им.



Тема Re: Ел. крушкинови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.06.14 12:35



Ледовете дразнят, само нажежаема жичка е истината. Може и халогенни, които са подобрен вариант.



Тема Re: Ел. крушкинови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано09.06.14 14:24



И от LED-овете вече има топло бяло като на компактните луминисцентни, пък и аз ги препоръчах за коридори и тоалетна където спектъра не е от голямо значение понеже малко време си там.
Е нажежаемата жичка си е друга бира.



Тема Re: Ел. крушкинови [re: forestt]  
Автор Origo (Тролей)
Публикувано09.06.14 18:03



За всички случаи препоръчвам нажежаеми. Има сега „лампи със специално предназначение“ по 60, 75 и 100 вата по големите вериги. Нали са със специално предназначение, позволено е да се продават, те не са за светене а за топлене :) така слава богу заобиколиха закона на тъпите еврогейци. Относно 40 ватовите, наистина изчезнаха тотално, попринцип до 2015 ще се забранят всички видове, така че докато не се появи 40 вата от специалните такива няма да има. Последно ми беше голям проблем защото на вилата използвам само 40 ватови крушки, обаче после докопах едно количество от 30 броя и това засега ми решава проблема. Дано пуснат „специални“ 40 вата че не знам така накъде. Абе тоя еврейски съюз беше голяма грешка дето се присъединихме към него, само простотиите си ни налагат, спряха ни крушките, спряха аналоговата ефирна телевизия а сега се говори вече за спиране и на УКВ радиоразпръскването, това съчетано с доброволното спиране на средновълновите ни предаватели за икономии, ще доведе до тотален провал в радио-телевизионния ефир.

Тролеите напред!


Тема Re: Ел. крушки [re: Origo]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано09.06.14 21:18



забрави и това че със специална директива забраниха "кривите краставици", и сега по магазините могат да се продават само прави като кривите с отклонение над 1 см май беше са обявени за нестандартни. След като се занимават с такива простотии ти за нещо съществено като електрическите лампи си се затревожил.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Ел. крушкинови [re: Origo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано10.06.14 11:44



УКВ-то пък защо ще спират?



Тема Re: Ел. крушкинови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано10.06.14 11:45



Ти гледал ли си им спектъра как изглежда?



Тема Re: Ел. крушкинови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано10.06.14 20:24



Ти гледал ли си им спектъра как изглежда?

От година на година стават все по-добри. Когато си купих първата енергоспестяваща в края на миналия век, беше отврат гадна синкава светлина (а и светеше слабо никаква икономия и изгоря след няколко месеца), и сега има студено бяло, но не е така гадно като онова, а сега има и със спектър по-близък до нормалните крушки (светимостта им отговаря и издържат много

).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.