Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 02.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: нekoй cи]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.12 14:19



Ами... на такъв зъбар си попаднал. Явно е сложен повече живак, едно - за икономия, и друго - за да не слага някои от добавъчните материали (отново - икономия), които удължават времето за стягане на амалгамата и позволяват по-удобно да се работи. Слагането на малко повече живак дава същия ефект, но... след това остава несвързан живак. И - наистина води до неприятни последици. Но - само при неправилна употреба или некачествена амалгама. Аз имам доста амалгамени пломби - никоя не е мръднала, и нямам здравословни проблеми. Това - със сигурност, преди 2-3 години се наложи да участвам в едни работи в АЕЦ-а, та за да ни разрешат достъп ни направиха толкова прегледи, колкото не бях правил до тогава в живота си.

И именно едно от изследванията беше за нива на тежки метали в организма.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: walkman™]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 15:45



Може и така да е, но колко ли точно може да се дозират компонентите, че да си сигурен. Аз не бих рискувал вече.
Но въпроса не беше в това, отплеснахме се. Въпроса беше, че амалгамата съдържа живак.



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: нekoй cи]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.12 16:47



По принцип амалгамата се доставя с разделени компоненти - живак и сребърен прах. Само че за целите на тази тема мисля, няма да става - сребърният прах, мисля, не е много ситен. Което не пречи на основното му приложение.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: walkman™]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано14.06.12 17:46



Сребърно-калаени стружки са...и се смесват после с живак.



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: mitaka.19]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.12 18:31



Да, де - но дали са толкова фини, че да са добри за токопроводящо лепило? Защото за него се иска наистина много фин прах.

А... медни стружки няма ли в сместа? По принцип медта подобрява здравината на амалгамата и пррилепването към зъба.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: walkman™]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 18:44



Ето какво има:



Не знам защо смятате ситноста на стружките толкова важна. Да, по-голяма площ и т.н., но все пак... Според мен за да се ползва за стоматологичен материал би трябвало стружките да са много ситни, иначе как ще се получи хомогенна смес за работа със зъби. Сигурен съм, че зъбната амалгама като вече втвърден материал е с достатъчна електропроводимост, но не мога да кажа точно колко е.



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: free_will]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано14.06.12 19:38



Опааа я да питам малко , ти да не се МЪчиш да Ремонтираш PSG- модул на ДИзелова помпа БОШ :) . Ако е така няма да стане с Лепило .Изухал съм поне 5 броя такива модули в опити да го лепя там се запоява с фосфорна кисилина щото ::островчетата:: на керамичната подложка са с алуминиево покритие и от прегряването падат лесно. дилен поялник поне 40 вата остра сплавна човка Камера за ПК и най много Късмет .

чети някъде там имаше предложение и за лепила от колегите - УСпех



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: нekoй cи]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано14.06.12 22:29



Странно....някога...ама мноого отдавна работех в един БГ завод за елктромедицинска апаратура.Та там наред с другите елктронни медицински изделия се произвеждаше и не толкова елкронното,наречено "Амалгамобъркачка".... отменяше ръчния труд на стоматолозите това изделие.И си спомням,че ги тестваха тези амалгамобъркачки със сребърно-калаени стружки и живак.Така ги наричаха...стружки,но те бяха като много едър пясък.Сега виждам...прибавят и мед.Но за целта няма значение...и трите са проводими метали.Според мен трябва да е на по-ситен прах метала,защото трябва да преобладава в лепилната смес.



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: mitaka.19]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 23:28



Че то ако се ползва амалгама, живакът си е достатъчно проводим. Не е нужно стружките да са малки.
Виждал съм ги тези бъркалки за амалгама, за които говориш, зъболекарите ги ползваха едно време, много отдавна, когато други пломби нямаше.



Тема Re: идеи за токопроводящо лепилонови [re: mitaka.19]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано15.06.12 01:08



Във Враца?

Помня ги тез бъркачки...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.