Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 04.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема OpenWRT  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.05.14 01:01



OpenWRT това нещо ми загуби времето а и май ми затри рутера.


Никога не го слагайте защото не става за нищо кой каквото и да ви разправя.
Някой има ли идея как да го изчистя и да си заредя стария фърмуер.(поне го запазих)
Инак някой ако си прецака рутера да ме пита как да го ресетне но за сега незнам как да го махна от рутера а с ресета на рутера не става 30-30-30 все тая.(не става)



Тема Re: OpenWRTнови [re: Timo]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.05.14 07:16



На вилата ми работят три рутера пачнати с OpenWRT (собствена "сглобка" при това), като освен Интернет, записват камери, и правят още едно-две интересни неща с помощта на две ардуно-та. Това е от личен опит - за около две години я има два проблема, евентуално свързани с OpenWRT-то, я и тези проблеми са били в някоя друга грфа.

Кажи по-добре модела на рутера (включотелно хардуерната му ревизия) и точната версия на OpenWRT, както и какъв точно е симптома. Надежда за рутера може и да има - не го отписвай толкова лесно.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.05.14 09:26



TP-Link TL-WR1043ND ми е рутера ако знаеш как да го ресетна до заводски настройки. Днеска ще го затрия софтуерно имам съвсем малки познания на линукс но после незнам как да му заредя новият (оригинален) фърмуер. Преди бачкаше перфектно но се подлъгах на усб да сложа камера за веб инак си го ползвах като сървър с 2 ТB usb disc



Тема Re: OpenWRTнови [re: Timo]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.05.14 09:55



Ако си сложил вече OpenWRT, то няма как просто да го ресетнеш (ако имаш предвид с копче) до заводски настройки - трябва да му флашнеш заводски фирмуер обратно, което за щастие би трябвало да е възможно на този рутер.

Но кажи хардуерната версия на рутера (от долу на лепенката я пише), коя версия на OpenWRT си опитал да сложиш (как се казва файла, който си свалил) и какви са симптомите сега - в смисъл "брикнат" (умрял) ли изглежда - не мига, не пуца, не светка, или все пак нещо светва, мига и т.н. след като го включиш.

Без тази инфорация няма как да се ориентирам какво се е счупило и в кой момент, от което и зависи какво трябва да се направи, за да се флашне някакъв работещ фирмуер - бил той фабричен или друг.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.05.14 11:11



фабричният е v1.8 който не работеше добре и му сложих един руски и заработи много добре. Изобщо не ме интересува новият искам да го махна, имам връзка с telnet na port 23 през lan
Ако знаеш как кажи ако не знаеш ..... здраве да е.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Timo]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.05.14 12:07



Е щом ти е "жив" рутера, което е направо супер новина, какво ти пречи да изпълниш процедурата, подробно описана в детайли тук:

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd?s#back.to.original.firmware

Инструкциите са специално за твоя модел, а процедурата е супер проста и няма какво да се скапе - максимум три команди са. Просто внимавай оригиналния фирмуер дето ще свалиш дали е с boot в името (тогава трябва да изпълниш dd командата, за да стрипнеш имиджа) или не - тогава трябва да го флашнеш файла директно.

Също така обърни внимание на хардуерната версия - вече няколко пъти го пиша. Отдолу на една лепенка трябва да я пише. Ако флашнеш V1 хардуер с V2 фирмуер или обратното ще влошиш мнооого неща.

В общи линии това е - просто гледай много внимателно какво ще флашнеш, зашото каквото и да е то ще успееш.

Ако искаш пиши кой от фабричните версии си избрал преди да пробваш.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.05.14 14:40



Нестава....
Ще ти кажа от къде идва проблема но за момента не съм го решил а и нямам много време, имам много работа да свърша.
Проблема е в памета на устройството понеже има усб и са го орязали от място за мозък. Вкарвам му 6,456 кб а трябва да побере 8,230кб и ми казва че няма място. Трябва ми да намеря адреса на усб и там да архивирам .бин-а. През WinSCP му бъркам в програмата но неиска да се раздели с някой файлове за да си вкарам моят в папка. Трябва ми адреса на усб това е и ще стане. За това не иска да се ъпдейтне фърмуера.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Timo]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.05.14 15:23



Чакай малко сега. Защо му "вкарваш" нещо там, където има 8МБ (във флаша)?!?! В инструкцията пише /tmp, което е мапнато към RAM-а, който общо ти е 32MB, а за tmp за заделени около полвината, и няма нищо общо с флаш паметта - това е виртуална директория (то в OpenWRT повечето са такива де, но тази специално седи в "друга памет")

Ти пробва ли да изпълниш инструкцията - буква по буква, без експерименти и т.н. или? Това е най-чистият вариант и със сигурност работи.

Ако все пак искаш да си имаш твоя папка, то я направи в /tmp, а не където ти скимне. Разбира се, в /tmp всичко изчезва след рестарт на устройството. Но във флаш паметта е невъзможно да "вкараш" 6MB. Ако пък говориш за готов image на OpenWRT и той не се побира при флашването, значи просто не си изтеглил такъв за твоя модел.

Според мен ако се опиташ _точно_ да следваш инструкцията ще си решиш проблема - нали не мислиш, че някой нарочно ще напише нещо, което няма как да работи, защото няма памет???

П.П. Все пак акво ти показва командата "df -h". Според мен tmpfs (/tmp) ще ти е поне 14MB, което е напълно достатъчно да флашнеш абсолютно каквото ти хрумне.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Alenadrow]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано15.05.14 17:50



Сега мига като цветомузика

аз съм му майстора!
В директория /tmp/ се слага файла но когато се рестартира софта сам си го трие за това трябва когато се вкара да не се рестартира и да се влезе със друга програма през друг порт 22 "putty" това е програмата не е кот си мислиш ама долу горе свърши същата работа.
Та сега сериозно, вкарах го файла и зададох командата за префлашване
mtd -f write /tmp/we.bin firmware и тя му е....м...та омазах го защото не му дадох команда и да трие mtd -r write wr.bin firmware и взе да се наслагва преди да изтрие и така софта вътре сега е 50/50 . Прави си рутерчето хардуерният тест но когато поиска програма да се бутне намира средният и почва от начало.
Ресета не бачка и нито едно копче друго и сега си еее....мммм....та ще трябва да се запояват кабели за RS232 което отдавна му бях дигнал мерника. По късно ще се занимавам че аз така между другото го базарам.



Тема Re: OpenWRTнови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано15.05.14 19:34



Това RS232 дето си го писал не е съвсем така. Трябва ти сериен порт към TTL, или USB към сериен конвертор с TTL нива, но не съм сигурен дали трябва да е TTL 5V или 3.3V за твоя рутер.
Със сигурност обаче не става директно да вържеш RS232 от COM порт на компютър.
Аз имах проблеми с фърмуер на един NAS сървър D-Link DNS323 и си го оправих през серийния порт. В моя случай трябваше TTL 3.3V.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.