Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 25.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Петков ()
Публикувано17.12.12 09:53



Привет!
Не го филтрира, а го осигурява. В "звездните" намотки не могат да протичат хармониците на намагнитващия ток, които са нечетни и кратни на 3 - 3, 9, 15, 21 и т.н. Вследствие липсата на тези хармоници, фазовите напрежения на вторичните намотки се изкривяват (за разлика от линейните), което се отстранява с наличие на поне една "триъгълна" намотка, независимо дали е в първичната или вторична страна, като при големите трансформатори тя може и да не се ползва, но трябва да присъства.
Без да обиждам когото и да е, но присъствито в този форум (не изключвам и себе си) ми прилича на събиране на анонимни алкохолици (до един без имена!), които непрекъснато се карат, демонстрират обидчивост, от време на време търсят от останалите уважение и предлагат моментна техническа доброта и любов.

Като човек, уважаващ самоиронията, всичко това ми напомня чудеснатата строфа от Висоцки:
"Ну, и меня, конечно, Зин,
Сейчас же тянет в магазин
А там друзья. Ведь я же, Зин,
Не пью один."



Тема Re: "Некой си"нови [re: нekoй cи]  
Автор Петков ()
Публикувано17.12.12 10:10



Не е ясно дали тук (имам предвид у нас) нещата ще се оправят въобще, но не трябва да се забравя великата мисъл на Швейк, че: "Никога не е било все някак да не бъде!", въпреки че един колега, по този повод, имаше много сполучлива контрареплика, а именно: "Да! Ама никога не е било толкова да е никак!"





Тема Re: "Некой си"нови [re: нekoй cи]  
Автор Петков ()
Публикувано17.12.12 10:24



По повод ..пари, които нямам., литературният герой Остап Сюлейман Ибрахимович Берата-Мария Бендер бей Задунайски имаше декларативен призив, производен от английския девиз "Времето е пари!", който беше следният: "Времето, което имаме, това са парите, които нямаме!"
Така че: "Горе главите!" - "Времето е наше!"





Тема Re: "Некой си"нови [re: Петков]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.12.12 11:13



Да, " Който си доспивал не си дояждал".

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.12.12 11:20



А аз казах ли ти че това е робско мислене?
На клушара който няма пари ако му се дадат няма да си купи ядене а ще си вземе цигари и пиене но за хляб няма да се сети понеже го има за даденост!
Имаш знание имаш опит какви пари ти трябват и за какво?
Има една БГ приказка " Дояде ли ти се баничка купи си керемида"!

Успехът се гради на знания и собствена религия!


Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.12.12 12:58



Достатъчно съм работил за себе си и знам кое какво е и как става. Инструменти колкото и да съм раздавал след като спрях не ми е проблем да си ги купя на ново. Клиенти ако е за Варна или Добрич и областта ще се намерят от старите само 2 телефона трябва да завъртя че съм на линия.

Просто се местя на непознато място, не ми се занимава пак по 12-14 часа на ден и да ми звъни телефона посреднощ а и докато се филтрират първоначално качествените клиенти ще има доста ядове. Просто вече си ценя личното време и нервите и не ми се занимава с простотии. За начало ще се намери нещо "за ядене" докато се ориентирам на пазара пък после ще му мисля.

Ако знаете една девойка HR колко умно ме гледаше на въпроса "а бе нещо като за пазач или портиер нямате ли?" и като и обясних че заплатата която дават е с около 100-150 лева повече а искат образование, стаж, квалификация, нощни смени и "на повикване" и си "МОЛ" за сума неща - ако тя мисли че е нормална тази заплата за тези отговорности спрямо онзи дето бачка по 8-9 часа на ден, няма изискване на стаж и квалификация, почива си всяка вечер и нищо не му се води... та ако има свободна бройка може да кандидатствам а ако си платят може и като поддръжка в извънработно време да им работя Отговора насреща беше "господине вие сякаш се шегувате".

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано17.12.12 17:52



Добре бе, пич, нека е робско мислене. ти нали не си с такова и имаш собствен бизнес, кво те брига аз как съм? Що не си гледаш в твоята паница? Обясних ти достатъчно, ти пак си знаеш твоето.
Само че не си спомням да ми отговори на въпроса колко пари изкарваш месечно с твоя частен бизнес.

Впрочем не е лошо да си оправиш правописа.

Редактирано от нekoй cи на 17.12.12 17:58.



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.12.12 20:25



Що не си гледаш в твоята паница?
Напротив, точно това правя а и твоята не ми е интерес.


А за дохода, благодаря добре съм не се оплаквам но винаги има надежда за повече.
Успех с твоят но с това ти поведение нямаш шанс. Аз лично много внимание ти обърнах за което съжалявам.

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Дианнови [re: Timo]  
Автор нekoй cи (некой си)
Публикувано17.12.12 22:22



Напротив, точно това правя а и твоята не ми е интерес.
Виждам аз какво правиш, понеже не ти е интерес, и затова досега се опитваше да ми даваш наклон на хуя.
Ти ще ми обясняваш какво ми трябва и какво не ми трябва за частен бизнес.
Един конкретен въпрос ти зададох, и нямаше смелостта да ми отговориш честно.
Да не се окаже, че аз с моята робска психика изкарвам повече от теб.


Аз лично много внимание ти обърнах за което съжалявам.

Гледай да не се повтаря, защото много ми досади. Аман от дървени философи!

Редактирано от нekoй cи на 17.12.12 22:35.



Тема Re: Дианнови [re: нekoй cи]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано17.12.12 22:55



..................

Успехът се гради на знания и собствена религия!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.