Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 25.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: тapaтaнчo]  
Автор рибарят (зомботрепач)
Публикувано10.12.12 21:07



Таратанчо , правилно те критикува човекът, няма правоъгълна синусоида , ти си искал да кажеш стръмна синусоида. А това е ваче друго .



И сто таралежа в гащите на някой , пак не са му достатъчни

Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: рибарят]  
Автор бай иван (член)
Публикувано10.12.12 21:27



Двуполюсна е намотката,когато на табелката на двигателя пише 2900 оборота.Четири полюса имаме при двигатели с о/о1450 оборота.



Тема рибарче :)нови [re: рибарят]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.12.12 22:09



Пич, не знам колко риба си изловил само да не се окаже че съм ходил повече за риба от теб. Или пък че съм имал лично повече мрежи от теб. Колкото двигателите, намери някой учебник на Волдек и го прочети, тогава вече може да се говори. Може и да намериш някой друг учебник по машини но повечето са преписани от него в повечето случаи с грешки.

Иначе - дали ще ползваш двигателя като генератор или като спирачка не е нужно да ги закачаш към мрежата, кондензатора в паралел върши работа. Всичко опира до една подробност в производството на асинхронни двигатели. Ако си въртял такъв двигател ще ти е ясно за какво става въпрос.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: рибарче :)нови [re: Диaн]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано11.12.12 00:28



И защо му викаш пич на това малкото пе...че дето още не му е ясно къде го сърби?
Не виждаш ли че просто си търси кой да го почеше и му е кеф?





Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: рибарят]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано11.12.12 01:24



Таратанчо , правилно те критикува човекът, няма правоъгълна синусоида , ти си искал да кажеш стръмна синусоида. А това е ваче друго .

Да, но няма и стръмна синусоида.

Синусоидата е една, това аз го знаех, но мислех че по-лесно ще ме разберат ако кажа правоъгълна синусоида.
Те го наричали правоъгълен периодичен сигнал. Виж
Аз откъде да им знам жаргона, че те го наричали сигнал. Аз бих го нарекъл графика на напрежението във времето, защото си е графика, хоризонталната ос е времето, а вертикалната напрежението.

А пък тоя инвертор, аз не съм го измервал, нямам осцилоскоп, но по бръмченето на включени в него индуктивни консуматори прецених че сигналът му не е синусоидален, а правоъгълен, би могъл да бъде триъгълен или някакъв друг, индуктивните консуматори пак биха бръмчали странно, но най-вероятно евтините инвертори са с правоъгълен сигнал, защото така е по-лесно да се направи.



Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: Петков]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано11.12.12 22:59



Здравей Петков,
хвърлих поглед на пасквила ти, и ей това ми направи впечатление, би ли го разяснил
Не се допуска във веригите за защитно зануляване да се използва изолацио-нен шлаух или самовулканизираща се бандажна лента за защита на кабелните обувки в частта им за кербоване!

Редактирано от нekoй cи на 11.12.12 23:07.



Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.12.12 02:19



Да това е важно, ако се закрие връзката може точно там да е проблема а няма нищо по опасно от халтава нула или земя!

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано12.12.12 09:18



Аха, да. Ясно. Има смисъл.
По този повод се сетих, че нулите от трите апартамента на етажа на който живея (панелка в София) бяха свързани с помощта на едно странно приспособление. Месингова шпилка с голям диаметър и с резба на нея до около две трети от дължината. Прорез по дължината, в който са нанизани проводниците и върху тях гайка, която ги стяга в дъното на прореза.
Като леко разклатих проводниците започнаха да хвъплят искри в съединението.
Опитах се да стегна гайката, но шпилката поддава заради прореза и никак не ми хареса. Страшна цигания.
Накрая купих хубава клема с шина 35 квадрата, и свързах кабелите, които са по 6 квадрата всеки, както и проводника, който води към таблото с по-голямо сечение в нея. Стегнах всеки кабел много добре и сега няма проблеми. Разбира се, преди тази операция изключих прекъсвачите на трите апартамента в главното табло за да не станат недоразумения.
Сега се замислям дали нямаше да е по-добре да кербовам кабелни обувки на всеки проводник и да ги вържа към някаква медна шина с болтове и гайки.

По повод кабелните обувки се сетих и за още един случай. Дизелов генератор Wilson, ако не се лъжа беше 60kVA, монтиран на каросерията на пикап. И това нещо пътува из цяла България постоянно и се ползва. В един прекрасен момент му изчезна първа фаза. UPS-ът пък (APC 20 kVA) реши, че щом първа фаза му я няма, значи е останал изобщо без захранване и мина на акумулатори. Не знам защо преди това си мислех, че ако една от фазите отпадне, той ще може да работи само на другите две и да си балансира товара, но явно това си е било моя фантазия. Конфигурацията беше 3 фази вход, монофазен изход. Та стана драма, защото беше важно захранването да не прекъсва.
Накрая се оказа, че в генератора от дрънкането и вибрациите по пътя, кабелната обувка, с която се взема тока директно от машината се е буквално пречупила. Причина за това - токов трансформатор нахлузен на кабела, който тежи и при вибрациите кълчи кабелната обувка там където е пресована. На фази 2 и 3 токовите трансформатори бяха овързани със свински опашки, та не клатеха кабелите, на първа фаза беше оставено така. Кербовах нова обувка, вързах токовия трансформатор със свински опашки за корпуса и след това проблеми не е имало.

Редактирано от нekoй cи на 12.12.12 09:24.



Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано12.12.12 09:31



За домашно табло няма проблем и така както си го направил това не са големи мощности а и съм имал доста случаи в практиката точно от карбовката става проблема. Правихме на АББ глави за средно и там онези от АББ са си дали точни инструкции как да стане карбоването и интересното беше че кабела се мажеше с една специална тяхна паста преди да се сложи обувката и да се карбова.

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: нekoй cи]  
Автор Петков ()
Публикувано12.12.12 12:39



Там, където се слагат кабелни обувки (или уши) на жълто-зеления кабел (PE), не трябва да има шлаух или бандажна лента, за да е видима връзката, защото има случаи, когато кербоването е калпаво и кабелът се крепи към обувката само благодарение на шлауха или бандажа. Освен това, при инспекцията, кабелът като се дръпне се разбира дали връзката е читава. Ако има шлаух или бандажна лента и те са плътно прилепнали, усилието на опън може да се поеме от изолацията.
Общо взето пасквила е технико-литературен талаш, който го слагам в проектите, за да има какво да се чете.


На времето, Боби Митов казваше, че в учебника си ("Електротехнически материали") е сложил един интеграл, за да не го уволнят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.