Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 22.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: walkman™]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 13:54



Не знаех, че така ги наричат, и макар че прочетох темата, не разбрах защо ги наричат римляни.
И някак не ми е смешно. Неприятно ми е. Но какво мога да направя - това е част от новата българска култура - чалга, латиница, или кирилица с такъв правопис. Може след време да стане и норма, нали нормата трябва да следи живия език.
Жалко е, че сега, когато хората масово имат достъп до интернет, вместо това да им повлияе положително, и да са по-образовани, получава се точно обратното.
Хората си ги влече простотията. Колкото по-голяма простотия, толкова повече им харесва.



Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: нekoй cи]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.06.12 14:10



Не знаех, че така ги наричат, и макар че прочетох темата, не разбрах защо ги наричат римляни.

Хм... не ти ли звучи... Юлий, Помпей, Тиберий, Аварий, Хидроизолаций, Флавий, Помпей, Турший, Промоций...



А достъпът до огромното количество информация в интернет - само допълнително влошава нещата. Докато преди неграмотните бяха сравнително изолирани - сега получават толкова огромно поле за изява... А няма по-напористи писачи от неграмотните.




____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 14.06.12 14:13.



Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: walkman™]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 14:14



Да, има логика.
Сега се сетих нещо, което чух преди 2-3 години.
Нали в разговорната реч често хората ползват "менделеева таблица", без много да се замислят какво означава. Напсоледък чувам да се употребява в с мисъл венерически болести, кой знае защо.
Та в тази връзка чух и за "Менделей", като автор на въпросната таблица.


Казаното беше - "Такива работи има, за които и Менделей не е чувал."



Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: walkman™]  
Автор нekoй cи (минаващ)
Публикувано14.06.12 22:19



Ето ти тук още един такъв, само че той е още по-зле по всички показатели:





Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: walkman™]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано18.06.12 08:40



Колеги, виждате ли колко е бил прав добрият, стар Оскар Уайлд: "Образование е това, което остава, след като всичко научено бъде забравено..."

Бъдете здрави и нека всички се учим от грешките си!



Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: нekoй cи]  
Автор free_will (минаващ)
Публикувано03.07.12 19:06



Еха ! , толкова много писане за граматиката , а нищо по темата .
Приемам критиката като градивна за мен , да акОмУлатор съм написал от бързане , а това с "й" в края от незнание .
Но все пак така и така превърнахте темата на човека в клюкарска среща поне бъдете така добри и му отговорете ,защото аз с грешки ли не поне се опитах .
И пишете ,че неграмотните само пишели тука , не го приемам като обида , но
погледнете темата , оспамена от вас грамотните , вие за какво пишете ?
аз виждам в този форум , че след всяко мнение се появява винаги един махнаджия и след него още няколко човека и почвате да търсите махна .
Съгласен съм , че всеки трябва да си знае родния език , но не е нужно чак толкова да се раздува , а може и на лични ,защо трябва да страда питащия?



Тема Re: Моторче от детска играчканови [re: free_will]  
Автор Fordesc (Улав,ама много!)
Публикувано03.07.12 22:25



Е, то по темата се каза всичко... Или - почти. С едни батерии - работи, с други - не. Какво има за мислене?
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.