Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 02.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Честотно регулиране на АДнови  
Автор To_get_rid ()
Публикувано12.05.10 12:47



Търся схема за регулиране на оборотите на асинхронен ел. мотор, 220 волта, 90 W, при запазване на въртящия момент.

Споменаха ми за честотно регулиране, което било много евтино ... само някакви си 280 лв без ДДС



Мисля да се пробвам да направя едно, дори и да излезе по-скъпо.



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор stcanev (облъчен)
Публикувано12.05.10 18:11



Подкрепям Вашата амбиция.Ако аз трябва да реша такъв проблем бих си задал следните въпроси:
1.За кога ми трябва устройството
2.Колко време ще ми отнеме
3.По-добър ли съм в силовата електроника от Omron,Schneider,Електроинвент и много други
4.За колко време ще изкарам 280 лв с професията в която съм наистина добър
Желая Ви успех.

"Господ здраве да Ви дава,има кой да Ви го вземе"



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано12.05.10 19:14



Има едни зависимости за това честота/напрежение в зависимост от това какво искаш да остане константа - изходящата мощност или момента. Реално проблема при теб с тези 90 вата ще дойде от относително голямата въздушна междина за асинхронен двигател, както и относително високото активно съпротивление на проводника - т.е.ще имаш голямо хлъзгане и няма да получиш това което си изчислил по формули. Още по-голям зор ще е това че е монофазен двигателя.

Та в твоя случай препоръчвам едно от тези:



и страницата на производителя:


Ако искаш не е проблем и да се поразровиш за оферти от Елмарк и Шнайдер ама... аз с това съм работил и знам че е евтино но пък си работи без проблеми а като се обадиш да питаш не попадаш на някой търговец а на човек дето знае за какво става въпрос - или поне до преди 3-4 години беше така.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: stcanev]  
Автор To_get_rid ()
Публикувано12.05.10 21:59



Вероятно най-накрая ще купя готово устройство, но ми е интересен начина на ценообразуване - сигурен съм, че в тези 280 лв има мин 80-100 % надценка

.
Разбирам 10-15 и дори 20 %, но 80-100 %
Продължавам да търся схема, ако може да помогнеш с нещо
Купувам дори изгоряло устройство с една тайна цел



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: Диaн]  
Автор To_get_rid ()
Публикувано12.05.10 22:00



Ще въртя перката с постоянно токов двигател и регулатор на оборотите.
Излиза 4 пъти по-евтино





Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано12.05.10 22:47



Ако истинския ти зор е надценката свържи се с електроинвент - там цените са сякаш най-ниски а и са производител, така че няма да нахраниш някой търговец.

Самата схема не е чак толкова голям проблем, мисля че ако се поразровиш из нет-а ще намериш. Проблема в случая е програмното осигуряване на чиповете, по-старите на електроинвент бяха базирани на чипове 16ФХХХ, за новите не знам. А за да напишеш програма за такова чудо трябва да разполагаш с доста солидни данни за произвежданите ел. двигатели от дадения сегмент мощност.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор ramzes1977 (непознат)
Публикувано13.05.10 06:47



Здравейте и от мен ами на тия честотни регулатори на ELECTROINVENT някакви схеми или чаркове има ли от къде да се намери че имам няколко умрели,и дори са със различни болести :)



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор CATV ()
Публикувано13.05.10 09:30



Прави се с 6 IGBT транзистора.
Продават се готови модули на mitsubishi, Fairchild Semiconductor и др.
Хич не са евтини. В зависимост от мощтноста са от десетки до стотици евро , ако правиш сам устрйството, гарантирам ще гръмнеш поне 2-3 тъй че смятай сам.
Отделно управление, може да е с микропроцесор може и без.
Не е толкова безобидно начинание.
Силовата електроника винаги си е била скъпа.



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: CATV]  
Автор ramzes1977 (непознат)
Публикувано13.05.10 14:41



блзгодаря за съвета,но имам поне 3-4 гръмнали на кое модула на кое друго нещо ,причината я знам от неправилна експлатация :)

,но мен ме интересуваше конкретно схеми за тези модели за да се опитам да ги въстановя .(евентуално МАЙ !!!!!) За щото има няколко от тях при подаване на напрежение вобще не палят на други ВЗРИВА на модула е Очевиден :) а те са малки по-мощи до 2.2 КW.



Тема Re: Честотно регулиране на АДнови [re: To_get_rid]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано13.05.10 19:04



Това не е толкова просто занимание, както казаха колегите. Ще трябва да му отделиш много време.

между другото, Грундфос предлагат такава помпа с вграден ЧП на цена около 800лв (ако не се лъжа).

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.