Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 07.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано12.01.13 22:50



Най-напред, няма такава физична величина като "електричество". Щом я употребяваш, значи си доста ненаясно с нещата.
Тук хората са ти обяснили, не знам какво си разбрал, но моят съвет е да не пипаш, и да не се занимаваш с токове и напрежения, защото може да пострадаш, и то сериозно.



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: нekoй cи]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано13.01.13 08:22



Хм. Къде е отишло? Да пробвам пак с два нови линка.



Дано пък този път да не изчезнат.



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: hidrazin4o]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано13.01.13 10:28



Да сега вече го видях клипчето. Не знам какво да кажа.
Може би са го свалили от предишния линк защото са сметнали, че е твърде шокиращо.
То си е гадно, макар че тия са некви цигани индийци. Нямаше да е зле нашите цигани да ги подложат на такава терапия всичките.



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: нekoй cи]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано14.01.13 11:09



TripSeeker , кой каквото и да ти казва внимавай с тока.
Знаеш ли какво е лошото при тока ?
Ами лошото е, че като те удари, не можеш да му го върнеш ....





Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор TripSeeker (непознат )
Публикувано14.01.13 21:33



ХаХа potr, не съм от "тия" дето барат по "ония" трафове

Пипам за сега само по трафове от сорта на 220/12 :) Иначе горе долу ви разбрах, въпреки че сте прави за това, че съм доста назад с материала, но имам голямо желание да напредна. За сега си свалих има няколко много хубави торента с много книжки на БГ и чета ама се напредва бавно, а незнанието ми не идва от нежелание за четене, а по-скоро от ентусиазъм и нетърпение ;) Много ми е интересно всичко и бързо попивам, но това не е материя, която се учи за 2 дена и много често си ровичкам разни работи дори и да не съм съвсем в час, но да видя какво ще стане За сега си сглабям готови платки и се справям добре направих си усилвател с готова платка с TDA7294 (въпреки, че не мога да и намеря подходящо захранване - иска биполярно около 30в, а още съм прекалено назад с нещата, за да си навия сам, но намерих едно 15в. и тръгна) и още доста неща... поправих си сам телевизора съвсем случайно видях че един кондензатор е подут (мисля, че беше 400wv/330uF) и го смених и тръгна. Имам и програматор и си ръчкам и разни чипчета имам и Атмел и Пик... Всичко в електрониката е толкова интересно Благодаря ви много за мненията и моля за снизходителност ако някой път питам нещо тъпо :) Вие сте супер (има един друг форум няма да му казвам името, но там като питам нещо ми отговарят като хитлер ) Тук поне обяснявате и то много хубаво и разбираемо. БЛАГОДАРЯ ВИ! СУПЕР СТЕ!



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано15.01.13 09:00



Браво, електрониката наистина е много интересна.
Хубаво е и че четеш, и е вярно, че не може за два дни да се научиш.
Ако искаш сподели кои книги четеш.
Аз лично ти препоръчвам да почнеш с някакви основи на електротехниката, не е нужно да е на много високо ниво, но това е важно и много помага после, нищо че вече си правил някои неща успешно, липсата на тази основа винаги много пречи след това и веднага си личи.
Сега не знам дали и какви нови книги има за прохождащите в тази област, но според мен, макар и много стари, ако намериш книгите на Атанас Шишков "Полупроводникова техника", много ще са ти от полза. Там всичко е обяснено много разбираемо и систематично. Там няма да намериш нищо за съвременните елементи, всичко там е аналогово, основно с дискретни транзистори, обаче ще имаш основа, която никога не остарява, защото и съвременните неща се подчиняват на същите принципи.

Тъй че ако споделиш какви книги има в тези торенти, които си изтеглил, ще може да ти препоръчам от там нещо по-съвременно, което да ти дава нужните знания. Иначе може да се претрупаш с много информация или такава, от която не всичко разбираш, и да ти е трудно да прецениш от всичко което има кое именно е най-добре да четеш, за да имаш солидни познания.
Успех!





Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано15.01.13 10:49



Най-после някой да чете! Браво!
Съвет: Не бързайте! При проблем с усвояване на материята, пишете тук. Колкото мога ще помагам. Надявам се, останалите колеги - също!
Поздрави!



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.01.13 02:51



Да, електрониката е интересна но не е място за самоуки с проба грешка нестава. Купи си хубави книги посъветвай се за тях понеже плявата е голяма и нямай големи отчаквания те китайците вече са го измислили на цена която и да ти подарят частите няма как да ти е по изгодно.
Успех и по внимателно с напрежението от 36 волта нагоре.
Немога да намеря един файл имам в компа колко и при какви условия човек се среща със свети Петър преди доста години го дръпнах от нета така че може и да не е в този комп ако го намеря ще го постна. Там имаше интересни неща като от порядъка колко човек може да е под вода и при каква температура или колко ток ти трябва да те фрасне че да удържиш усмивката по дълго.
Доста пъти ме е прасвал особенно към края на работният ден или посред нощите но само два пъти ме е заболяло в повечето случаи ми е вдигало адреналина но за свети Петър само съм чувал за сега .
Веднъж ме прасна 300 волта от траф на плазмен апарат и да ти кажа че пръстите така ми се бяха свили и за миг си помислих че ще се счупят но след ден два всичко е наред. Правото напрежение според мен е по опасно защото при ниско напрежение прави поразий но по рядко се умира от него в повечето случаи само спомените остават. Имам колега който е гърмял на 20кв само с изгаряния се е оттървал, една колежка пък и гръмнаха прекъсвачите което беше равно на бомба, един друг колега при изключен прекъсвач и незаземена линия капацитета на кабела така го мерна че една седмица в болница скатава и т.н..... Трябва да се внимава. Но който го е страх от мечки да не влиза в гората.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор TripSeeker (непознат )
Публикувано16.01.13 04:01



некой си:

Ами в момента чета "Електротехника с основи на електрониката" на С.Георгиева
иначе в този торент всички са по-стари книжки да, и има доста на Шишков. Някой беше препоръчал няколко торента във форума на eshop и аз си ги дръпнах, но има доста от тях които са от сорта на основи в електрониката не знам с кои да започна, така или иначе съм решил да ги прочета всичките, не знам дали е правилно...
http://masters-tb.com/details.php?id=70573
http://masters-tb.com/details.php?id=70478
http://masters-tb.com/details.php?id=70405
Това са торентите, а си изтеглих и няколко от замунда, но доста от книгите се повтарят с тези.

Timo: е то и аз не, че не съм се запознавал с тока "от близо"

най силния който ме е удрял беше като работех в един интернет доставчик пипнах суйча и паднах от стълбата, после шефа дойде и го премерихме - 360в... тръгнаха по трасето да видят от къде идва тоя ток накрая се оказа че някъв клиент си бил зафазил компютъра ли нещо такова... (въпреки, че дори да е така в ел.контактите е 220 не знам от къде са дошли тия 140 отгоре). а и нормалните 220 са ме удряли няколко пъти :)
Иначе съм чувал и за много по-ниски напрежения, които били дори по-опасни, както и за много по-високи, които са безопасни и за това най-вече ми стана интересно и пуснах тая тема :)

Редактирано от TripSeeker на 16.01.13 04:09.



Тема Re: Кое електричество е най-опасно?нови [re: TripSeeker]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано16.01.13 09:07



В България напрежението между фаза и нула е 220 волта,а между две фази е 380 волта.Така,че има много начини напреженето да е над 220 волта контакта.Обикновенно се получава при дълги въздушни мрежи,или проблеми в трафопоста и мрежата.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.