Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 19.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Търся стари микровълнови печкинови  
АвторMuтko (Нерегистриран)
Публикувано28.11.11 21:50



Ще си правя електрожен, и ми трябват 4 трансформатора от микровълнови печки със здрави първични намотки, или цели микровълнови. Цената която предлагам е 10лв за брой. Става дума за района на София. Ако някой има микровълнова печка или трансформатор от такава, и е склонен да се раздели с него за 10 лв GSM-а ми е 0887-012-067 или E-mail: origo@abv.bg



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Muтko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано28.11.11 23:28



10 лева... у това чудо има поне 2-3 кила мед без желязото, не се излагай бе човек. Ако искаш да минеш тънко и все пак да имаш качествен електрожен мини през вторични и си вземи магнитопровод от електродвигател ;)

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Диaн]  
АвторMuтko (Нерегистриран)
Публикувано29.11.11 10:06



Аз съм си писал предложението, без да коментирам кое колко струва. Който има желание и се чуди какво да прави с печката/трафа да ми пише.



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Muтko]  
АвторИguoт. (Нерегистриран)
Публикувано01.12.11 00:47



Така е. Ти си си писал предложението, но някак грозно ми звучи предложението ти. Прекалено се опитваш да тарикатееш на дребно, без да отчетеш един куп неща, които трябва да се отчетат при започването на задача като тази, която си обявил, че започваш.

Печка за продаване нямам. Имам в същност една, но и трябва само чиния за да заработи напълно нормално, и просто ще похарча 12-16 лева за да я окомплектовам и ползвам.

А когато завършиш електрожена ще се радвам да видя разчетите ти като сметки, и да разбера колко добре работи той.



Тема Re: Търся стари микровълнови печки [re: Muтko]  
АвторУмнuчkuя (Нерегистриран)
Публикувано03.12.11 17:00



Автор: Muтko:
"Цената която предлагам е 10лв за брой"
_____________________________________________________________________________
Автор: Диaн:
"10 лева... у това чудо има поне 2-3 кила мед без желязото, не се излагай бе човек"
_____________________________________________________________________________

Автор: Muтko:
"Аз съм си писал предложението, без да коментирам кое колко струва."
_____________________________________________________________________________

И аз няма да коментирам кое колко струва, ама искаш ли да наддаваме? Аз дзвам 5лв за брой.



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Muтko]  
АвторMuтko (Нерегистриран)
Публикувано03.12.11 18:48



Това са стари железа, и идеята беше да купя такива които на никого не му трябват. Електрожена щеше да стане, ти разчетите не ми бери грижа, всичко щеше да стане чук, ама тая работа я зарязвам че си дадох сметка че е по-добре да си направя гъдела и да се почовъркам с инверторен електрожен, че и без това тоя туч няма да има кой да го мъкне. Айде всички със здраве, ще ме изядете, като че ли се опитвам насила да ви измъкна трансформаторите от печките, тарикат съм бил, абе то съм си писал предложението, който иска дава, който не иска не дава.... просто не виждам къде е пролема...



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Muтko]  
АвторMlaz (Нерегистриран)
Публикувано03.12.11 21:45



За инверторният ти желая успех


Лека сметка - 200 лв с подръчни материали, трябва ти и осцилоскоп и пак няма да стане
братята руснаци няма да ти помогнат
С микровелето щеше да се получи да позаваряш някоя друга минутка и после два часа кибик докато охладнее



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Mlaz]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано04.12.11 04:19



като стана въпрос за инверторни , отдавна се чудя , и все не мога да се наканя, да пробвам.. изхвърляме по сума ти захранващи блокове от големи машини. например НР шкафове, захранванията са по 1-2 кВ, на Циско са по 4-5кВт , и доста компактни и ефективни,
сигурно доста лесно може да се направи, ама вече доста ме домързава, и времето все не стига



Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Milenn]  
АвторMuтko (Нерегистриран)
Публикувано08.12.11 23:28



Да, над 200 лева ще е инверторния, но ще стане лек и ще натрупам ценен опит, осцилоскопи имам не един, и се занимавам професионално с електроника, не знам защо ме сметнахте за човек който не знае какво е осцилоскоп, и от коя страна се държи поялника.





Тема Re: Търся стари микровълнови печкинови [re: Muтko]  
Автор Timo ()
Публикувано09.12.11 00:54



По каква схема смяташ да работиш? Руските сайтове не са надеждни ако там ровиш за да не остане само опита. Иначе схемите са елементарни за малко над средно ниво електрончик но настройването е по тънкият момент и сфазирането на защитата на генератора.
Успех
Надявам се дакажеш до къде си стигнал.

Редактирано от Timo на 09.12.11 00:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.