Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 28.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема регулатор на елвъзглавницанови  
Автор _pr (новак)
Публикувано28.05.12 21:52



Търся регулатор на нагряването на елвъзглавничка. Оригиналното управляващо устройство е повредено. И аз не мога да го поправя.
Възглавницата работи с 220 волта. Управляващото й устройство управлява по незнаен за мен начин тока, така че възглавницата имаше 4 степени на нагряване. Вероятно се управлява или напрежението към възглавницата /с четири степени на напрежението/, или продължителността на елимпулсите към нея... знам ли.

В нета намерих това:


и това:


Кое от тях е по подходящо в случая ми. Как и на какъв принцип работят въпросните две устройство. Моля да ми обясните като на технически неграмотен човек. Благодаря ви.



Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: _pr]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано28.05.12 23:25



Тия китайски боклуци, дето си дал линкове към тях, не бих си ги купил никога. За тази цена няма как да не са боклуци, и видът им е такъв.
Не беше ли ти същия, който пита тук преди време пак за някаква възглавница за регулатора?
На така зададения ти въпрос, няма как да се отговори, защото не се знае твоята ел възглавница как е направена - дали с отделни секции, които се превключват, или с една секция, която се регулира на принципа на димера.
Нито си дал каква мощност е, нито как е било свързването към твоята възглавничка. Ако е било с директен кабел, и както не разбираш, по-добре ще е да не се опитваш сам да правиш нищо, че ще вземеш да се утрепеш.

Като имаш предвид, че един читав димер за осветителна лампа струва от порядъка на 40 лева, смятай тези дето ги гледаш какви са.



Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: нekoй cи]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано28.05.12 23:37



Като имаш предвид, че един читав димер за осветителна лампа струва от порядъка на 40 лева, смятай тези дето ги гледаш какви са.

Уха, 40 лева за димер, има и за 7-8 лева и са си съвсем читави.



Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: нekoй cи]  
Автор _pr (новак)
Публикувано29.05.12 08:45



и както не разбираш, по-добре ще е да не се опитваш сам да правиш нищо, че ще вземеш да се утрепеш.
Разбирам какво ми казваш. Ама лесно ти е на теб, че си "на ти" с електрониката. А питаш ли ме мен как се притеснявам да ти отговоря за зададените уточняващи въпроси.
Ще се опитам да ти отговоря. И ще те помоля и ти да ми поясниш каквото те питам.
не се знае твоята ел възглавница как е направена - дали с отделни секции, които се превключват,
Ако имаш предвид дали степените на нагряване на възглавницата са като на степените на бойлер - не са. Във възглавницата влиза само едим кръг. Не е като при бойлера с два кръга /ако бойлера е с нагревател с два реотана де/.

или с една секция, която се регулира на принципа на димера.
На този въпрос не мога да ти отговоря, защото не знам как и на какъв принцип действа димера. Нито знам какво е димер. Гугъл не ми казва много за димерите, поне на мен.
Димерът напрежението ли регулира? А ако регулира напрежение, този димер няма ли да се нагрява самия той?

Нито си дал каква мощност е, нито как е било свързването към твоята възглавничка.,..

Мощността на възглавницата е ... не знам. Да приемем, че максималната й мощност е 50-60, едва ли 70, вата.

Ако е било с директен кабел
Това за директния кабел не го разбрах какво ме питаш.





Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: Aбcoлют]  
Автор _pr (новак)
Публикувано29.05.12 08:51



Би ли ми обяснил какво прави димера. Моля! Много.



Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: _pr]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано29.05.12 10:20



Откъде си сигурен, че именно регулаторът се е повредил, а не е самата възглавничка?
Защо просто не си купиш нова, след като не си наясно какво се е случило със старата.
Защо мислиш, че времето на хората във форума е по-малко ценно, от времето на хората в някой сервиз? В сервиза биха ти взели пари, и то толкова, че ще ти е по-изгодно да си купиш нова, поне като гледам какви цени са ти в таргета.
Тук е място за взаимопомощ, но не и за цялостно образование.
Не искам да звуча грубо, но не виждам смисъл да ти обяснявам.
Ако на някой колега му се занимава, нека ти обясни.



Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: нekoй cи]  
Автор _pr (новак)
Публикувано29.05.12 10:48



Откъде си сигурен, че именно регулаторът се е повредил, а не е самата възглавничка?
Сигурен съм че проблема е в регулатора. Да приемем че 200% съм сигурен.

Защо просто не си купиш нова, след като не си наясно какво се е случило със старата.
Наясно съм: Регуларорът не подавал никакъв ток към възглавницата. В сервиза казали, че някакъв чип в регулатора не сработва. Чипът бил ... менте. И не ставало ясно с какъв да го заменят.

Ако на някой колега му се занимава, нека ти обясни.
Ще бъда много благодарен на този, който ми обясни.





Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: _pr]  
Автор БатГоико (непознат )
Публикувано29.05.12 17:05



Виж тази тема: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=electro&Number=1952013732&page=3&view=collapsed&sb=5&part=
Регулатора от този тип ли е ?



Тема Re: регулатор на елвъзглавница [re: _pr]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.05.12 15:49



Би ли ми обяснил какво прави димера. Моля! Много.

Все още никой не е отменял гугъл.

- още първият резултат.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: регулатор на елвъзглавницанови [re: _pr]  
Автор Стефан (новак)
Публикувано01.06.12 10:42



Щях да запаля леглото с една такава ел.възглавница. Добре, че не бях заспал и усетих дима. Разпорих възглавницата - в нея има пришити реотани в два кръга и затова ключа има две степени. На четири места на възглавницата има поставени терморегулатори на принципа на биметалните пластинки. Не знам кой е производител на тази възглавница, защото е много стара, но за мен е опасно изделие и повече такова нещо няма да ползвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.