Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 15.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Батерии за дистанционно  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.11 07:28



Привет.
Дистанционното вече хваща малко трудно и започвам да си мисля за акумулаторни батерии.
Обаче те са по 1,2в, а на дистанционното в момента са по 1,5в. Замерих ги двете сега (слаба е батерията на мултицета) и ми показа 3,7в от 2-те последователно.
Изглежда високо (ако е вярно показанието), а пак си лови слабо. А ако сложа 2х1,2в дали съвсем няма да лови?



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Авторбaтepuятa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.11 11:21



Премери колко показват при натиснато/включено дистанционно.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано27.09.11 11:59



Принципно не мисля че е добра идея. Обикновено батериите по дистанционните се сменят на около година. Акумулатор няма да издържи толкова. Саморазрежда се най-малкото.
Все пак ако държиш да е акумулатор - пробвай със Sanyo Eneloop.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано27.09.11 12:01



Сега видях - относно мултицета - така става като му падне батерията - показанията са надвишени. Нормално е. Смени и мери пак.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано27.09.11 12:13



Вече са ти написали, батериите на дистанционното се скапват не от ползване а от стоене. Не се сещам коя серия алкални батерии бяха за дистанционни и часовници, те имат малък саморазряд но за сметка на това при натоварване изкарват по-малък ток от другите серии. Така че се поразрови из сайтовете или разгледай какво пише на опаковките когато не са на бройка а на пакет. С такива батерии дистанционното във службата изкарва повече от 2 години.

Акумулаторните (никел-кадмиеви) пък от своя страна имат сравнително голям саморазряд - след 2-3 седмици обикновенно се е саморазредил без ползване. Отделно че и живота им е не-повече от година-две, така че се явява доста неизгодно.

От написаното по-горе, ако дистанционното ти е някаква куча марка и лапа ток повече от колкото трябва и сменяш батерии на 2-3 месеца - купи си ново дистанциооно.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Диaн]  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано28.09.11 07:19



То дистанционното и телевизора ги имаме от 2м. И дистанционното си е с "оригиналните" батерии, които може с месеци да са стоели. Няма никакъв проблем да отида за нови, ама знам ли ги колко са застоели. Преди години нали набиваха месец и година на тях, а сега май няма нищо. Но ще ги сменя на първо време да видим колко ще изкара :)



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Авторнekoй cu (Нерегистриран)
Публикувано28.09.11 11:16



"сега май няма нищо" - май ни занимаваш с глупости.
купи си свестни батерии, примерно duracell и въпросът се приключва.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано28.09.11 12:13



имаше едни, Стамина, на Сони са!

Sony LR6 STAMINA PLUS



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: нekoй cu]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.09.11 12:43



вярно се чуди какво да прави.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Silverado]  
АвторИцo (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 07:24



не знам дали не се доразбрахме или какво, ама това "сега няма нищо" беше в смисъл, че вече не щамповат на батериите месец и година.
Ще взема "нови" и ще видим колко ще изкарат.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Ицo]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано29.09.11 12:42



беше в смисъл, че вече не щамповат на батериите месец и година.

Като дете помня, че не маркираха дати на батериите. Сега всички, които купувам, до една са маркирани.

Задължение на мъжете е да го държат еректирал, докато жените се задоволят!!!


Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Фpeди]  
Авторtomi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 18:11



Аз пък помня, че на батериите пишеше ,,произведена на...,,



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: tomi]  
Авторyмнuk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 21:50



Ако държиш батериите да са акумулаторни - ENELOOP и нямаш проблеми. [image][url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2574/2349759046681255141317321786Neg9qPVYuBIePINwtTcj.JPG] [img]http://www.picvalley.net/u/2574/2349759046681255141317321786Neg9qPVYuBIePINwtTcj_m.JPG[/img][/url][/image]



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: yмнuk]  
Авторyмнuk (Нерегистриран)
Публикувано29.09.11 21:52







Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: tomi]  
Автор Фpeди (бунтовник)
Публикувано30.09.11 18:18



Може и да съм малко по-голям от теб, защото помня и времето, когато пишеше дата на производство, но помня също така и времето, когато нищо не пишеше, и спокойно можеше да се случи просто да купиш стари батерии, без да отчитаме факта, че на моменти нужния ти размер батерии можеше изобщо да го няма в магазина.

Задължение на мъжете е да го държат еректирал, докато жените се задоволят!!!


Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: Фpeди]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано30.09.11 22:35



А помниш ли времето,когато се предлагаха по магазините и се търсеха само един тип батерии...и оттам и лафа"имате ли батерии за "Веф"





Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: mitaka.19]  
Авторdrug mitak (Нерегистриран)
Публикувано02.10.11 17:31



"А помниш ли времето,когато се предлагаха по магазините и се търсеха само един тип батерии...и оттам и лафа"имате ли батерии за "Веф""

Не помним такова време, ти явно си имал само Веф затова помниш само тях батерии.
С изключение на ААА които май ги измислиха за да направят дистанционните по-малки, всички други типове батерии си ги имаше АА тогава ги наричаха R6; C R14; D R20, и девет волтовите ги имаше, имаше и едни плоски 4,5В съставени от три елемента които сега ги няма.
Имаше батерии, само че траеха само няколко месеца, ако ги забравиш за една година не просто се изтощаваха, ами протичаха и ставаше мазало.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: drug mitak]  
АвторMuтko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.11 18:26



Аз пък ще ви кажа че сегашните прехвалени алкални батерии също като ги забравиш за година се разтичат, особено ако са изтощени, само че това което изтича от тях е далеч по-пагубно за електрониката от това което изтича от "сухите" батерии. Често ми се случва в стенни часовници, да се изтощи батерията, и часовника да спре, но на мен примерно часовника не ми трябва и го оставям така да си подскача стрелката, при което за 3-4месеца батерията се разрежда напълно, и се разтича, така са се скапали доста машинки, после да видиш как се почистват и оправят...
Относто презареждаемите батерии, наистина за дистанционно няма никакъв смисъл, но също така аз не съм фен на Sanyo, ужасни са, бях купил две такива за фотоапарата, и нямаше и 30 цикъла и се скапаха! От както си взех Varta забравих за проблемите. За дистанционно моето мнение е че най-добре са въглерод - цинкови. Имам телевизор Aiwa и дистанционното му все още работи с оригиналните батерии на които има набит срок на годност 96-та, по интересното обаче е че напрежението им е 1.5 волта на батерия, след всички тези години, който не вярва нека дойде да ги премери, и под товар ще ги мерим, и както каже





Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: drug mitak]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано02.10.11 21:58



Е...нямаше тогава дистанционни...даже и техниката беше кът.Черно-бели телевизори(ама много черни и бели) лампови..."Опера","Плиска","Орион","Дунав"и т.н.Тези батирии..4,5v..плоските(така им викаха тогава) бяха "батирии за фенерче".После ..след доста години имах кинокамера,която работеше с такива батерии....но те се намираха доста трудно.А за ВЕФ-а...нямах такъв,но слушахме на него(при тези,които го имаха)забранените станции тогава...една беше на румънски и се казваше "Метроном".Пускаха често "Deep Purple"..и се кефехме.Такива бяха удоволствията тогава.
Иначе всички...или почти всички батерии протичат,като им мине времето...само по различен начин е мазалото.Поздрави!

Редактирано от mitaka.19 на 02.10.11 22:00.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: mitaka.19]  
Авторseter (Нерегистриран)
Публикувано03.10.11 16:06



Помня, че в ръководството на усилвателя ми Техникс от 96г. бе написано да се ползват само въглеродни обикновенни батерии и да се подменят на година, да се слагат само по две еднакви и пресни. Предполагам това ако се изпълнява всичко ще е наред. Тук нетрябват алкални за мощност, а обикновенните са с по 3-4 години експлоатационен срок. Също се предполага, че няма да използваш китайски боклуци и дистанционното е наред.



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: seter]  
Автор bObbO (понякога bobo)
Публикувано16.10.11 16:01



Аз имам два чифта акумулаторни - единият в дистанционното, другият в безжичен телефон. Като вземат да падат тия от дистанционното ги сменям с телефонните и т.н. ги въртя. Правилно или неправилно - не съм мислил





Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: bObbO]  
АвторE, твa e... (Нерегистриран)
Публикувано20.10.11 18:58



Направо си в десетката! Честно да си кажа, никога не ми е минавало през ум (не, че го имам в необходимото количество, де).



Тема Re: Батерии за дистанционнонови [re: E, твa e...]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано29.10.11 11:11



AAA=R3
4.5V=3R12
9V=6F22




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.