Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 02.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Марково ли е . . . ами добре!  
Автор Уoтcън (реквизитор)
Публикувано24.10.13 22:19



Едва ли има някой, който не се е сблъсквал с "маркови" неща - имам предвид другия смисъл на думата - когато даваш примерно 30% от цената за нещо само заради това, че върху него пише "ГОЛЯМАТА МАРКА"!
Срещнах веднъж в YouTube клип на руски език в който правиха сравнение между 2 осцилоскопа - Tektronix и Rigol. Особеното беше че си приличаха дословно на външен вид - панел за управление, дисплей, характеристики. "Какво от това, съвпадение!?", ще каже някой. "Да ама не!", ще цитирам думите на една популярна личност от малкия екран от близкото минало. Отварят осцилоскопите вътре и - о, чудо! Абсолютно всичко вътре също е еднакво - елементите и шаситата, захранването, дисплея, даже данновия кабел между дъното и дисплея е абсолютно същия, въобще всичко е едно към едно. Единствената разлика е в прословутата МАРКА - на единия пише невзрачното Rigol, на другия крещящото TEKTRONIX. Какви са разликите в цените на двата уреда, мога само да гадая, не съм ги търсил, но не са никак малки, сигурен съм. За едната МАРКА разлика . . . Дотук добре, виждал съм и друг път такива неща, особено с клетъчните телефони. Излишно е да споменавам сигурно, че американските марки са си с традиционното качество и съответно традиционно високи цени (имал съм възможност да се убедя в това лично). Това Tektronix, това Agilent, това Fluke, това LeCroy, всичкото е американско и без съмнение качествено и то много. В случая обаче нещата са в друга светлина. Съгласен съм да платя много пари за точен и качествен уред, когато си вадиш хляба с нещо ако е основателна подобна инвестиция.
Та онзи ден обаче, сърфирайки в сайта на ТМЕ (сигурен съм че този случай не е прецедент), попаднах на 2 функционални генератора. Единият е Axiomet, другият е Тeledyne LeCroy. Ето ви ги двата, разгледайте ги и кажете колко разлики има между единия и другия:

1. AXIOMET AX-DG2010AF


2. TELEDYNE LECROY WAVESTATION 2012


Разликите са единствено: цвят, марка и разбира се - ЦЕНА - Axiomet-a e 530 кинта, Lecroy-a - 1865 (!!!), което е разлика от 3.5 пъти. Обзалагам се, че всичко вътре (софтуер, хардуер) е абсолютно еднакво. ЕЕЕЕЕ, да ме прощават производителите, ама глупаците в днешно време са малко, а тези, имащи толкова пари за МАРКОВО, обикновено просто не са глупави . . . . .

Редактирано от Уoтcън на 24.10.13 22:43.



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Уoтcън]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.10.13 23:23



Аз също съм от тези които предпочитат KNIPEX пред всички други просто защото има защо.
Попадал съм на кисийки с транзистори, от горе с надпис понижени параметри а ако не знаеш разликата между китайски части и останалите ще ти я кажа.
Аз също съм гледал как панасоник и панасоаник нямат разлика освен в буквата и двете работиха добре но панасоника и пласт-масата му беше панасоник. А другият се обели.


Ако ще е порцелан да е китайски.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Уoтcън]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.10.13 01:45



Част от уредите, с които бачкам. Защо ли съм взел такива? Сигурно съм много глупав?






Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.10.13 02:11



Тракера е убиец.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: hidrazin4o]  
Автор Уoтcън (реквизитор)
Публикувано25.10.13 08:16



Част от уредите, с които бачкам. Защо ли съм взел такива? Сигурно съм много глупав?

Пич, ти ебаваш ли се!!! Май изобщо не си разбрал какво искам да кажа!! Най-малкото почти всичко, което си показал е FLUKE (доколкото виждам). Темата беше за абсолютно еднакви уреди разлика в марката отпред и с няколко пъти разлика в цените. Твоите са си чисти FLUKE.

Попадал съм на кисийки с транзистори, от горе с надпис понижени параметри а ако не знаеш разликата между китайски части и останалите ще ти я кажа.
Аз също съм гледал как панасоник и панасоаник нямат разлика освен в буквата


И ти нищо не си разбрал! Я вземете се наспете, че после пак . . .

Редактирано от Уoтcън на 25.10.13 08:44.



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Уoтcън]  
Автор Уoтcън (реквизитор)
Публикувано25.10.13 08:50



KNPEX-a е хубав. Имам няколко инструмента, не ги сменям за нищо . . .



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Уoтcън]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано25.10.13 08:59



Човек понякога от безпаричие може да купи какво ли не.

Обаче ако караме така да отворим тема и за уличните "магазини" на мургавите братя, където се предлагат неща на десет процента от цената - всички знаем защо. Какво следва от това? Да купуваме само крадено ли?

Разбира се моите разсъждения са валидни само ако е вярно, че Tektronix са платили и продължават да плащат на колеги да разработят, проектират, оптимизират и изкарат на пазара приличен продукт на прилична цена, а Rigol просто са го откраднали.

Ако Tektronix са откраднали някаква технология от Rigol нищо от написаното от мен няма да е вярно.



Интересно ми е господин Уотсън къде би предпочел да работи - в Орегон за Tektronix или някъде в южен Китай за Rigol? Да се опитам ли да позная?



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Alenadrow]  
Автор Уoтcън (реквизитор)
Публикувано25.10.13 09:11



Интересно ми е господин Уотсън къде би предпочел да работи - в Орегон за Tektronix или някъде в южен Китай за Rigol? Да се опитам ли да позная?

На базата на личните предпочитания - тук, за себе си.

В щатите напоследък много взеха да се гърмят, включително полицаи деца и ученици учители (пресен пример за последните 2 от тази сутрин). Да не говорим за урагани, торнада и други местни забележителности, още повече че са на прага да предизвикат нова, още по голяма криза. Ако трябва все пак да отговоря на така поставения въпрос, в Орегон, разбира се. Знам им и езика . . . И все пак това не дава отговор на въпроса, къде е файдата да купиш едно към едно за няколко пъти повече.

Ако Tektronix са откраднали някаква технология от Rigol . . .

По скоро обратното май . . .

Редактирано от Уoтcън на 25.10.13 12:18.



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Уoтcън]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано25.10.13 09:39



"Файдата" е, че ако го купиш от "нормалната" фирма, с твоите пари ще бъде платено на твой колега да разработва неща, полезни за теб и другите, като същевременно има достойно платена работа.

Ако го купиш "ментето", с твоите пари някой в Китай ще забогатее, друг ще прави политика, трети ще се перчи колко му е велика икономиката, а дори и някое дете ще изкара десетина долара за цял месец работа по дванадесет часа на ден.

Не искам да бъда разбран неправилно - на всички в България ни се налага да купуваме и ползваме китайско, но това не променя факта, че директните "дубликати" са една от най-гадните кражби в света.

Иначе чисто като съотношение цена / качество китайското понякога бие, като това най-често е така поради липсата на какъвто и да е развоен отдел и използването на полу-робски труд.

За съжаление икономиката ни е на такъв хал, че понякога почти нямаме избор, но иначе ако се замислиш - а бе друго си е марковото, дори като усещане. Друго си е да седнеш на работна маса и да виждаш Fluke, Agilent, LeCroy, Anritsu и т.н. Съвсем друго е да виждаш Rigol, Mastech, Unitrend и т.н. Просто кефа е различен, иначе в масовите случаи работа ще свършиш и на двете маси

.



Тема Re: Марково ли е . . . ами добре!нови [re: Alenadrow]  
Автор Уoтcън (реквизитор)
Публикувано25.10.13 10:03



. . . директните "дубликати" са една от най-гадните кражби в света.

Аааа, ето това очаквах да чуя! Добро утро на всички! Мъглата навън още не се е вдигнала, но тук нещата се избистрят. Разбира се, че интелектуалните кражби са една от най-големите гадории на тоя свят!

Подкрепям абсолютно, с две ръце борбата срещу такива неща, ако въобще я има.

За съжаление икономиката ни е на такъв хал, че понякога почти нямаме избор, но иначе ако се замислиш - а бе друго си е марковото, дори като усещане. Друго си е да седнеш на работна маса и да виждаш Fluke, Agilent, LeCroy, Anritsu

Съгласен, абсолютно, такава и ще си остане, поне докато се управляваме сами. Да, по всяка вероятност даже самото присъствие на маркова електроника покрай теб ти дава увереност, било в психически или друг аспект. Когато дадох 940 лв. за 2 броя FLUKE 177EGFID, не бях съсем сигурен, заслужава ли си инвестицията. Сега бих купил пак същите. Преди бях с 2 броя Anritsu, преди 2 месеца се сдобих с 1 Agilent DSOX2024A и 1 GwInstek GOS-630FC на тяхно място. Разочароващо е да видиш как някой си е наврял в троянски кон нещо, в чиято разработка друг е вложил пари, нерви и други възвръщаеми и не чак толкова средства.

Редактирано от Уoтcън на 25.10.13 12:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.