Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 25.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Уред за пестене...нови  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.06.12 01:54



Вярвате ли че преди да включат измамния уред, лампата наистина консумира 90 вата?





Тема Re: Уред за пестене...нови [re: DTMF]  
Автор Samolet 5 (новак)
Публикувано03.06.12 01:59



Ти ли си мушенника дето лъже сума ти народ и им пробутва кондензатор в кутийка за толкова пари, а ?



Тема Re: Уред за пестене...нови [re: Samolet 5]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано03.06.12 02:15



Толкова ли си тъп че да мислиш че съм аз, и сам ще си разкрия измамата?



Тема Re: Уред за пестене...нови [re: DTMF]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано03.06.12 09:28



Винаги съм бил убеден че лум. лампи консумират по-малко от тези
с нажежаема спирала. Ама след този клип май ще трябва трябва да
ги проверявам.


Излиза че тая малка пуричка отива на 80 вата поне !!! Какво ли има в куфара отдолу дето не се вижда ?




Тема Re: Уред за пестене...нови [re: hidrazin4o]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано03.06.12 10:14



Да бяха намерили по-раздрънкан двигател за клипчето...тоя не дрънчеше много





Тема Re: Уред за пестене...нови [re: DTMF]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано03.06.12 10:31



Трябва да се признае на тези мошеници, че измерването изглежда съвсем истинско на пръв поглед.

Само че, тези 90 вата не са 90 вата, а 90 волтампера. Луминисцентната лампа е с баласт дросел, както се вижда, тъй че е със силно индуктивен характер, и косинус фи е нисък, под 0,5. Може да е примерно 0,3. Тогава 90 вата по 0,3 прави около 27 вата, което си е съвсем реално.

Тъй че измерването им е подвеждащо. Те измерват моторче с индуктивен характер и лампа с индуктивен характер. Тяхната кутийка има кондензатор, който подобрява в случая косинус фи, тъй като капацитивния му характер компенсира донякъде индуктивния характер на товарите, и в резултат тока, който се консумира от захранващата мрежа пада.
Пропуснали са да споменат, че електромерите за битови нужди мерят не тока, а активната консумирана мощност, интегрирана по времето, т.е. активната консумирана енергия.

И ако им беше коректно измерването, трябваше да мерят активната консумирана мощност с ватметър, а не тока с амперметър. Но за балъците изглежда убедително, тока наистина спада. Подобряването на косинус фи е хубаво нещо, но битовите потребители не плащат за реактивна енергия.
Единственото разумно донякъде в техните аргументи е, че реактивният ток създава пад на напрежение върху омическото съпротивление на захранващите проводници между електромера и консуматорите, и макар и малък, това си е някаква активна загуба, която се отчита от електромера и се заплаща.

Обаче - първо, тази загуба е много малка, и второ, какво правим, ако консуматорите ни не са индуктивни, а с преобладаващ капацитивен характер? Тогава косинус фи допълнително ще се влоши, в резултат от включването на кондензатора в тяхната кутийка. Ако искам да си подобрявам косинус фи с кондензатор, мога да си го купя за стотинки, вместо да дам за тяхната кутийка 47 лева.

В куфара отдолу вероятно няма нищо нередно, всъщност вярвам, че измерването е реално, само дето е подвеждащо за хора, които не са учили основи на електротехниката.



Тема Ей пак ли??нови [re: DTMF]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.06.12 10:40



Пак ли се пробутва това чудо, има една друга фирма която ме спамеше сериозно с това чудо на мейла. Дори бяха обявили че има и ментета на техните уреди!! Истината вече е описвана няколко пъти в клуба - вътре има кондензатор който ако не ти се следи реактивната енергия не те касае.

Иначе - по китайските сайтове това чудо е около 10$ с free shiping т.е. превеждам това е крайната цена а тези ще ти го пратят с Еконт което е и 6 кинти отгоре

.

А бе хора, дайте да сезираме някой държавен орган че това чудо няма как да отрази сметката на електромера т.е. няма как да се пести с него т.е. заблуждаваща реклама. Нещо нямам творчески дар-слово да ме разберат мързеливите чиновници иначе и аз бих им драснал.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Ей пак ли??нови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано03.06.12 11:05



Диане, техният аргумент е, че уредът им пести от загуби от пад на напрежение от реактивен ток върху захранващите проводници, и макар това да е пренебрежимо малко, не знам дали ще имаш успех със сезирането на държавните органи.
Иначе съм за. Трябва да се направят количествени сметки, които да доказват, че "пестенето" или "икономията" на енергия, за която те претендират е нереална, но те са си вързали гащите, като казват "до еди колко си процента", което значи, че може "икономията" им и да е нула, пак е "до".
Може би трябва да бъдат атакувани с това, че уредът им действа само при преобладаващ индуктивен характер на товара, а това те не го споменават никъде.
Тъй или иначе, това е нещо, което може да бъде разбрано само от специалисти, и подобен спор би бил тегав, трябват вещи лица, съдебно дело може би, с което не знам кой би се захванал да се занимава.
Да не говорим, че ако им прецакаш бизнеса, кой знае дали няма да те атакуват с не дотам легални средства. Аз лично не бих се занимавал.

Наистина са много досадни тези хора, с "икономисващите" си кутийки, но ако перифразирам мисълта в мотото на Холдън, докато има балъци, ще има и тарикати, които да ги лъжат.



Тема Re: Ей пак ли??нови [re: нekoй cи]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.06.12 12:04





Май тези бяха тарикатите дето ме спамеха, чети и си прави изводите може би "снежинките у телевизора" са измислили нова елктротехника през последните 10-15 години. Друг е въпроса че го сравняват с кондензаторните батерии в големите предприятия ама пропускат да кажат там за какво се ползват.

и пак го казвам, ако някой иска да пробва да си купи същото устройство от китайски сайт примерно този:
на това само щепсела му е различен


а това даже си е зашенски контакт:


За 11$ са, ако някой иска 2 години гаранция да си купи 3 кога едното се издъни да го изхвърли на определените за това места и да сложи другото все ще издържат 24 месеца а и от разликата в парите ще има за няколко бири и мезе с приятели.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Ей пак ли??нови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано03.06.12 12:18



Ти шегуваш ли се? Никога не бих си купил подобна глупост.
Много добре ми е ясно за какво става въпрос.
Тъкмо отдавна не бяхме разчепквали темата с "енергоспестяващите" устройства.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.