Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 25.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Дианнови [re: Петков]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано15.12.12 16:51



Ако имаш предвид намотка, свързана по схема "триъгълник", тя се ползва за филтриране на третия хармоник. Т.е. тази намотка подтиска третия хармоник в напрежението на останалите намотки, които са свързани по схема "звезда".

Редактирано от нekoй cи на 15.12.12 16:51.



Тема Re: Дианнови [re: Петков]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано15.12.12 16:59



Само да кажа, че аз не съм специалист по силни токове и високи напрежения.
Моята специалност са телекомуникациите, радиото и телевизията.
Силовата електроника ми е хоби, а с високи напрежения съм се сблъсквал на практика само в кинескопите на телевизорите. Т.е. работил съм с високо напрежение, но с малък ток, както и с големи токове (от порядъка на до 200-300 A, ако може да се смята да голям ток), но с ниско напрежение, според разбиранията на енергетиците, те наричат това НН (под 1000V).
Енергетиката ме срещна, когато трябваше да се захранват телевизионни апаратни и студиа, както и подвижни телевизионни станции. В нашия бранш хората не разбират от тези неща, даже и инженерите. Не знам защо. И по принуда се оказах най-големия специалист.

Когато някоя жена или човек далеч от тези проблеми ме попита, и отговоря че се занимавам с телевизия, често те разбират, че се занимавам с телевизори. И ме поглеждат снизходително. А едно време това беше престижно, една от най-доходоносните професии - само за сваляне на капака на цветен лампов телевизор взимаха суми от порядъка на 20 до 50 лева. Но сега нещата не са така.

В началото на кариерата си наистина се занимавах с ремонт на телевизори, и това за мен беше много интересно изживяване, и източник на ценен опит.
Сега обаче дори нямам телевизор вкъщи. Занимавам се с производство на телевизионна продукция, и с пренос на телевизионни сигнали с помощта на релейки, спътници, и видео стрийминг (пак през спътници и не само).

Няма да видиш вече някога да те поздравя или нарека по какъвто и да е начин. Честно казано това "Здравейте!" ме дразни, и ще е по-добре да го спестиш когато се обръщаш към мен безлично.

Редактирано от нekoй cи на 15.12.12 17:03.



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано15.12.12 18:11



Пичове, не е важно кой какъв е и каква точно му е работата. През времето в което съм се занимавал с ниско и след това с високо напрежение през по-голямата част от времето си съм се занимавал не с изграждане а с поддържане и ремонт на това което някой друг е направил. Вярно че при тези с високите напрежения има някво надменно чувство относно останалите ама... по мое мнение няма никакво покритие.

Повечето проблеми най-често не идват от лошото техническо решение на даден проблем а от изпълнението. Къде поради мързел, къде поради величие "аз съм велик майстор и знам как става, няма да чета упътването" или просто поради икономии на материали или качествени инструменти- например ползването на преобразовател вместо флюс, "кербоването" т.е. премазването с чук и т.н. мога да пиша до сутринта за такива истории.

И аз 8 години бях при високите напрежения а преди това 2 в ниските ама след нова година съм безработен мисля да се преквалифицирам... на СОТ-аджия

нещо не ме кефи да ме юркат по цял ден като трудовашка количка за заплата със 100 лева повече от тази на охраната която цял ден седи и си клати... палката. Е, 100 лева спокойно мога да ги прежаля - ще си стоя на топло и ще си гледам телевизор

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Дианнови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано15.12.12 21:00



Аз съм далеч от надменноста, Диане.
Много пъти съм бил безработен, и много пъти сам съм си тръгвал от работа по една или друга причина. Сега от август съм на нова работа, и юркането е каквото трудно може някой да си представи, но пък се чувствам по-добре. Плащането е редовно, има бонуси, и най-вече шефът ме уважава.

Обаче не те виждам да станеш сотаджия. Ти и нямаш намерение, но те разбирам защо те боли. Щото си учил, имаш опит, работил си и взимаш почти същите пари като ония дето гледат телевизор по цял ден и умират от скука. За съжаление трудни и гадни времена настанаха. Все по-трудно се намира работа, а заплащането е все по-никакво, в същото време живота поскъпва постоянно.
И всичко е за наша сметка.

Редактирано от нekoй cи на 15.12.12 22:29.



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.12.12 15:20



Добре де, аз имам един въпрос. Защо не работите за себе си а търсите чорбаджия? В средно и високо напрежение трудно се влиза в схемата но за ниско и слаботоково е лесно. Било то ел инсталации било то поддръжка на дадена техника според мен позиции заети няма а и ако се влюбят в теб те прехвърлят като п.... и така всеки се кефи.


Има работа и има незаети места но докато се търси чорбаджия няма да е платена длъжността. Чат пат ходя на интервюта ей така от любов към спорта от стратегия за да ги видя как мислят не че си търся работа но да си сверя часовника а истината е че няма значение какъв специалист си а колко заплата ше им искаш и какви са ти условията. Ако си много бляскъв в интервютата няма как да те наемат просто мишоците умират от страх. Нормално е според мен за ненормална държава а то и по света е така. Имам много идеи и нериализирани и си чакат времето и все се притеснявам че няма да успея да ги реализирам. Като идея бих ви дал за начало на бизнес е да се свържете с магазините и да си уговорите отстъпките и хонорарите като незабравяте и тяхният така клиентите се прехвърлят при вас а доволният клиент те търси и пренасочва. Българина има една основна черта и тя е че обича да се прави на велик и иска да се изяви с повече знания приатели за да се чувства нужен и значим а това си е взаимопомощ за бизнеса до колкото го има. Така че идеята ми е всеки пренасочен клиент си остава твой ако можеш го задържи а така и работата се множи. Почнах ей така с студия за красота да се занимавам с китайски чудесий и като почнаха да ме прехвърлят и из други градове почна да ми писва и се дръпнах от този биснес оказа се че повечето да съм по улиците и то за глупости ме търсиха друг е въпроса че на китайците и желязото им се чупи и много механични проблеми но все пак има работа и със сигурност докато БГ се търси евтиното ще я има. Сега поддържам някоя друга техника и така изкарвам зимата и имам повече време с електроника и програмиране. В момента се занимавам с програмиране на чипове които продавам на мераклий и пак се изкарва не е кой знае колко но няма на кого да се сърдя а и това си е вариант. Когато няма мераклий си разработвам нов проект за бъдещо реализиране и така се застъпват. Неказвам че е лесно но варианти има само нетрябва да се ограничаваме а най ме е страх от деградацията когато всичко се обезличи. Работил съм от работа в къщи от къщи на работа и през ноща и нон стоп и такива нерви имах че просто нямаше заплата която да ме накара до остана с тия нерви. Не всичко е пари а признание се получава ако печелят добре на твой гръб но тогава те мислят за тъпанар в БГ блясъка не се възприема а и не само. Ако много белснеш или повече от началника тогава се почват страховете му и гледа да те изчисти. Златната среда я няма и няма как оная работа вътре а душата в рая.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано16.12.12 20:32



Нещо не можах да те разбера какво искаш да кажеш.
Само ще те питам като си почнал да работиш за себе си колко пари на месец изкарваш и колко пари си вложил за да почнеш собствения бизнес, и какви дългове си имал като си почнал.
Освен това ако беше прочел поне малко това което съм написал, можеше и да се светнеш за някои неща.
Това което аз знам е, че бизнес не се почва без капитал. Ако тръгнеш да искаш от банки, или няма да ти дадат, или ще ти одерат кожата от лихви, а ако не успееш да си покриваш вноските ще те съсипят.
Другото е, че в България не се прави честен частен бизнес. Един ще почне да работи честно, ще се намерят хора дето ще перат пари и ще предлагат същата услуга под себестойността й, и с това не можеш да се пребориш.
А ако пазарът е монополизиран както е в моя бранш, нищо не става.
Не знам дали ме разбра.



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано16.12.12 22:56



Разбрах те!

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано17.12.12 01:13



Пропуснах ли да кажа, че пазарът е малък и специфичен, и повече маймуни на клона не може да понесе, защото и за съществуващите вече няма работа и се съкращават хора с опит?
Пропуснах ли да кажа, че поръчки се дават само на "наши" хора, или на такива, които работят срещу по-ниска цена от себестойността?
Пропуснах ли да кажа, че клиентите не бързат да се разплащат за услугите, които са ползвали с месеци, понякога с години? И как според теб би издържал един начинаещ частен бизнес без солиден финансов гръб в тези условия?
Иначе благодаря, че ми каза за тази възможност, как не се бях сетил по-рано :)



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.12.12 01:42



Не си пропуснал!

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано17.12.12 09:43



А, пропуснах да кажа, че трябва да се дават подкупи. Това също са пари, които нямам.
Всъщност всичко това не би трябвало да е така, както го описвам, и никак не ми харесва, но за съжаление е точно така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.