Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 30.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови  
Автор Уoтcън (новак)
Публикувано21.07.13 15:37



Има ли някой от колегите принципната схема на това добиче, че нещо ме нерви от 2 дена, явно нещо ми убягва. Братушките вдигат рамене, и в Монитор и в Радиолацман сякаш не са чували за това. Предварително благодарско на всички, които се отзоват.



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: Уoтcън]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано26.07.13 14:30



Порових малко и

видях, че феникс не давали схеми.
Всъщност и аз за пръв път чувам за тази марка усилватели.
Съжалявам, лоши новини.
Много го мразя този проблем с документациите.



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: нekoй cи]  
Автор Утън (реквизитор)
Публикувано26.07.13 18:40



Благодаря ти за усилията, явно ще проследяваме. В моята област (PC дъната) без документация съм за никъде, просто е невъзможно да проследиш писта, по-тънка от косъм по многослойна платка или един от няколко стотин пина, явно тук обаче ще се наложи да се поизпотя малко. Ако зависеше от мен бих го фъкнал веднага, но не е мой. Още веднъж благодаря за съдействието!



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: Утън]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано28.07.13 00:23



Е не са кой знае какви усилията. Асо имах схемата щях да ти я дам.
Без документация избягвам да работя, но понякога е неизбежно. А както казваш в някои случаи е невъзможно.
Дори се чудя ти откъде имаш схеми на дъна. Аз такива дори не съм виждал и ми е интересно да видя такава. Не съм предполагал че производителите предоставят.
Всъщност се чудь как се оправяш с дъната, сложно ми се вижда да работиш на ниво елемент там. Макар че като се замисля защо не, ако имаш добра техника за разпояване. Само не знам струва ли си като пари и време.

В тази връзка да те попитам и части откъде. Бяха ми дале един лаптоп с нвидиа видео скапано. Не намерих нов чип. Взех от ибей един но втора употреба и беше спукан.



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципна [re: нekoй cи]  
Автор Утсън (реквизитор)
Публикувано28.07.13 19:08



Има сайтове в които се предлагат сервизни мануали на компютърни дъна. Има такива платени, има и безплатни. Пример за безплатен сайт:


Пример за платен сайт:

Аз такива дори не съм виждал и ми е интересно да видя такава.
Заповядай:

Това е пример за сервизен мануал на дъно Foxconn 915A01. Предназначено е за процесори Intel Pentium 4 Tejas/Presscott, socket LGA775. Оборудвано е с чипсет Intel 915P Grantsdale(контролер на паметта, северен мост), Intel ICH6 (входно-изходен (I/O) контролер, южен мост), звуков контролер Realtek ALC880, мрежов адаптер Realtek Gigabit RTL8110S и др. да не се впускам в подробни обяснения. Материалът съдържа подробна информация като блокови диаграми, принципни схеми на отделните модули, съставящи платката като цяло, осцилограми на логическите нива в различни точки на схемата и друга специфична информация. Обозначенията на елементите от схемата отговарят на същите върху платката.
Всъщност се чудь как се оправяш с дъната, сложно ми се вижда да работиш на ниво елемент там.
Не съм казвал че е лесно, тези неща се учат цял живот, всеки който се занимава с такива абстрактни неща знае, че това е нещо което не се учи за ден-два. Освен това не се задълбавам директно в принципната схема а ползвам и допълнителни средства, като например това:

Разбира се, че да се впуснеш слепешката в нещо толкова сложно на системно ниво, бе първоначален ориентир е обречено почти винаги на провал.
Макар че като се замисля защо не, ако имаш добра техника за разпояване.
Техниката е просто задължителна, в моя случай това са 2 станции с горещ въздух, подобни на тези:
[image]http://www.tme.eu/bg/katalog/#id_category=112689&page=1&s_field=artykul&s_order=ASC[/image]
Работата с тях също не е нещо, което се учи бързо, особено като се иа предвид температурната чувствителност на чиповете с голяма степен на интеграция.
Само не знам струва ли си като пари и време.
Дъната далеч не са единственото в полезрението а дейността ми. Определено си заслужава.
В тази връзка да те попитам и части откъде.
Специфичните елементи, като чипсетите, модулните контролери се купуват задължително нови, отделните елементи, като съпротивления, кондензатори, транзистори и прочие, могат да се вземат от старо дъно, като предварително се измерят, въпреки че и такива се продават. Ето пример за южен мост Intel ICH8:

Това е само пример, имам си канали за снабдяване, с някои от доставчиците имам и договори сключени. Това носи и съответните предимства, като отстъпки и преференциални цени например.
Бяха ми дале един лаптоп с нвидиа видео скапано. Не намерих нов чип.
При лаптопите е още по-сложно, заради малките размери там са правени компромиси с мястото и всичко е по-деликатно, имал съм случай разглобяването да ми отнеме повече време от отстраняването на дефектиралия елемент. Видеочиповете на nVidia имат такива проблеми.
Взех от ибей един но втора употреба и беше спукан.
Още едно потвърждение на думите ми от по-горе.



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: Утсън]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано31.07.13 14:47



Много благодаря за отговора, и за предоставените линкове!
В случай, че нещо ми потрябва, бих искал да мога да се свържа с теб, щом имаш отработени канали за снабдяване с части, вместо аз да търся безуспешно. Ако не е много нахално да те питам за някакъв контакт.
От няколко месеца например, при мен стои един майкрософт xbox360 с проблем с видеото, което е X02056-010
Предполагам има нужда от реболинг, но аз имам само станция за горещ въздух, и идеята ми беше да го понагрея малко и да видя дали ще има ефект. Истински реболинг само с топъл въздух, не мисля че ще има особен успех, тъй като не мога толкова прецизно да позиционирам чипа, дори и да имам нужния шаблон.
Един човек, който се занимава със сервиз на мобилни телефони разправяше, че го правел, но на мен ми се вижда почти невъзможно да позиционирам толкова точно, а и сигурно ще изхабя доста чипове докато се науча, дори и да е възможно това.
Имам китайска станция за горещ въздух BEB968, много вероятно има значение и с какво разполагаш, установих, че трябва въздухът да се издухва сравнително на ниска степен, с по-широка дюза, иначе понякога раздухва настрани околните пасивни елементи, и тогава става веселба.
А понякога просто нагрявам, нагрявам, и не се разтапя припоя, дори когато станцията е нагласена над 400 градуса.

Както и да е, отново благодаря за информацията, и отделеното време.
Поздрави



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: Утсън]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано31.07.13 14:53



А този сайт, на който продават части изглежда много като интерфейса на ebay, само че явно е нещо друго, и явно не приемат плащане през paypal. Изглежда ми китайски сайт, казваш си купувал от там и нямаш проблеми? Аз малко съм с недоверие към китайците, може би не съм прав.
Просто малко се страхувам да си дам данните на кредитната карта на такъв сайт.
Но може би ще опитам.
Отново благодаря.



Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: нekoй cи]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано31.07.13 21:51



Ако само данните на кредитната карта те притесняват, пиши на ЛС, за да предложа сигурен вариант за такова пазаруване. Ако го пиша тук ще излезе че има продуктово позициониране



Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!

Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: 2N3O55]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано31.07.13 23:32



Е, защо да му даваш линк и да го пишеш тук? Просто му кажи да потърси в нета за виртуална банкова карта и готово. Няма нищо продуктово.





Тема Re: Усилвател Phoenix Gold QX2180 - търси се принципнанови [re: 2N3O55]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано01.08.13 12:27



Според мен няма от какво да се притесняваш да пишеш направо във форума, едва ли някой ще те обвини за "продуктово позициониране."
Но ако все пак се притесняваш, пиши ми на лична бележка варианта, който смяташ за сигурен.
Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.