Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 19.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Водородна клетканови  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано09.02.12 09:46



Как да направя електролиза на вода и да получа браунов газ?
Има много изписано в интернет, но не намерик как се прави такава клетка. Принципа е ясен - постоянен ток разлага водата на кислород и водород и т.н.
Как обаче е направено на практика - електроди, обем, ток, напрежение и т.н.





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано09.02.12 10:43



Я не се занимавай с глупости! То балъци винаги ще има.
Ето:





Тема Re: Водородна клетканови [re: ASD]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано11.02.12 20:54



Направата е елементарна. В момента използвам 7 клетки в къщи - 4 за отоплителната инсталация, 2 за електрогенеретора и 1 за печката в кухнята. Последните 3 съм ги правил от 50 литров пласмасов бидон, ще направя и сложа някъде снимки утре по светлото. Електродът, който се свързва към плюса е медна ламарина 0.3 х 0.5 м, минусовия е поцинкована ламарина. С дървени летвички съм ги фиксирал на 17 сантиметра една от друга, централно на дъното на бидона. Захранвам ги с едната синусоида от трансформатор 36В, ток около 1.5 ампера. Във водата съм сложил около 100 гр. магнезиев сулфат на бидон и 3 литра натифриз против замръзване. Добавил съм около половин литър машинно масло за да образува тънък слой върху водата, за да не се изпарява. На 2 дни доливам по около 10 литра вода на бидон. Държа ги на едната тераса, все пак е водород - взривоопасно е. Брауновия газ отвеждам през капака, уплътнил съм маркуча със силикон.



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
АвторASD (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 17:03



Отзивите за такива конструкции са доста различни - от пълно отричане, през силно преувеличение до 100 и повече % КПД


Сигурен съм, че 95 % от тези мнения са давани от хора, които никога не са експериментирали с такива клетки и затова реших да пробвам сам



Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано13.02.12 18:04



И предполагам е с централно заключване и шибидах


Приателю, и най малката информация ти липсва за поста. Снимай се и ти с бидоните.



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (пристрастен)
Публикувано13.02.12 19:15



Тимо, тимо докъде я докарахме! Преди векове алхимия а сега - аленергетика и всичко друго АЛ. Като Ал Бънди!





Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 20:42



Не те разбрах приятелю, каква информация ти липсва?
Бидоните са затрупани от сняг и затова не ги снимам. Утре ща не ща, ще ги отривам за доливане на вода - ще има снимки. Моя снимка за какво ти е?



Тема Re: Водородна клетканови [re: Timo]  
Автормacypa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.12 19:23



Timo, имаш проблем момче!
Ходи на доктор. Манията ти за всичкознаене и величие е тревожен симптом.
Или шизо или цикло, докторите да кажат.



Тема Re: Водородна клетканови [re: мacypa]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:39



Сладур.
Предполагам си доста мъжко момче но докато пишкаш клекнал няма как да се наредиш с мъжете.
По добре с диагноза от колкото да нямаш идея кой_си.





Тема Re: Водородна клетканови [re: koko]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.02.12 20:41



Какво стана със снимките недоля водата, сега си на студено и без ток


Утре да не забравиш антифриз да долееш и малко масло да не се изпарява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.