Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 25.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Моля извинете Рибаря!нови [re: нekoй cи]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано09.12.12 21:20



Той не е лош човек, просто не си е пил хапчето.



Тема Re: Моля извинете Рибаря!нови [re: тapaтaнчo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.12.12 22:10



Гледам му сеира честно казано, едно е да не разбираш и да ти се обясни друго е да парадираш с глупостта си. Ако иска да си чупи главата, ако си мисли че е велик да го докаже с дела и знания а не как се псува - това го може всеки простак.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Моля извинете Рибаря!нови [re: Диaн]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.12.12 22:34



На мен пък ми е забавно.


То и аз съм рибар ама чак пък толкова.
правоъгълна синусоида
Този май казва на татко си мамо.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: ъъъънови [re: рибарят]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.12.12 22:37



То ако имаше читав модератор отдавна да те е пратил за риба.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Моля извинете Рибаря!нови [re: Timo]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано09.12.12 23:26



На мен пък ми е забавно.
То и аз съм рибар ама чак пък толкова.
правоъгълна синусоида
Този май казва на татко си мамо.


Хей, аз съм авторът на правоъгълната синусоида, не приписвайте на рибаря и моите бисери, той си има достатъчно свои.



Тема Re: ъъъънови [re: Timo]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано09.12.12 23:31



Принципно винаги съм бил против модерирането, ама май понякога наистина има нужда.



Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: рибарят]  
Автор Петков ()
Публикувано10.12.12 11:26



Младежо,
в асинхронния двигател, който е работил, винаги има остатъчна индукция, която е достатъчна, за да се превърне той в маломощен синхронен генератор, работещ на празен ход. Опитът, който можеш да направиш е прост. Непосредствено след изключване на двигателя, още докато се върти, докосни със стрелкови мултицет, който е на обхват 20V променливо напрежение, изводите на намотките и ще видиш, че има променливо напрежение, което постепенно намалява. За да изчезне остатъчната индукция (или да се сведе тя до нула), трябва роторът да се размагнити, като се застопори, а на статора се подаде понижено напрежение от трансформатор, захранен чрез ЛАТР (лабораторен автотрансформатор), което напрежение постепенно да се намали до нула. При намаляване на напрежението е желателно роторът да се завъртва бавно на 360о(за многополюсните двигатели). Тогава точката на работната индукция, която се движи по свиващ се хистерезисен цикъл, в края на процеса ще се установи в началото на координатната система (тоест ще има стойност нула). Остатъчната индукция е причината да не може да се измери омическото съпротивление на изключен вентилатор (най-често покривен), който продължава да се върти от конвективен поток. Ако ти е интересно, прочети този пасквил

в частта му за "експлоатация и ремонт" (все ще намериш нещо полезно). Дописвал съм го непрекъснато с течение на годините.
Освен това, плахо те съветвам да се отнасяш по-дружелюбно и без обидчивост към хората, които могат да те научат на нещо.
От всеки човек може да се научи нещо, защото времето на античните енциклопедисти отдавна е минало.



Тема Re: Генератор на ток от асинхронен монофазен двигателнови [re: Петков]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано10.12.12 16:15



На мен това ми е интересно но е утопия за БГ
Май и идея си нямаш как работят предприятията в БГ а за чуждестранните инвеститори нямам думи.
Което предприятие или цехче блесне веднага мастийте от инцпекцията го накичват с глоби и после съдилища и всеки инвеститор потъва лесно а което не работи по правилата шефовете са в цветущо здраве и наследниците се надяват на добри имоти.
Предлагам така и така няма държава да им гласуваме 12 заплати бонус по коледа. Както при съдийте така и така няма съд.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Моля извинете Рибаря!нови [re: Диaн]  
Автор рибарят (зомботрепач)
Публикувано10.12.12 20:53



Такива самознайковци като теб ги знам. И недей да си изказваш квалификацийките , защото не вървят .

И сто таралежа в гащите на някой , пак не са му достатъчни


Тема Re: Моля извинете Рибаря!нови [re: тapaтaнчo]  
Автор рибарят (зомботрепач)
Публикувано10.12.12 20:57



Ехххххх таратанчо , ще ти кажа че си честен и заядлив като мен


Този диян обаче не може да обяснява , което си е си е. Асинхроният генератор от мотор , не може да произвежда ток без да му се пусне ток в статора защото трябва да му се възбуди магнитно поле.

И сто таралежа в гащите на някой , пак не са му достатъчни


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.