Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 28.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Контролиран достъпнови  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.09.13 11:17



Цената е от значение!
Идеята ми е следната: Минава се през каса, купуват се жетони и се ползват машинки с жетони или нещо от сорта.
Варианта с IRFD не е добър понеже картите са скъпи а цената на услугата не покрива картата а клиента може да си тръгне с нея.
Имате ли идея какво да се ползва но консуматива за достъп да е евтин?
С биометрични данни нестава по скоро с баркод четец или нещо от сорта.
Има два варианта: или компютаризирн или механичен достъп!
Нещо



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Редактирано от Timo на 20.09.13 14:45.



Тема Re: Контролиран достъпнови [re: Timo]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано20.09.13 13:19



Действително най-евтин е варианта с баркод четец, а на клиента се дава хартийка.
По подобен начин работят билетите на Софийското метро (не запомних откъде си), с тази разлика, че билета е активен до 30 мин след издаването му, т.е. необходима е компютъризирана система с база данни за всеки билет - кога е издаден, кога е използван и т.н.

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!


Тема Re: Контролиран достъпнови [re: 2N3O55]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.09.13 14:41



Аз пък си го представям така: Обикновенна WEB камера и показваш QR CODE и софтуер който разчита каода и после малко database и си подава кода за изпълнение към изпълнително устройство(малко релета).
Това ми се върти като идея но нямам информация за камерата и програмата за разпознаване на QR CODE . Телефона ми се справя доста успешно, имам и програмата за писане на QR CODE

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Контролиран достъпнови [re: Timo]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано20.09.13 15:45



Може и с QR, макар че на мен обикновения баркод ми е по-удобен за писане на софтуера, защото получаваш данните директно декодирани и с RETURN в края им.
Понеже съм срещал твои постинги и в клуб Delphi, предполагам, че ще твориш именно с него. Аз лично не намерих подходяща библиотека за четене на QR кодове, така че ми е интересно дали някой друг няма да открие.

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!


Тема Re: Контролиран достъпнови [re: 2N3O55]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.09.13 17:05



Ако има готово решение и от къде да се закупи за 4 точки на достъп няма да си играя да пиша програма но ако няма ще запретвам ръкави. Идеята ми е

и смятам че не е трудно за реализация с 4 бр. IP камери свързани към суича и програма която да управлява едновременно и примерно IP релета.
Смятам че е проста работа и не чак толкова сложна.
Но ако има достъпна разработена среда с софт. и хард. ще се закупи готова ако имаш идеи.
Не съм работил с баркод но с RFID съм си играл доста но тука е малко по сложно понеже не съм се занимавал и с това.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Контролиран достъп [re: Timo]  
Автор Бaй Cтaвpи (разтриващ)
Публикувано20.09.13 18:04



най евтино и лесно е с магнитни карти......има пластики по 3-4 стотинки




Тема Re: Контролиран достъпнови [re: Бaй Cтaвpи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.09.13 18:08



Ориентирай ме, не съм се занимавал с тях.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Контролиран достъпнови [re: Timo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.09.13 18:15



е, те колко да са скъпи картите за RFID? 1 карта на едро излиза около 40 стотинки за над 500 бройки по бг-цени, ако си я купиш от китай и по-малко излизат, "ключодържателите" са малко по-скъпи.

Метни го на принципа "депозит" и след разплащане на услугата да могат или да заредят нови кинти за нова услуга или просто да им се връщат парите за "амбалажа".

Иначе принципа с метрото е хитър НО там етикетен принтер ти печата бар-кода който съдържа инфо за дата и час, после баркод четец чете и те пуска или не.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Контролиран достъпнови [re: Timo]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано20.09.13 18:41



Понеже отначало идеята за карти бе отхвърлена въобще, затова не се и задълбочавах. При все, че молбата ти за ориентиране е към друг колега от форума, аз също ще дам известна информация.
Картите с магнитна лента (по-популярни като MagStripe), както човек може да се досети имат лента, на която може да се запише определена информация. Масово разпространените карти имат три пътечки (tracks) с различно предназначение. Обичайно се използва track 2, която побира достатъчно символи за персонални данни, номер на карта и т.н.
Производството на тези карти има три компонента:
1. Печат на "картинки" върху пластиката;
2. Запис на данните върху магнитната лента;
3. Персонализация на пластиката посредством релефни букви и цифри.

Четенето на тези карти, освен на банкомат или ПОС-терминал, може да се осъществи и от евтини "клавиатурни" четци (наричат се така, защото прочетените данни са сякаш въведени от клавиатура на компютър). Данните от трите track-a се изчитат едновременно, но се подават към компютъра последователно със съответен разделител (зависи от производителя на четеца).

Можеш да разгледаш

за цени при китайците.

Обърни внимание на факта, че записвачките за такива карти са малко по-скъпи.

Писанието стана малко дълго и поучително, за което се извинявам, но се надявам да те ориентира.

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!

Тема Re: Контролиран достъпнови [re: 2N3O55]  
Автор Бaй Cтaвpи (разтриващ)
Публикувано20.09.13 18:54



Отговор на 100%...:)))))))))))))







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.