Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 10.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Уред за пестене...нови [re: hidrazin4o]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано17.06.12 00:56



Изглежда че видеото е изчезнало от сайта им.

Имам само лум. с електронен стартер и малък дросел , на която има надпис на корпуса 11W, 100 mA. Доколкото помня във видеото тока беше около 0,4-0,5А в началото.



Тема при ЛЛнови [re: DTMF]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.06.12 11:11



Пусковия ток на луминисцентните лампи е много голям спрямо консумацията им така де, докато се греят електродите. При тези с "електронния стартер" е голям пика при първоначалното зареждане на кондензатора.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Уред за пестене...нови [re: DTMF]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано17.06.12 14:21



Да, изчезнало е, както и самото измамно устройство не го виждам. Но видях други измамни работи.
Като например това:


А освен това забелязвам и това:

Изобщо, всичките им продукти са едни такива, като за наивни хорица. Не знам си какво с нано грижа за боята на колата и други подобни тъпотии.

Поразрових се и открих дори още по-голям шедьовър:


А ето тук и в един друг форум са се опитали да зарибяват хората, но веднага се вижда, че те не са толкова лековерни:


Подобни теми се ширят и по други форуми. И винаги се намира по някой току-що регистриран потребител, който да обясни на хората, как устросйтвото работи, и дори да им каже да не си купуват ментета, а само от пловдивската фирма.

Прави ми впечатление и характерния начин по който се представят подобни мошенически неща на хората. Първо, избира се някакво много глупаво име, като това YES-BOX, вероятно измислено от психолози, за да вкарва нещо позитивно като послание към потребителите. Второ, обикновено се предлагат в разни телешопинги, в които по един характерен начин се повтарят едни и същи глупости за малоумни и необразовани хора.

Макар и рядко, има полезни неща в тези телешопинги. Например преди време си бях взел едно масажиращо устройство, от което съм доволен. То и в него има елемент на мошеничество, защото твърдят че ми прави и инфрачервена терапия, като за целта има няколко смешни светодиода

Редактирано от нekoй cи на 17.06.12 14:52.



Тема Re: Уред за пестене...нови [re: нekoй cи]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано17.06.12 15:12



На вторият линк им пратих съобщение да четът Поста . Пък тия от третия за икономията на Гориво кво да има кажа , БАси Малоумниците - на такива като тия ЕНЕГРОСПЕСТИТЕЛИ да им го нахакам в боклуците .

Народа изпростя!
Дали има Индивиди които да купуват , Срамота е за човешката раса. Едни да Лъжат - Други да им Вярват .

за къв Юредк ми е тяхната Кутия за спестяване на енергия като имам ККУ с Купчина кондензаторни БАтерии , за 250 КW кво ли ще ми предложат ЦЦЦ


Я ДА ОБЕСНИ НЯКОЙ ОТ ТИЯ ДИСТРИБУТОРИ ПРИНЦИПЪТ НА РАБОТА

другият принцип е ясен ::колкото повече Лъжеш толкова повече печелиш::

ако ми докаже че работи ще му продавам стоката повече от колкото имат на хабер

Редактирано от ramzes1977 на 17.06.12 15:14.



Тема Re: при ЛЛнови [re: Диaн]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано17.06.12 15:38



Диански ГЛей само за кви параметри говорим


4.5 Кv , 15000 A, бах Мааму на филтъра 100Кхз - до 1Гхз ЦЦЦ ама до 1 Гига . Гаранция давам ,че ако го натоваря с 15 А ще се збръчка като на дърта мечка муцуната.

май ще купувам и ще Разбивам Митове. после ще им го Тикам там къде Слънце не ги огрява.



Тема Re: при ЛЛнови [re: ramzes1977]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано17.06.12 15:53



Купувай купувай, те това искат.
Даже си мисля, че целта им е да получат безлихвен кредит.
Примерно дават гаранция, че ако не си доволен, до примерно 2 месеца ти връщат парите. Ако много шарани са се излъгали и са си купили боклуците им, даже и повечето от тях да си поискат парите и да им ги върнат, това си е една сериозна сума за 2 месеца, която ако умело се завърти на борсите, може да се удвои.
Аз така се излъгах преди време, понеже единк колега ми обясняваше, че работело. Едно парче метал, което обезмирисявало. Продаваше се и в България, но аз като го потърсих, фирмата нещо я нямаше вече, или колегата дето се занимавал с това напуснал, някаква такава шашма.
Разрових се и намерих същото нещо в един холандски онлайн магазин. Поръчах си го и платих през пейпал. И нищо не ми пратиха. Няколко пъти ги ръчках, първо казаха, че са го пратили, но било върнато обратно от пощата. Което няма как да се случи, досега съм поръчвах стотици неща и нищо не се е загубило, адресът е ясен. После спряха да отговарят, и аз подадох оплакване в пейпал, откъдето ми върнаха парите. И стигнах до извода, че тия мошеници това им е целта - да платиш, пък после и да ти върнат парите, все тая. Те 2 месеца са ги въртяли тия пари безлихвено.

Накрая моя колега ми даде въпросното нещо с обезмирисяващия метал, и аз го пробвах. Е, обезмирисяваше колкото обезмирисява парче метал - т.е. никак. Пълна лъжа и измама. Поредните мошеници. А моя колега защо ме излъга, не знам, мисля че си вярваше. Той много обича да си купува китайски боклуци и да се занимава с тях. Китайско LED фенерче за 2-3 лева, което на нищо не прилича, и му прекъсва копчето, китайски комплект отвертки за 1 лев, които още при първия опит за употреба или се усукват като свредел, или им се чупи пластмасовата дръжка. И други такива "полезни" неща.

Редактирано от нekoй cи на 17.06.12 15:57.



Тема Re: при ЛЛнови [re: нekoй cи]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано17.06.12 16:10



ТУрските фирми си го набиха в ГАзъ с боклучите които предлагаха в БГ - ся пак продават и,но на етикета пише Китай и то на БГ , ебаси - е как да ги вземем в еврото , то на държавиците им писна от Буклуците им.

НЯма как от Китай да дойде контейнер пр. със заплаки щото наема на контейнера е 7-8 хиляди долара и транспорта като сложиш и мита , купчина документи и т.н .В крайна сметка до потребитела + печалбата на две ръце ( дистибутор + магазин ) да дойде на 30 Стинки . всичко е от АНАДОЛА .

Граница ни трябва колкото китайската стена колкото дълга толкова и висока със СЪседката тва е .





Тема Re: при ЛЛнови [re: ramzes1977]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.06.12 17:17



Виж, не ми се обяснява това чудо как и защо действа. Най-големия проблем понякога е "халтавата нула" на страна ниско напрежение или някой импулс тръгнал по нулата след гръмотевица. Тогава се получава изместване на звездния център и... при битовите консуматори напрежението мръдва от 100 до към 300-320 волта (говорим за променливо)

Няма какво да ти обяснявам за какво става въпрос със техниката която е включена за момента

Та въпросното чудо има прости условия да работи - занулен/заземен контакт и да е защитено с автоматичен предпазител до 16А реално вътре има един варистор . За нашенския пазар произвеждат SONO - може и да ти е смешно но вършат работа, най-доброто е че са описали точно условията за ползване и точно от какво пази. Реално има подобен варистор във почти всеки импулсен блок ама и предпазителя е вътре така че се налага ходене по майстори и т.н. На мен ми спасявало компютъра 2 пъти като 2-рия път варистора на издържа и гръмна - oтрязах защитата сложих щепсел и сега ползвам разклонителя.


Какво да ти кажа, нашенеца обича да бъде лъган, нашенеца уважава тарикатите. Тегли им една... Пък за вноса от китай и анадола не си прав, преди 3-4 години попаднах на китайско менте на турски контакт... мъкааааааааа

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: при ЛЛнови [re: Диaн]  
Автор ramzes1977 (член)
Публикувано17.06.12 18:21



EEE Това ме Разби Китайско менте на Турски :) хехехе , Един болклук имитира друг .



Тема Re: при ЛЛнови [re: Диaн]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано17.06.12 18:24



Варистор, да, но не може да понесе много голяма енергия на "токовия удар" и както е станало при теб втория път е гръмнал варистора.
Аз за вкъщи си взех катоден отводител на Шнайдер, само че в таблото ми няма място за него, купих и ново табло, ама немокаят да го сменя, че трябва много да разкулачвам, и през това време апартамента ще е без ток.
За съжаление панелката е с двупроводна инсталация, та мога да разчитам само да пази нещо между фаза и неутрала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.